Справа 2-2595
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
“ 11 “ грудня 2007 р. Жмеринський міськрайонний суд Вінницької області
в складі : головуючого судді Шепеля К.А.,
при секретарі Бондар С.В.,
з участю прокурора Рудяка С.В.,
представника позивача Макогона І.М.,
відповідачки ОСОБА_1.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Жмеринка справу за позовом Жмеринського міжрайпрокурора в інтересах ВАТ „АК Вінницяобленерго” в особі СО «Жмеринські електричні мережі» до ОСОБА_1про відшкодування шкоди, -
у с т а н о в и в :
прокурор пояснив, що відповідачка, будучи побутовим споживачем електроенергії, використовувала її з порушенням діючих Правил, що було виявлено контролерами Жмеринських РЕМ 24.11.2006 р. в її помешканні в м. АДРЕСА_1- користування електричною енергією поза приладами обліку. В зв'язку з чим Жмеринським ЕМ заподіяна шкода на суму 2310,61 грн., які просив стягнути з неї на користь підприємства, 30 грн. судових витрат та мито на користь держави.
Представник позивача повністю підтримав позов.
Відповідачка визнала факт порушення. Просила зменшити розмір стягнення, враховуючи її тяжкий матеріальний стан.
Заслухавши сторони та дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає частковому задоволенню з наступних підстав.
Факт порушення підтверджується актом від 24.11.2006 р. про порушення правил користування електроенергією побутовим споживачем, в якому зазначено, що при перевірці було виявлене без облікове споживання електроенергії (а.с.2).
Згідно п. 37 Правил користування електричною енергією для населення, енергопостачальник має право перевіряти справність приладів обліку, знімати показання відповідно до умов договору та проводити обстеження електроустановок споживачів щодо виявлення споживання електричної енергії поза приладами обліку; вимагати від споживача відшкодування збитків, завданих порушеннями, допущеними споживачем під час користування електричною енергією.
У відповідності до п. 48 цих же Правил, споживач несе відповідальність згідно із законодавством за порушення правил користування електричною енергією; розкрадання електричної енергії у разі самовільного підключення до електромереж і споживання електричної енергії без приладів обліку.
Судом встановлений факт порушення, тому вимоги прокурора та представника позивача про відшкодування шкоди є законними і правомірними, що підтверджується дослідженими в судовому засіданні доказами, а також показаннями самої відповідачки.
Згідно ст.27 Закону України «Про електроенергетику», правопорушення в електроенергетиці тягне за собою встановлену законодавством України цивільну, адміністративну і кримінальну відповідальність. Правопорушеннями в електроенергетиці, відповідно до даної статті, є, зокрема, крадіжка електричної і теплової енергії, самовільне підключення до об'єктів електроенергетики і споживання енергії без приладів обліку; порушення правил користування енергією. Методика розрахунку розміру шкоди, завданої енергопостачальнику внаслідок викрадення електроенергії, встановлюється Кабінетом Міністрів України.
Згідно ч. 4 п. 53 Правил користування електричною енергією для населення : розмір завданих енергопостачальнику збитків розраховується відповідно до оформленого акта про виявлення порушення за добовою величиною розрахункового споживання електричної енергії за кількістю днів з дня останнього контрольного зняття представником енергопостачальника показань чи технічної перевірки приладу обліку до моменту усунення порушення за тарифами (цінами) для населення, що діяли у період, за який нараховується розмір збитків, але не більше терміну позовної давності. Що і було зроблено в даному випадку відповідно до методики розрахунку розміру шкоди.
За загальними підставами відшкодування шкоди (ст.1166 ЦК України) майнова шкода, завдана неправомірними діями особистим немайновим правам юридичної особи, а також шкода, завдана майну юридичної особи, відшкодовується в повному обсязі особою, яка її завдала. Але, згідно з ст.1193 цього ж Кодексу, суд може зменшити розмір відшкодування шкоди, завданої фізичною особою, залежно від її матеріального становища.
В судовому засіданні встановлено, що відповідачка тривалий час не працює, проживає з співмешканцем, який хворіє, умови проживання сім`ї погані.
На підставі вищенаведеного суд приходить до висновку про можливість задоволення позову частково.
Керуючись ст.ст. 213-215 ЦПК України, на підставі ст.ст.1166, 1193 ЦК України, ст.ст. 57, 60, 63, 64, 212 ЦПК України, ст.27 Закону України „Про електроенергетику”, п.п. 37, 48, 53 Правил користування електричною енергією для населення, затверджені Постановою Кабінету Міністрів України від 26.07.1999 р. № 1357 з подальшими змінами, суд
в и р і ш и в :
позов задовольнити частково. Стягнути з ОСОБА_1на користь «Жмеринських електричних мереж» (м. Жмеринка, вул. Асмолова, 10, р/р 260323012850 в філії - Вінницький ОПЕРУ ВАТ «Ощадний банк України», МФО 302076, код ЄДРПОУ 25510207, п/р 2600514027 в відділенні ВОД АППБ «Аваль» м. Жмеринка, МФО 302247, код ЄДРПОУ 25510207) 1000 (одну тисячу) грн. заподіяної шкоди, на користь держави мито в сумі 51 (п'ятдесят одна) грн. та 30 грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи ((призначення платежу - інформаційно-технічне забезпечення розгляду цивільної справи, КЕКД 22050000, символ звітності 259, банк одержувач : ГУДКУ у Вінницькій області, м. Вінниця, МФО 802015, № рахунку 31213259700006, код ЄДРПОУ 34701261, одержувач - держбюджет м. Жмеринка).
В іншій частині позову відмовити.
Заяву про апеляційне оскарження рішення може бути подано до апеляційного суду Вінницької області протягом десяти днів з дня його проголошення через Жмеринський міськрайонний суд, після чого рішення набирає законної сили в разі неподання такої заяви.
Апеляційна скарга на рішення подається в такому ж порядку протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження, або протягом десяти днів без подачі такої заяви. У разі належного подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Головуючий підпис
З оригіналом згідно:
суддя Жмеринського
міськрайонного суду К.Шепель
секретар :