Судове рішення #14434997

                                                                                                                              № 2-А-1189

                                                                                                                               2010 рік.

                                            П О С Т А Н О В А

                    І М Е Н Е М       У К Р А Ї Н И

22 грудня 2010 року.                                                                 Шевченківський районний суд м. Чернівці в складі :

головуючого-судді                                                                   Богдана С.І.

при секретарі                                                                            Боднар С.П.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Чернівці адміністративний позов ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Шевченківському районі м. Чернівці про визнання неправомірними дій та зобов’язання включити її трудовий стаж період роботи з 28.10.1971 року по 15.01.1977 року в Естонській РСР і здійснити перерахунок пенсії з врахуванням всього стажу роботи,

                                                         В С Т А Н О В И В :

              Позивачка звернулася з даним позовом до суду в якому зазначила, що вона ІНФОРМАЦІЯ_1, має 32 роки 7 місяців та 30 днів трудового стажу, з них 5 років 2 місяці та 18 днів відпрацювала на території Естонської РСР в м. Таллінн з 28.10.1971 року по 15.01.1977 року.

             По досягненню 55 річного віку, в листопаді 2009 року вона звернулася до УПФ України в Шевченківському районі м. Чернівці за консультацією щодо нарахування їй пенсії та отримала інформацію, що призначення частини пенсії за стаж набутий на території Естонської РСР має здійснюватися естонською стороною, згідно законодавства цієї держави.

             19.01.2010 року вона подала заву до УПВ України в Шевченківському районі м. Чернівці про призначення їй пенсії за віком. Протоколом № 2315 від 24.01.2010 року їй була призначена пенсія з урахуванням страхового стажу 27 років 5 місяців 12 днів яку вона отримує щомісячно з лютого місяці цього року. Пенсія їй була нарахована без врахування стажу 5 років 2 місяці 18 днів зароблених на території Естонської РСР.

             Одночасно нею була оформлена заява до Департаменту соціального страхування Естонської Республіки на призначення пенсії і в червні цього року її було повідомлено листом Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області від 09.06.2010 року про те, що вона має право на пенсію за віком з 63 років, з 10.11.2017  по досягненню 63 років їй потрібно повторно звернутися із заявою.

              Таким чином її позбавили частини заробленої пенсії на 8 років, на яку вона має право з 55 років згідно чинного законодавства як громадянка України, до набуття права отримувати частину пенсії з іншої держави з 63 років. Стаж якого стосуються правила міжнародного договору був набутий за радянських часів, коли Естонія і Україна належали до одної держави – Радянського Союзу. Таких проблем, які виникли у неї немає ні з однією колишньою республікою крім Естонії.

               Вона не може погодитися з діями УПФ України в Шевченківському районі м. Чернівці та поясненнями, що на протязі 8 років їй не повинно виплачуватися та частина пенсії на яку її позбавлено, тобто на 5 років 2 місяці 18 днів стажу на загальних умовах для громадян України.

               Листами Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області від 05.01.2010 року та Пенсійного фонду України від 02.02.2010 року їй було надано відповідь на її звернення щодо пенсійного забезпечення в яких зазначено, що пенсійне забезпечення в Україні базується на міжнародних договорах про пенсійне забезпечення, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України, якщо міжнародним договором, згода на обов’язковість якого надана Верховною Радою України встановлено інші норми, ніж ті, що передбачені законодавством України про пенсійне забезпечення, то застосовуються норми міжнародного договору, питання пенсійного забезпечення осіб, які працювали на території України та  Естонської РСР вирішуються згідно з законодавством кожної з держав з урахуванням положень договору між Урядом України і Урядом Естонської республіки від 20.02.1997 року, ратифікованого Верховною Радою України 04.11.1997 року, якщо право на пенсію згідно з законодавством Сторін виникає без урахування стажу страхування, набутого згідно із законодавством іншої Сторони, відповідна Сторона призначає пенсію тільки на підставі строкового стажу, набутого згідно з її законодавством, якщо право на пенсію згідно з законодавством Сторін виникає тільки в результаті підсумування періодів страхування, набутих згідно із законодавством обох Сторін, розмір пенсії кожна Сторона обчислює і виплачує відповідно до страхового стажу, набутого на її території.

          З такою позицією вона погодитися не може, оскільки згідно Конституції України, громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника , безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках передбачених законом.

         05.11.1991 року прийнятий Закон України « Про пенсійне забезпечення », який відповідно до Конституції України гарантує всім непрацездатним громадянам України право на матеріальне забезпечення за рахунок суспільних фондів споживання шляхом надання трудових і соціальних пенсій, спрямований на те, щоб повніше враховувалося суспільно корисна праця як джерело зростання добробуту народу і кожної людини, гарантує соціальну захищеність пенсіонерів шляхом встановлення пенсії на рівні, орієнтованому на прожитковий мінімум.

         Згідно Угоди « Про гарантії прав громадян учасниць Співдружності Незалежних Держав у сфері пенсійного забезпечення » від 13.03.1992 року, пенсійне забезпечення громадян держав учасниць даної Угоди та членів їх сімей здійснюється згідно законодавства держави на території якої вони проживають.

         Таким чином вважає, що Управлінням пенсійного фонду України в Шевченківському районі м. Чернівці безпідставно не включено у її страховий стаж період роботи на території Естонської РСР з 28.10.1971 року по 15,01.1977 року до набуття права на пенсію за законодавством Естонської Республіки та відповідно позбавлено її частки чесно заробленої пенсії. Просила визнати неправомірними дії УПФ України в Шевченківському районі м. Чернівці щодо нарахування їй пенсії за віком без урахування стажу набутого на території Естонської РСР до набуття права на пенсію за законодавством Естонської Республіки і зобов’язати УПФУ в Шевченківському районі м. Чернівці додати до її страхового стажу 27 років 5 місяців 12 днів період роботи на території Естонської РСР з 28.10.1971 року по 15.01.1977 року для нарахування пенсії за 32 роки 7 місяців 30 днів трудового стажу та зробити відповідний перерахунок призначеної їй пенсії, до набуття права на пенсію за законодавством Естонської Республіки.

            В судовому засіданні позивачка підтримала заявлені позовні вимоги в повному обсязі і дала свої пояснення.

            Представник відповідача в судове засідання не появився, надав заперечення на позов, про причини неявки суд не повідомив.    

             Суд вважає, що справу слід розглянути у відсутності відповідача.

            Заслухавши позивачку, дослідивши письмові докази суд вважає, що в позові позивачу слід відмовити.

              Судом встановлено, що позивачка дійсно працювала в період з 28.10.1971 року по 15.01.1977 року ( на той час в Естонській РСР).

               Як вбачається з листа Департаменту соціального страхування відділу пенсій та допомоги Естонської Республіки від 14.05.2010 року, ОСОБА_1 має право на пенсію по старості у віці 63 роки, тобто з 10.11.2017 року за стаж роботи на території Естонської Республіки.

               Пенсійний Фонд України повідомив ОСОБА_1 про те, що пенсійне забезпечення в Україні базується на Законі України « Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування » та міжнародних договорах про пенсійне забезпечення, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України. Пенсійне забезпечення осіб, які працювали на території України та Естонської Республіки вирішується згідно з законодавством  кожної з держав з урахуванням положень Договору між Урядом України і Урядом Естонської Республіки про співробітництво в галузі соціального забезпечення від 20.02.1997 року, який ратифіковано Верховною радою України 04.11.1997 року.

               Згідно ст.. 15 цього Договору право на пенсію згідно з законодавством Уряду України і Уряду Естонської Республіки виникає без урахування стажу страхування, набутого згідно із законодавством іншої Сторони, відповідна Сторона призначає пенсію тільки на підставі страхового стажу, набутого згідно з її законодавством .

               Згідно ст.. 16 цього Договору, право на пенсію згідно з законодавством Сторін виникає тільки в результаті підсумування періодів страхування, набутих згідно із законодавством обох Сторін, розмір пенсії кожна Сторона обчислює і виплачує відповідно до страхового стажу, набутому на її території.              

                Таким чином, відповідно до вимог Договору кожна із Сторін призначає та виплачує пенсію за трудовий стаж набутий на її території.

                 Будь-яких протиправних чи неправомірних дій з боку Управління Пенсійного фонду України в Шевченківському районі м. Чернівці не було допущено, оскільки пенсію за період роботи в Естонській РСР з 28.10.1971 року по 15.01.1977 року може встановити та призначити Естонська Республіка у відповідності з її пенсійним законодавством .

                На підставі викладеного та Закону України « Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування », Договору між Україною та Естонською Республікою « Про співробітництво в галузі соціального забезпечення » від 20.02.1997 року, ратифікованого Верховною Радою України 04.11.1997 року, керуючись ст.ст. 7,94,153-164 КАС України, суд –

                                                            П О С Т А Н О В И В :

               В позові ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Шевченківському районі м. Чернівці про визнання неправомірними дій та зобов’язання включити її трудовий стаж період роботи з 28.10.1971 року по 15.01.1977 року в Естонській РСР і здійснити перерахунок пенсії з врахуванням всього стажу роботи відмовити.

                Апеляційна скарга на постанову може бути подана протягом 10 днів з дня її проголошення до Львівського апеляційного адміністративного суду через Шевченківський районний суд м. Чернівці.

                                         Суддя                                               Богдан С.І.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація