Судове рішення #14435559

Справа № 2-1150/11р.

РІШЕННЯ

Іменем України

29 березня 2011 року                                                   м. Феодосія                                                                                                                                                          

Феодосійський міський суд АРК у складі: головуючого судді - Микитюк О.А., при секретарі - Маричевій С.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Феодосія цивільну справу за позовом Відкритого акціонерного товариства «Крименерго» до ОСОБА_1 про стягнення збитків, -

встановив:

Позивач звернувся до суду з даною позовною заявою, обґрунтовуючи свої вимоги тим, що внаслідок порушення відповідачем Правил користування електричною енергією (затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 26 липня 1999 р. N 1357) шляхом монтажу  відгалуження з  ввідного  кабелю в  прихованому  місці з  підключенням  на  вільні  жили  4-х  жильного  кабелю,  що  входить.  При  відключенні  фазного  дроту,  що  входить,  напруга в  2х  жилах  присутня та  подається  в  тимчасову  будівлю, про що 13.10.2009 р. був складений акт, позивачу заподіяні збитки на загальну суму 13157,05 грн., розраховані згідно п. 2.7 Методики визначення об’єму і вартості електричної енергії не врахованої в результаті порушення споживачами Правил користування електричною енергією (затвердженою постановою НКРЕ від 04.05.2006 р. № 562).  Відповідно до п. 53 Правил користування електричною енергією позивач просить стягнути з відповідача у рахунок відшкодування збитків зазначену  суму  та судові витрати.

Представник позивача в судовому засіданні підтримав заявлені позовні вимоги у повному обсязі, просив позов задовольнити.

Відповідач в судовому засіданні позов не визнав, суду пояснив, що  порушень     правил  користування  електричною  енергією  не  допускав. Його  сім,я  є  власником  будинку  та  тимчасової  будівлі,  однак  цією  будівлею  ніхто  не  користується,  вона  зачинена і  до  неї  не  має  доступу. При  проведені  перевірки   контролерами  були  допущені  порушення,   оскільки в  акті  не  відображені яким  приладом  проводилось  обстеження, а  останній  має  номери і  вони  повинні  проходити  перевірку.  Крім  того,  при  відключенні  від  електроенергії  прилад  показував  наявній  напруги  тільки  на  короткій  відстані  після  дозової  коробки  і  нікуди  більше  не подавалася.  При  виявленні  проблеми  він  неодноразово  звертався  до  начальника  РЕМ,  але  йому  було  відмовлено в  повторному  огляді,  однак  коли  він  самостійно  відкрив  дроти  виявилося,  що  між   проводами  забитий  цвях,  який  пошкодив   ізоляцію і  це  могло  бути  причиною наявності  напруги в  дротах, а  тому  просив в задоволенні  позову  відмовити.

 Матеріалами справи та дослідженими у судовому засіданні доказами встановлені такі факти та відповідні їм правовідносини.

Відповідач є споживачем електричної енергії, що відпускається Феодосійським РЕМ ВАТ «Крименерго», договір про користування електричною енергією укладено не було. За  адресою: АДРЕСА_1.

13  жовтня  2009 року при перевірці дотримання Правил користування електричною енергією за адресою: АДРЕСА_1, співробітниками Феодосійського РЕМ було виявлено монтаж  відгалуження з  ввідного  кабелю в  прихованому  місці з  підключенням  на  вільні  жили  4-х  жильного  кабелю,  що  входить.  При  відключенні  фазного  дроту,  що  входить,  напруга в  2х  жилах  присутня та  подається  в  тимчасову  будівлю, що підтверджується Актом № 175539 від 13.10.2009 р. За вказаним актом 05.11.2009 р. Комісією про розгляд Актів про порушення ПКЕЕ Феодосійського РЕМ було прийняте рішення про розрахунок збитків заподіяних позивачу діями відповідача відповідно до ф. 2.7  Методики визначення об’єму і вартості електричної енергії не врахованої в результаті порушення споживачами Правил користування електричною енергією. Таким чином діями відповідача позивачу заподіяні збитки на загальну суму 13157,05 грн.  

Правовідносини сторін регулюються Законом України «Про електроенергетику», Цивільним Кодексом України, Правилами користування електроенергією для населення (затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 26 липня 1999 р. N 1357), Методикою визначення об’єму і вартості електричної енергії не врахованої в результаті порушення споживачами Правил користування електричною енергією (затвердженою постановою НКРЕ від 04.05.2006 р. № 562).

Відповідно до ст. 27 Закону України «Про електроенергетику» правопорушення в електроенергетиці тягне за собою встановлену законодавством України цивільну, адміністративну і кримінальну відповідальність. Правопорушеннями в електроенергетиці зокрема є крадіжка електричної і теплової енергії, самовільне підключення до об'єктів електроенергетики і споживання енергії без приладів обліку.

Згідно п. 48 Правил користування електроенергією для населення за розкрадання електричної енергії у разі самовільного підключення до електромереж і споживання електричної енергії без приладів обліку споживач несе відповідальність згідно із законодавством.                                         Відповідно до п. 53. Правил користування електроенергією для населення, у разі виявлення представником енергопостачальника порушення споживачем правил користування електричною енергією, у тому числі фактів розкрадання електричної енергії, складається акт, який підписується представником енергопостачальника та споживачем. Один примірник акта вручається споживачу, другий залишається у енергопостачальника. Споживач має право внести до акта свої зауваження. На підставі акта енергопостачальник має право відключити споживача від електропостачання, а також визначити величину збитків, завданих йому протиправними діями споживача. Розмір відшкодування збитків, заподіяних енергопостачальнику внаслідок користування електричною енергією, обчислюється відповідно до методики, затвердженої НКРЕ.

Відповідно до п. 2.7 Методики визначення об’єму і вартості електричної енергії не врахованої в результаті порушення споживачами Правил користування електричною енергією, чинної на час виникнення спірних правовідносин, розрахунок завданих енергопостачальнику збитків (обсяг електричної енергії, спожитої самовільно) здійснюється за кількістю днів у періоді від дня припинення електропостачання (але не більше трьох років) до дня усунення самовільного підключення.

Згідно ч. 1, п. 2 ч. 2 ст. 22 Цивільного кодексу України особа, якій завдано збитків у результаті порушення її цивільного права, має право на їх відшкодування. Збитками зокрема є доходи, які особа могла б реально одержати за звичайних обставин, якби її право не було порушене (упущена вигода).

На підставі наведеного, дослідивши матеріали справи, оцінивши докази, суд дійшов до висновку, що позовні вимоги про відшкодування збитків на суму 13157,05 грн. підлягають повному задоволенню.

Задовольняючи позовні вимоги про відшкодування збитків суд виходить з того, що відповідач своїми діями порушив вимоги Правил користування електричною енергією та повинен відшкодувати завдані своїми діями збитки. Суд погоджується з розрахунком завданих позивачу збитків. Таким чином  стягненню з відповідача підлягає 13157,05 грн.

Суд  не  приймає доводи  відповідача,  що він не  порушував   правила  користування  електричною  енергією,  не  проводив  монтажу дротів, а  також,  що  при  проведені  перевірки  були  допущені  порушення з  боку  працівників  РЕМ, оскільки  вони  суперечать матеріалам  справи,  наданим  самим  позивачем  поясненням  та  поясненням  свідка ОСОБА_3  який  підтвердив в  судовому  засідання  факт  порушення  відповідачем ПКЕЕ. Також  суд  не  приймає  до  уваги  посилання  відповідача  на  ті  обставини,  що  працівниками  РЕМ   заснований  неналежний  прилад для  виявлення прихованої  проводки  та  напруги, оскільки  при  складанні акту  відповідач  був  присутній,   погодився  з  зазначеним  правопорушенням,  зауважень  щодо проведення  перевірки в  акті  не  вказав. Крім  того,  суд  враховує,  що   відповідач  є   власником  будинку,  про  що  не  заперечував   відповідач у  судовому  засіданні,   а тому у  відповідності  до  п. 42  Правил  користування  електричною  енергією  для  населення зобов'язаний:  дотримуватися вимог нормативно-технічних документів та договору;    забезпечувати належний    технічний    стан    та    безпечну  експлуатацію своїх електроустановок та побутових електроприладів.

Відповідно до статті 88 Цивільного процесуального кодексу України, суд стягує з відповідача на користь позивача державне мито в розмірі 131,57 грн., витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду цивільних справ у розмірі 120 грн., а всього 251,57 грн.

З урахуванням викладеного, керуючись статтями 10, 60, 88, 212 - 214 Цивільного процесуального кодексу України, суд, -

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити  повністю.

Стягнути з ОСОБА_1  на користь Відкритого акціонерного товариства «Крименерго», ЄДРПОУ 00131400, на п/р №2603733011017 у Феодосійському відділенні «Ощадбанку України» № 4550, МФО 384049, у рахунок відшкодування збитків 13157 грн. 05 коп. та   судові витрати в розмірі 251,57  грн., в  всього 13408,62 грн.

Рішення може бути оскаржено в Апеляційний суд Автономної Республіки Крим через Феодосійський міський суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення апеляційної скарги. Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирав законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

    Головуючий             (підпис)                 О.А.  Микитюк

    Копія  вірна:  суддя-                         секретар –

               

  • Номер:
  • Опис: розірвання шлюбу
  • Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
  • Номер справи: 2-1150/11
  • Суд: Богунський районний суд м. Житомира
  • Суддя: Микитюк Ольга Андріївна
  • Результати справи: заяву задоволено повністю
  • Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 26.10.2010
  • Дата етапу: 01.03.2011
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація