Судове рішення #14434990

                                                                                                                            № 2-А-880

                                                                                                                              2010 рік.

                                                П О С Т А Н О В А

                        І М Е Н Е М      У К Р А Ї Н И

01 грудня 2010 року.                                                              Шевченківський районний суд м. Чернівці в складі :

головуючого-судді                                                                 Богдана С.І.

при секретарі                                                                          Боднар С.П.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Чернівці адміністративний позов ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Шевченківської у м. Чернівці ради про зобов’язання перерахувати та виплатити щомісячну державну допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трьохрічного віку,

                                                         В С Т А Н О В И В :

            В жовтні 2010 року позивачка звернулася до суду з даним позовом в якому зазначила наступне.

          Вона є матір»ю ОСОБА_2, який народився ІНФОРМАЦІЯ_1 року. Дитина проживає разом з нею, перебуває на її утриманні і вона здійснює за нею постійний догляд.  

          З 05 вересня 2005 року вона працює вихователем у ДНЗ № 6 в м. Чернівці, згідно наказу по ДНЗ від 14 грудня 2007 року № 167 їй надано відпустку по догляду за дитиною до 3-х років з 29 січня 2008 року по 06.12.2010 року.

         Вона перебуває на обліку в Управління праці та соціального захисту населення Шевченківської в м. Чернівці ради і з липня 2008 року отримує допомогу по догляду за дитиною до 3-х років. Розмір допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трьохрічного віку вона отримувала та отримує у розмірі 130 гривень щомісячно з липня 2008 року по 01.09.2010 року.

         Так як на момент народження дитини вона працювала і є застрахованою особою, на підставі ст.. 2 Закону України « Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування  у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням «  є 1) суб’єктами загальнообов’язкового державного соціального страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням  є застрахована особа або інша особа у випадках, передбачених статтями 45,47 цього Закону, страхувальник та страховик ; 2) застрахована особа це найманий працівник, а у випадках, передбачених цим Законом, також інші особи ( громадяни України, іноземці, особи без громадянства та члени їх сімей, які проживають в Україні, якщо інше не передбачено міжнародним договором України, згода на обов’язковість якого надана Верховною Радою України ), на користь яких здійснюється загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням.

           Таким чином держава їй повинна допомагати по догляду за дитиною до досягнення нею трьохрічного віку у відповідності з вимогами вищезазначеного Закону.

           Відповідно до вимог цього Закону передбачається матеріальне забезпечення громадян у зв’язку з втратою заробітної плати ( доходу ) внаслідок тимчасової втрати працездатності, вагітності та пологів, догляду за малолітньою дитиною…., ст.. 42 цього Закону передбачено, що право на допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку має застрахована особа, яка фактично здійснює за нею догляд, ст.. 43 цього Закону передбачено, що допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку надається застрахованій особі у розмірі, що встановлюється правлінням Фонду, але не менше розміру прожиткового мінімуму, встановленого законом.

             Таким чином вона повинна отримувати державну допомогу по догляду за дитиною відповідно до ст.. 43 Закону України « Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням » виходячи з встановленого законодавством розміру прожиткового мінімуму в розрахунку на місяць.

                Згідно з Законом України « Про державний бюджет України на 2008 рік та про зміни до деяких законодавчих актів України »  прожитковий мінімум для дітей віком до 6 років складав : з 01 січня – 526 грн.; з 01 квітня – 538 грн. ; з 01 липня – 540 грн.;. з 01 жовтня -557 грн.          

               Згідно з Законом України « Про державний бюджет України на 2009 рік » прожитковий мінімум для дітей віком до 6 років складав з 01 січня по 31 жовтня 2009 року – 557 грн.; з 01 листопада – 632 грн..

               Згідно ст.. 1 Закону України « Про встановлення прожиткового мінімуму та мінімальної заробітної плати » від 20.10.2009 року встановлено , що прожитковий мінімум на одну особу для дітей віком до 6 років в розрахунку на місяць в розмірі з 01 січня 2010 року становить 755 грн.; з 01 квітня – 767 грн. ; з 01 липня  - 771 грн.; з 01.10.- 787 грн.; зх. 01 грудня – 799 грн.

            Однак державну допомогу по догляду за дитиною до досягнення дитиною трьохрічного віку їй виплачувалося тільки в сумі 130 грн. в місяць, тобто менше ніж прожитковий мінімум на дитину віком до 6 років встановлених Законами України « Про державний бюджет на 2008, 2009 та 2010 роки.

             30.08.2010 року вона звернулася в Управління праці та соціального захисту населення про перерахунок та виплату щомісячної державної допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку у розмірі не меншому за прожитковий мінімум встановлений законодавством для дітей віком до 6 років, однак їй було відмовлено в перерахунку допомоги по догляду за дитиною.

            Відповідно до вищевказаних Законів України вона повинна була отримувати щомісячну державну допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трьохрічного віку у розмірі передбаченому вказаними законами, однак Управлінням праці та соціального захисту населення державна допомога виплачувалася в неповному розмірі, а тому дії Управління є на правомірними і Управління слід зобов’язати здійснити на її користь перерахунок та виплату щомісячної державної допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку з урахуванням проведених виплат за період з 01.07.2008 року по 31.12.2008 року, з 01.01.2009 року по 31.12.2009 року  та з 01.01.2010 року по 30.09.2010 року включно.

             В судовому засіданні позивачка підтримала заявлені вимоги в повному обсязі і дала свої пояснення.

             Представник відповідача в судовому засіданні позовних вимог не визнав, пояснив, що позивачка після народження дитини всього один раз звернулася з заявою про призначення їй допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, їй була призначена така допомога і виплачувалося відповідно до наданих документів 130 грн. щомісячно. Позивачка не зверталася до них з вимогами про проведення перерахунку допомоги, без такого звернення Управління праці та соціального захисту населення не мало можливості проводити перерахунок, оскільки для цього потрібні відповідні докази. У зв’язку з цим позивачці виплачувалася допомога в сумі 130 грн. щомісячно, у цьому випадку порушень не було, оскільки в Законах України « Про державний бюджет » на 2008, 2009,2010 роки зазначено, що така допомога виплачується не менше 130 грн. на місяць, а якщо були би надані докази про те, що позивачка має право на більший розмір допомоги, то така допомога була би їй виплачена.

           Заслухавши сторін, дослідивши матеріали, які додані до позовної заяви суд вважає, що в позові позивачці слід відмовити.

            Судом встановлено, що позивачка у зв’язку з народженням дитини мала право на отримання допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.

             Для отримання такої допомоги жінка яка народила дитину і бажає отримувати допомогу на дитину, повинна надати відповідному органу, а це в Управління праці та соціального захисту населення відповідні документи, які би підтверджували наявність у неї цього права і те, в якій сумі слід призначати таку допомогу.

             З ксерокопії свідоцтва про народження ОСОБА_2 вбачається, що він народився ІНФОРМАЦІЯ_1 року і його батьками є ОСОБА_3 та ОСОБА_1.

              Після народження дитини позивачка ОСОБА_1 звернулася до Управління праці та соціального захисту населення з заявою про призначення їй допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку і така допомога була їй призначена.

             Як вбачається з довідки № 2060 від 27.08.2010 року,  ОСОБА_1 була призначена допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку починаючи з липня 2008 року в сумі 130 грн. щомісячно.

              В судовому засіданні було встановлено, що позивачка зобов’язана була щорічно звертатися до Управління праці та соціального захисту населення за перерахунком такої допомоги і для цього їй необхідно було надати відповідні документи, які би підтверджували її право на збільшення суми допомоги.

              Однак судом було встановлено, що позивачка ні в 2009 році, ні в 2010 році не зверталася до Управління праці та соціального захисту населення з заявою про перерахунок суми допомоги і відповідних документів не надавала.

               Як в закону України « Про бюджет на 2008 рік », так і в Законах про бюджет на 2009 , 2010 рік було зазначено, що допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку надається у розмірі, що дорівнює різниці між прожитковим мінімумом, встановленим для працездатних осіб та середньомісячним сукупним доходом сім»ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців, але не менше 130 гривень.

               Таким чином, оскільки позивачка не зверталася за перерахунком матеріальної допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку і відповідних документів про те, що такий перерахунок потрібно провести нею не надавався, то їй виплачувалася допомога щомісячно в розмірі 130 гривень, які вона отримувала з липня 2008 року по серпень 2010 року і про це свідчить довідка від 27.08.2010 року № 2060. Також позивачка в судовому засіданні пояснила, що на теперішній час дитині вже виповнилося три роки, вона виходить на роботу і за всі місяці їй виплачена допомога в сумі 130 гривень.

             Оскільки позивачка не зверталася за перерахунком допомоги на дитину і відповідних документів не надавала, тому Управління праці та соціального захисту населення Шевченківської районної в м. Чернівці ради не проводило перерахунок, така допомога нараховувалась в відповідності з вимогами Законів України Про бюджет на 2008,2009,2010 роки, розмір допомоги за ці роки не визнався неконституційним, а тому в позові позивачці слід відмовити.  

             На підставі викладеного та Закону України « Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням », Закону України « Про державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України », Закону України « Про державний бюджет України на 2009 рік », Закону України « Про державний бюджет України на 2010 рік », керуючись ст.ст. 7,94,153-164 КАС України, суд –

                                                          П О С Т А Н О В И В :

               В позові ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Шевченківської у м. Чернівці ради про зобов’язання перерахувати та виплатити щомісячну державну допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трьохрічного віку відмовити.

              Апеляційна скарга на постанову може бути подана протягом 10 днів з дня її проголошення до Львівського апеляційного адміністративного суду через Шевченківський районний суд м. Чернівці.

                                       Суддя                                               Богдан С.І.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація