Судове рішення #14476
8/159-АП-06

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

73000, м.Херсон, вул. Горького, 18

_________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М      У К Р А Ї Н И


"12" червня 2006 р.                                                           Справа № 8/159-АП-06

Господарський суд Херсонської області у складі судді  Хом"якової В.В. при секретарі Друзяк К.Б., розглянувши у відкритому судовому засіданні справу              

за позовом Орендного рибогосподарського кооперативу "Рибаки Херсону", м.Херсон

до Управління Пенсійного фонду України в Комсомольському районі м.Херсона, м.Херсон  

про визнання недійсними актів   

Представники сторін:  

Від позивача: гол.бухг. Марцафей Л.П.

Від відповідача : гол. спец. юрист Горбань В.

          

          Орендний рибогосподарський кооператив „Рибаки Херсона” (позивач) звернувся  до суду з позовом про спонукання  управління ПФУ в Комсомольському районі м. Херсона (відповідач) зарахувати сплачені кооперативом в квітні-липні 2005 року грошові кошти в сумі 26660 грн. 25 коп.  в рахунок погашення боргу за звітний період квітень 2005 року. 9 серпня 2004 року господарським судом Херсонської області було прийнято рішення по справі № 14/266 про стягнення з орендного рибогосподарського кооперативу „Рибаки Херсона” на користь  управління ПФУ 479842 грн. 94 коп. основного боргу по збору на обов’язкове державне пенсійне страхування, 83590 грн. 06 коп. штрафу. Рішення розстрочено  на п”ять років,  по 9390 грн. 55 коп. щомісячно. Рішення позивачем виконується своєчасно, також позивач сплачує поточні платежі до ПФУ. Відповідач зарахував сплачені грошові кошти в рахунок погашення розстроченого згідно судового рішення боргу.

          Управління ПФУ в Комсомольському районі м. Херсона (відповідач) письмових заперечень проти позову не надало. Представник управління ПФУ проти позову заперечує. мотивуючи тим, що відповідно до пункту 5 ст. 106 Закону україни “Про загальнообов’язкове державне  песнійне страхування” у разі, коли страхувальник має несплачену недоїмку, пеню та фінансові санкції і здійснює сплату поточних сум страхових внесків, ці суми зараховуються в рахунок сплати недоїмки, пені та фінсанкцій, тому  борг в сумі 55530 грн. 90 коп. який виник в травні 2005 року є новоствореним боргом.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши представників сторін, суд

                                        В С Т А Н О В И В :

Орендний рибогосподарський кооператив “Рибаки Херсона” є юридичною особою, платником страхових внесків на обов’язкове державне пенсійне страхування, перебуває на обліку в управлінні ПФУ Комсомольського району м. Херсона.

          Позивачем був зданий до управління ПФУ звіт  (розрахунок суми страхових внесків на загальнообов”язкове державне пенсійне страхуванн) за квітень 2005 року із зобов”язаннями по сплаті страхових внесків, зокрема, за період до  1 січня 2004 року (р. П) задекларовано зобов’язань в сумі 55530 грн. 90 коп. В рахунок погашення даного боргу позивачем  платіжними дорученнями №  179 від 18 квітня 2005 року, № 335 від 21 червня 2005 року, № 411 від 29 липня 2005 року перераховано до управління ПФУ 26660 грн. 25 коп.(частину платежу) Але дану суму відповідач зарахував в рахунок погашення  розстроченого боргу за рішенням суду  від 9 серпня 2004 року по справі № 14/266, яким було стягнуто на користь управління ПФУ в Комсомольському районі м. Херсона 479842 грн. 94 коп. основного боргу по сплаті збору на обов”язкове державне пенсійне страхування за  період 01.01.2001 по 30.01.2004, та 83590 грн. 06 коп. штрафу за порушення граничних строків сплати збору,  розстрочено виконання рішення на п’ять років, проводячи стягнення щомісячно по 9390 грн. 55 коп.   Вказане рішення набрало законної сили та є обов”язковим до виконання всіма  підприємствами, установами, організаціями.  Строки  сплати розстроченого боргу позивачем виконувались, що сторонами не заперечується. Згідно зі ст. 121 ГПК України відстрочка виконання рішення означає зміну строків виконання рішення, виконання рішення частинами у вказані господарським судом строки. Таким чином, управління ПФУ в Комсомольському районі та кооператив „Рибаки Херсону” фактично узгодили відносини щодо порядку та нових строків погашення недоїмки зі збору на обов”язкове державне пенсійне страхування, яка була предметом судового розгляду.

Згідно пп. 4.1.1 п. 4 Закону України «Про загальнообов»язкове державне пенсійне страхування»від  9 липня 2003 року № 1058-1Ута пп. 5.1 п. 5 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов»язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердж. Постановою ПФУ від 19.12.2003 № 21-1, зобов»язання зі сплати внесків на обов»язкове державне пенсійне страхування визначаються платником самостійно.  Відповідач самостійно  визначав зобов»язання у розрахунку за квітень 2005 року, тому вони вважається узгодженими з дня подання такого розрахунку. Відповідно  до  ст. 20 Закону України «Про загальнообов»язкове державне пенсійне страхування»відповідач зобов»язаний сплачувати страхові внески не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення базового звітного періоду.

Відповідно до  ст. 106 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»від 27.09.2003 № 1058-1У у разі, коли страхувальник має несплачену недоїмку, пеню та фінансові санкції та здійснює сплату поточних сум страхових внесків, ці суми зараховуються в рахунок сплати недоїмки, пені та фінансових санкцій. Отже відповідач мав право здійснити перерозподіл сплачених сум в рахунок погашення недоїмки.  

Порядок перерозподілу сплачених поточних сум у рахунок сплати недоїмки, пені та фінансових санкцій органи Пенсійного фонду здійснюють відповідно до пп. 10.11 п. 10 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов»язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України у порядку календарної черговості їх виникнення. Протягом п”яти робочих днів після закінчення базового звітного місяця орган ПФУ складає повідомлення, у якому міститься інформація про суми розподілу сплачених коштів, за формою згідно з додатком 22 цієї інструкції, яке надсилається (вручається) такому платнику. При цьому корінець повідомлення залишається в органі Пенсійного фонду. Повідомлення вважається надісланим (врученим) платнику, якщо його передано посадовій особі юридичної особи ... під підпис або надіслано листом з повідомленням про вручення. Дата відправленя проставляється на корінці повідомлення.

В даному випадку суду не надано доказів того, що  суми коштів, сплачені відповідачем, управління ПФУ  спрямовувало на погашення недоїмки попередніх періодів, відсутні докази існування недоїмки. Недоїмка, яка була стягнута судовим рішенням сплачувалась відповідачем відповідно до строків, встановлених судом.

За таких підстав позовні вимоги є обгрунтованими та підлягають задоволенню. Позивачу відшкодовується з Держбюджету 3 грн. 40 коп.  судового збору.

Керуючись ст.ст. 94, 159-163, 167  Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

1.          Позов задовольнити. Зобов’язати в 3-денний термін з дня набрання постанови законної сили  управління Пенсійного фонду України в Комосмольському районі м. Херсона зарахувати  сплачені орендним рибогосподарським кооперативом “Рибаки Херсона” грошові кошти в сумі 26660 грн. 25 коп. в рахунок погашення зобов’язання на суму 55530 грн. 90 коп. , яке було задекларовано у звіті кооператива за квітень 2005 року.

2.          Повернути орендному рибогосподарському кооперативу “Рибаки Херсона” (м. Херсон, вул. М.Фортус, 233, код   03889480) з Державного бюджету 3 грн. 40 коп. судового збору, виконавчий лист видати за заявою позивача.

Постанова набирає  законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений Кодексом адміністративного судочинства України постанова або ухвала суду  першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано набирає законної сили після апеляційного розгляду справи.

        Заява про  апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України –з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про  апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.



Суддя                                                                  В.В. Хом"якова


Постанова підписана

___ червня 2006 року                                                            

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація