- відповідач: Школяренко Євгеній Михайлович
- позивач: Школяренко Сніжана Миколаївна
Ім`я | Замінене і`мя | Особа |
---|
Справа № 481/1682/21
Провадж.№ 2/481/39/2022
УХВАЛА
/про виправлення описки в судовому рішенні/
17 лютого 2022 року Новобузький районний суд Миколаївської області в складі: головуючої судді Ціпивко І.І.
з участю секретаря судового засідання Асмолової Я.О., розглянувши за власною ініціативою питання про виправлення описки у судовому рішенні по справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , про розірвання шлюбу,
встановив:
Рішенням Новобузького районного суду Миколаївської області від 13 січня 2022 року позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , про розірвання шлюбу задоволено та ухвалено шлюб між ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , та ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , зареєстрований 09 червня 2017 року у відділі державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Миколаївській області, актовий запис №38.
У вступній та резолютивній частині рішення судду було допущено описку, а саме зазначено позовну вимогу "про визнання незаконним та скасування розпорядження про розірвання шлюбу" замість вірної "про розірвання шлюбу".
Відповідно до ст. 269 ЦПК України, суд може з власної ініціативи або за заявою учасників справи виправити допущені в рішенні чи ухвалі описки чи арифметичні помилки. Питання про внесення виправлень вирішується без повідомлення учасників справи, про що постановляється ухвала. За ініціативою суду питання про внесення виправлень вирішується в судовому засіданні за участю учасників справи, проте їхня неявка не перешкоджає розгляду питання про внесення виправлень. Ухвалою суду питання про виправлення описки вирішується без повідомлення учасників справи.
Відповідно до п.19 постанови Пленуму Верховного Суду України про виправлення описки в ухвалі суду від 16.11.2016 "Про судове рішення у цивільній справі", вирішуючи питання про виправлення описок чи арифметичних помилок, допущених у судовому рішенні (рішенні або ухвалі), суд не має права змінювати зміст судового рішення, він лише усуває такі неточності, які впливають на можливість реалізації судового рішення чи його правосудності.
Описки - це помилки, зумовлені неправильним написанням слів. Виправленню підлягають лише ті описки, які мають істотний характер. До таких належить написання прізвищ та імен, адрес, найменувань спірного майна, зазначення дат та строків.
Виходячи з правової позиції Верховного Суду України, суд може виправити лише ті описки або арифметичні помилки, яких він сам припустився.
Суд, вивчивши матеріали справи, встановив, що дійсно в ухвалі суді допущена описка у даті розгляду справи, яка підлягає виправленню..
На підстві вище викладеного та, керуючись ст. 269 ЦПК України,
постановив:
Виправити описку в рішенні суду Новобузького районного суду Миколаївської області від 13 січня 2022 року (цивільна справа № 481/1682/21 (провадж. № 2/481/39/2022), а саме вказати правильною позовну вимогу "про розірвання шлюбу".
На ухвалу може бути подано апеляційну скаргу безпосередньо до Миколаївського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її складання.
Ухвала складена 17.02.2022 р.
Суддя І.І.Ціпивко
- Номер: 2/481/438/2021
- Опис: про розірвання шлюбу
- Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
- Номер справи: 481/1682/21
- Суд: Новобузький районний суд Миколаївської області
- Суддя: Ціпивко І. І.
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено склад суду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 22.12.2021
- Дата етапу: 22.12.2021