Судове рішення #144708
Справа 22- 6588

Справа 22- 6588                                                Суддя 1 інстанції   Дмитрієв О.Ф.

Категорія 32                                                      Доповідач Бугрим Л.М.

 

РІШЕННЯ Іменем   України

31 липня 2006 року Апеляційний суд Донецької області у складі

Головуючого Бугрим Л.М.

Суддів Олейнікової Л.С.

Троценко Л.І. При секретарі Писаревої Ю.Г.

Розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу ОСОБА_5 ОСОБА_4., ОСОБА_2. на рішення Старобешівського районного суду Донецької області від 12 травня 2006 року постановленного по цивільній справі за позовом ОСОБА_1, ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про визнання його таким, що втратив право користування житлом.

Заслухавши доповідь судді Бугрим Л.М., вислухавши пояснення ОСОБА_4 , її представаника ОСОБА_5 , пояснення ОСОБА_2, ОСОБА_3,перевіривши матеріали справи, апеляційний суд

ВСТАНОВИВ:

У червня 2005 року ОСОБА_1 та ОСОБА_2 звернулись з данним позовом до відповідача посилаючись на те,що в жовтні 2003 року на сім"ю із п"яти чоловік їм було надано 4-х кімнатну квартиру, яка розташована по АДРЕСА_1. Відповідач також був вказанним в ордері, який видано у листопаді 2003 року на право зайняття жилої площі у квартирі. У грудні 2003 року вони за виключенням відповідача вселились у надану квартиру та прописались у ній ОСОБА_3 також прописався у квартирі ,однак не поселився залишився проживати у будинку своїх батьків , у якому раніше проживала вся сім"я .До цього часу відповідач у спірну квартиру не вселився, створив нову сім"ю.

Просили визнати відповідача таким ,що втратив право користування спірною квартирою у відповідності з вимогами ст. 107 ЖК України.

У послідуючому позивачи змінили підстави позову на ст. 71 ЖК України та посилались на те ,шо оскільки відповідач не проживає у спірної квартирі більш ніж 6 місяців без поважної причини він втратив право на жилу площу,тому просили постановити рішення та задовльнити позов. / а.с. 74 - 75 /

Спір судовими інстанціями розглядався неодноразово.

 

Останнім рішенням Старобешівського районного суду Донецької області від 12 травня 2006 року ОСОБА_1 ,ОСОБА_2 було відмовлено у задоволенні позову про визнаня ОСОБА_3таким, що втратив право користування житлом.

На зазначене судове рішення була подана апеляційна скарга ОСОБА_5, ОСОБА_1, ОСОБА_2 у якій ставиться питання про скасування судового рішення. В обгрунтування скарги апелянти ОСОБА_5, ОСОБА_1, ОСОБА_2 посилались на те, що суд дав невірну оцінку доказам ,зробив висновок , який не відповідає фактичним обставинам справи, оскільки відповідач не проживає у квартирі без поважних причин більш ніж 6 місяців, зберігає лише прописку і не нуждаєтся у неї, оскільки просив сплатити за належну йому частку житла.

У судовому засіданні ОСОБА_5, ОСОБА_1, ОСОБА_2 підтримували доволи апеляційної скарги просили рішення суду скасувати, оскільки воно не відповідає встановленним фактам та наданим доказам.

Відповідач ОСОБА_3 просив рішення суду залишити без  зміни, посилався на те, що він дійсно не проживає у квартирі до цього часу, створив нову сім"ю та проживає у трикімнатній квартирі жінки. Будь-яких перешкод з боку позивачив для проживання у спірній квартирі йому не чинилось, свій ключ від квартири він віддав старшому синові, ,однак він не хоче позбавитись прописки у квартирі Він дйсно просив позивачив ,щоб вони сплатили йому гроші за належну частку жилой площі у квартирі.

Апеляційний суд вважає, що апеляційна скарга підлягає задоволенню рішення суду-скасуванню, а по справі слід прийняти нове рішення ,яким задовольнити позовні вимоги виходячи з наступного.

Відмовляючи у задоволенні позову про визнання відповідача таким, що втратив право користування квартирой, суд першої інстанціїї виходив з того ,що між ОСОБА_1та ОСОБА_3 склалися неприязні стосунки ,що перешкоджало його вселенню до спірної квартири , а окрім того він доглядав за хворою матір"ю.

Між тим , з таким висновком суду погодитись не можна.

У відповідності з вимогами ст. 71 ЖК України при тимчасовій відсутності наймача або членів його сім"ї за ними зберігається жиле приміщення протягом шести місяців. Якщо наймач або члени його сім'ї були відсутні з поважних причин понад шість місяців, цей строк за заявою відсутнього може бути продовжено наймодавцем, а разі спору - судом.

З матеріалів справи вбачається, що позивачка ОСОБА_1 та відповідач ОСОБА_3 знаходились у юридичному шлюбі від якого мають трьох дітей. Відповідно з ордером НОМЕР_1 який видано 6 листопада 2003 року право на заселення квартири АДРЕСА_2 мають ОСОБА_1.,ОСОБА_3 та їх троє дітей.

Отримавши право на вселення в цю квартиру позивачка разом з дітьми прописались та заселилась до неї у грудні 2003 року перевезли речі .Відповідач також прописався у цю квартиру, однак не вселився.та не перевозив майно, залишився проживати у будинку батьків.

Стверджуючи про те,що відповідач втратив прааво на жиле приміщення позивачка ОСОБА_1 посилалась на те,що відповідач залишив для себе частку майна у будинку батьків , до спірної квартири належне йому майно не перевозив, хоча у нього був ключ від квартири і перешкод для користування квартирою також не було.Окрім того ,віповідач не сплачував комунальні послуги.За його хворою матір"ю доглядали   інші особи, тим більш що відповідач створив нову сім"ю вже у червні 2004 року і проживав із співмешканкою у будинку батьків.Важала ,що відповідач не проживаючи у спірній квартирі більш ніж 6 місяців без поважних причин  втратив право на жилу площу.

Із пояснень ОСОБА_3 вбачається, що на час отримання спірної квартири він доглядав хвору матір,однак у цей же час він познайомився з майбутньою дружиною ОСОБА_6 , яка також доглядала за його матір"ю та домогала по господарству і у червні 2004 року вступив з нею у фактичні шлюбні відносини. Він допоміг позивачці перевезти із квартири бітьків де вони усі разом проживали до нової квартири два крісла шафу, та посуд а інше спільне майно кровать шафу, 2 килими , та його особисті речі залишись у будинку батьків . Позивачка та діти не чинили йому перешкод у користуванні житлом,, ключ від квартири знаходився у нього, а потім він передав його старшому му синові . Також відповідач не заперечував проти того, що до цього часу він жодного разу не сплатив комунальні платежі та квартплату за спірну квартиру, і ніколи не намагався туди вселитись Разом з тим , він вказував на те,що у спірній квартирі зберігає прописку, оскільки йому прописатись більше ніде, він також дійсно пропонував за належну йому частку житла просив позивачку сплатити йому 8000 грн.,однак ,вона відмовила йому . Зараз він проживає у квартирі нової дружини ОСОБА_6 , з якою шлюб зареєстровано ЗО грудня 2005 року/ а.с. 125/.

Позивач ОСОБА_2 син сторін також підтвердив ,що його батько не заселявся до квартири ,створив нову сім"ю за місцем проживання у будинку батьків,квартплату та комунальні послуги не сплачував.

З довідки виданої Старобешівским державним комунально-житловим підприємством вбачається, що оплату спірної квартири здійснює позивачка ОСОБА_1/ а.с.6:/

Згідно зі свідоцтвом про смерть ОСОБА_7 матері відповідача вона померла ІНФОРМАЦІЯ_1,однак і після смерті матері відповідач не вселявся до спірної квартири / а.с. 10/

Згідно з актом від 30 травня 2005 року складенним за участю депутата   районної ради та понятих ОСОБА_3 не проживає у спірній квартирі з 1 січня 2004 року / а.с. 4/

Допитані судом свідки ОСОБА_2, ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_10, ОСОБА_11 також стверджували про те, що відповідач не вселявся до спірної квартири, проживав у будинку своїх батьків, а потім вселився за місцям проживання нової дружини.

Таким чином встановлені судом факти та надані докази підтверджують факт непроживання ОСОБА_3 у спірній квартирі більш ніж 6 місяців без поважних причин, а тому він у відповідності зі ст. 71 ЖК України втратив право користування житлом у спірній квартирі.

Доказів про те, що непроживання його у квартирі було викликане поважними причинами є непереконливими, відповідач фактично за місцем проживання зберігає прописку,що само по собі не дає підстав для зберігання права на квартиру.

Враховуючи ,що судом першої інстанції прийнято рішення , яке не відповідає фактичним обставинам справи , апеляційний суд у відповідності з вимогми п. З ч. 1 ст. 309 ЦПК України вважає необхідним рішення суду першої інстанції скасувати , постановити нове рішення , яким позовні вимоги ОСОБА_1 ОСОБА_2. задовольнити та визнати відповідача ОСОБА_3 таким ,що втратив право користування житлом у спірній квартирі

 

Керуючись ст ст. 307 ч. 1 п. 2, 309 ч. 1 п. З, 313 , 314 ч. 2, 316 ЦПК України, апеляційний суд

ВИРІШИВ:

Апеляційну скаргу скаргу ОСОБА_5, ОСОБА_4, ОСОБА_2 задовольнити

Рішення Старобешівського районного суду Донецької області від 12 травня 2006 року постановленного по цивільній справі за позовом ОСОБА_1 ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про визнання його таким,що втратив право користування житлом  - скасувати.

Позовні вимоги ОСОБА_1,, ОСОБА_2 про визнання ОСОБА_3 таким,що втратив право користування жилою площею у квартирі  задовольнити

ОСОБА_3 визнати таким, що втратив право   користування житлом  у квартирі АДРЕСА_1.

 Рішення суду набирає законної сили післ його проголошення та може бути оскаржене до Верховного Суду України на протязі двох місяців після набрання  ним чинності.

 

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація