Справа № 2а-2208/11
У Х В А Л А
іменем України
"10" березня 2011 р.суддя Дарницького районного суду м. Києва ЛЕОНТЮК Л.К.
розглянувши у порядку скороченого провадження справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до УПРАВЛІННЯ ПЕНСІЙНОГО ФОНДУ в ДАРНИЦЬКОМУ РАЙОНІ про визнання діянь(бездіяльності й відмову в перерахунку) неправомірними та зобов’язання суб’єкта владних повноважень нарахувати і виплатити недоплачену 30% надбавку до пенсії як дитині війни, суд
ВСТАНОВИВ:
17.02.2011 року ОСОБА_1 звернулась з позовом до Управління Пенсійного фонду України в Дарницькому районі м. Києва про визнання дій відповідача неправомірними та стягнення недоплаченої державної соціальної допомоги як дитині війни, в якому просила:
- визнати діяння (бездіяльність та відмову в перерахунку пенсії) Управління пенсійного фонду України в Дарницькому районі м. Києва щодо нарахування і виплати несплаченої їй державної соціальної допомоги як дитині війни (30% надбавки до пенсії) з 01.01.2010 року по теперішній час протиправними;
- зобов’язати Управління пенсійного фонду України в Дарницькому районі м. Києва нарахувати та виплатити їй як дитині війни недоплачену щорічну державну соціальну 30% надбавку, у відповідності до ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни»починаючи з 01.01.2010 року по 31.12.2010 року, а також, нараховувати і виплачувати 30% надбавку до пенсії як дитині війни у повному розмірі в подальшому;
- судові витрати за подання позову в сумі 3.40 грн. стягнути з відповідача.
Відповідно до ч. 1, 2 ст. 99 КАС України, адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Таким чином, правовий припис «в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого законом»означає, що позов має подаватися лише в тих межах часу, що встановлені законом. Крім того, можливість захисту прав та інтересів залежить від дотримання строків, встановлених на цей випадок законом.
Відповідно до ст. 100 КАС України, адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка його подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.
Докази поважності пропуску на звернення до адміністративного суду - в матеріалах справи відсутні. Таким чином, підстав для поновлення пропущеного строку немає, а тому позов в частиш позовних вимог, що виходять за межі строку звернення до адміністративного суду, а саме - з 01.01.2010 року до 16.08.2010 року - підлягає залишенню без розгляду.
На підставі викладеного, керуючись ст. 99, 100 КАС України, суд
УХВАЛИВ:
Адміністративний позов ОСОБА_1 до УПРАВЛІННЯ ПЕНСІЙНОГО ФОНДУ в ДАРНИЦЬКОМУ РАЙОНІ про визнання діянь(бездіяльності й відмову в перерахунку) неправомірними та зобов’язання суб’єкта владних повноважень нарахувати і виплатити недоплачену 30% надбавку до пенсії як дитині війни в частині позовних вимог за період часу з 01.01.2010 року по 16.08.2010 року –залишити без розгляду.
Апеляційна скарга на ухвалу подається до Київського апеляційного адміністративного суду через Дарницький районний суд м. Києва протягом 5 днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
СУДДЯ ЛЕОНТЮК Л.К.