Судове рішення #14456490

        

Справа № 2а-2254/11

У Х В А Л А  

іменем України

"10" березня 2011 р.суддя Дарницького районного суду м. Києва ЛЕОНТЮК Л.К.

розглянувши у порядку  скороченого провадження справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до УПРАВЛІННЯ ПЕНСІЙНОГО ФОНДУ в ДАРНИЦЬКОМУ РАЙОНІ про перерахування пенсії за віком, суд

                            

                       ВСТАНОВИВ:

17.02.2011 року ОСОБА_1 звернувся з адміністративним позовом до Управління Пенсійного фонду України в Дарницькому районі м. Києва про перерахунок пенсії. Посилаючись на те, що відповідачем було проведено перерахунок з урахуванням показника середньої заробітної плати за 2007 рік у розмірі 1197, 91 грн., а не за показником за 2009 рік –за календарний рік, що передує року перерахунку пенсії, як це передбачено Законом України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування». У зв’язку з чим, позивач отримує пенсію нижчу, ніж це передбачено чинним законодавством та просив суд зобов’язати Управління Пенсійного фонду України у Дарницькому районі м. Києва провести перерахунок пенсії за віком із застосуванням показника середньої заробітної плати за 2009 рік 1650, 43 грн. з 03.03.2010 року.

Відповідно до ч. 1, 2 ст. 99 КАС України, адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.

Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Таким чином, правовий припис «в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого законом»означає, що позов має подаватися лише в тих межах часу, що встановлені законом. Крім того, можливість захисту прав та інтересів залежить від дотримання строків, встановлених на цей випадок законом.

Відповідно до ст. 100 КАС України, адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка його подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.

Докази поважності пропуску на звернення до адміністративного суду - в матеріалах справи відсутні. Таким чином, підстав для поновлення пропущеного строку немає, а тому позов в частиш позовних вимог, що виходять за межі строку звернення до адміністративного суду, а саме - з 01.06.2010 року до 16.08.2010 року - підлягає залишенню без розгляду.

На підставі викладеного, керуючись ст. 99, 100 КАС України, суд

                                          

                                          УХВАЛИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 до УПРАВЛІННЯ ПЕНСІЙНОГО ФОНДУ в ДАРНИЦЬКОМУ РАЙОНІ про перерахування пенсії за віком в частині позовних вимог за період часу з 03.03.2010 року до 16.08.2010 року –залишити без розгляду.

Апеляційна скарга на ухвалу подається до Київського апеляційного адміністративного суду через Дарницький районний суд м. Києва протягом 5 днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

              СУДДЯ                                                                                               ЛЕОНТЮК Л.К.











Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація