№2- 750\2007p.
Рішення іменем України
24 травня 2006 року
Зміївський районний суд Харківської області
у складі: головуючого судді - Россолова В.В.
при секретарі Рєпнікової О.В. розглянувши у залі суду в м. Зміїв цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, третя особа ОСОБА_3 про зміну розміру аліментів
встановив:
ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до ОСОБА_2, третя
особа ОСОБА_3 в якому просив змінити розмір аліментів на
повнолітню дочку ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1
народження що навчається та на неповнолітню дочку ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_2 народження , стягнувши з нього аліменти на двох дітей в розмірі 1\3 частини заробітної плати.
Свої позовні вимоги ОСОБА_1 мотивує тим, що на час розгляду справи в суді сплачує аліменти на утримання повнолітньої дочки ОСОБА_3 що навчається в сумі 250 гривень на місяць, та на утримання неповнолітньої дочки ОСОБА_4в розмірі 1/3 частини від заробітку . Однак у зв'язку з зміною місця праці доходи позивача значно зменшилися. Він отримує заробітну плату в сумі 600 гривень на місяць. Крім того на його утриманні знаходиться нова сім'я та батьки пенсіонери.
В ході судового розгляду позивач уточнив свої позовні вимоги та просив стягувати з нього аліменти на утримання повнолітньої дочки ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1 народження що навчається та на неповнолітньої дочки ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_2 народження в твердій грошовій сумі у розмірі 200 гривень щомісячно .
Позивач підтримав свої позовні вимоги та обставини викладені у позові в судовому засіданні. Вказавши, що до цього часу належним чином сплачував аліменти, боргу не має. Проживає у батьків - пенсіонерів. Він офіційно неодружений, але проживає з співмешканкою ОСОБА_5, яка має неповнолітню дитину від першого шлюбу. Однак ця дитина отримує матеріальну допомогу від держави. Його заробітна плата не дозволяє виплачувати аліменти в повному обсязі і він вважає що належна до виплати сума в якості аліментів з нього повинна становити 200 гривень.
Відповідач ОСОБА_2 в судовому засіданні позов визнала частково. Вона зазначила, що крім невеликої заробітної плати близько 800 гривень та аліментів позивача доходу не має. Цих грошей ледь вистачає для життя та забезпечення дітей. Старша дочка ОСОБА_3 навчається на комерційній основі, оплата становить 3200 гривень на місяць. Молодша дочка ОСОБА_4теж потребує значних матеріальних витрат. Разом з тим позивач проживає з співмешканкою, яка працює та отримує доход, її дитина отримує пенсію в розмірі 280 гривень, батьки позивача отримують добру пенсію і не є утриманцями позивача. Крім того він отримує доход від власного господарства, городу, має інші приховані доходи.
Тому ОСОБА_2 вважає, що позивач ОСОБА_1 має змогу виплачувати аліменти як неповнолітні дочці, так і повнолітній. Вона просить стягувати з нього на
неповнолітню дочку ОСОБА_4200 гривень , а на повнолітню дочку ОСОБА_3 150 гривень , а всього на обох дітей 350 гривень в місяць.
Третя особа ОСОБА_3 в судовому засіданні визнала позов частково, підтримала позицію своєї матері ОСОБА_2 та просила стягувати з позивача на неї 150 гривень в місяць, а на неповнолітню сестру 200 гривень в місяць.
Ознайомившись з матеріалами справи, заслухавши пояснення позивача, відповідача , третьої особи , дослідивши надані судові докази, суд приходить до наступного висновку.
Встановлено, що сторони мають повнолітню дочку ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1 народження що навчається та неповнолітню дочку ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_2 народження.
Згідно рішення Зміївського районного суду з ОСОБА_1 стягнуто аліменти на користь ОСОБА_2 на утримання дітей ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1 народження і ОСОБА_4 ЗО січня 1994 року народження у розмірі 1/3 частки від його заробітку, до повноліття.
Згідно рішення Зміївського районного суду від 24 листопада 2006 року з ОСОБА_1 стягнуто аліменти на користь ОСОБА_2 на повнолітню дочку ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1 народження що навчається в Харківській національній академії міського господарства в твердій грошовій сумі в розмірі 250 гривень на місяць до закінчення навчання або досягнення 23 років.
ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1 народження і ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_2 народження знаходяться на утриманні матері, що підтверджується довідкою Зідьківської селищної ради № 1571 .
Вказані факти не оспорюються сторонами.
Згідно довідки, виданої Харківською національною академією міського господарства ОСОБА_3 є студенткою 1 курсу денного відділення містобудівельного факультету вказаного навчального закладу, за контрактною формою навчання.
Згідно ст. 199 СК України, якщо повнолітня дочка, син продовжують навчання і у зв'язку з цим потребують матеріальної допомоги, батьки зобов'язані утримувати їх до досягнення двадцяти трьох років за умови, що вони можуть надавати матеріальну допомогу.
Відповідач має можливість надавати допомогу своїй повнолітній дочці, про що свідчить довідка про його доходи в ДПІ Зміївського району від 08 травня 2007 року на посаді начальника виробництва ПФ „ Майстер" , згідно якої за три місяці лютий -квітень 2007 року ОСОБА_1 отримав за винятком аліментів 1700 гривень. Наказ директора ПФ „ Майстер" про прийняття позивача на роботу з посадовим окладом в 600 гривень.
Позивач в порушення ст. 60 ЦПК України не надав доказів на підтвердження своїх доводів про неспроможність надавати матеріальну допомогу своїй повнолітній дочці. Суд не приймає до уваги твердження позивача про наявність великих додаткових витрат на утримання нової дружини, її дитини, літніх батьків з огляду на те, що вказані особи мають свій особистий доход. Позивач визнав, що він не одружений, других дітей не має. Стан здоровея задовільний. Крім того ОСОБА_1 зазначивши наявність осіб, які з ним проживають , не надав доказів на підтвердження того, що вони є його утриманцями і він здійснює які не будь витрату у зв'язку з цим.
Твердження позивача про те, що він належним чином до цього часу сплачував аліменти спростовується довідкою ВДВС Зміївського району № 343 від 15.05.2007 року , згідно якої борг ОСОБА_1 по сплаті аліментів становить 770,96 гривень.
Згідно довідки Зміївської лабораторії сімейного лікаря від 12.05.2007 року неповнолітня ОСОБА_6 має незадовільний стан здоров'я та потребує лікування і обстеження.
Рівень доходів позивача на думку суду дозволяє йому виплачувати аліменти та разом з тим забезпечувати належний рівень власного життя. Однак з урахуванням зменшення заробітної плати і тим самим погіршенням матеріального стану ОСОБА_1 розмір належних до сплати ним аліментів як відносно повнолітньої дочки, так і відносно неповнолітньої дочки теж належить зменшити .
Згідно ст. 180 СК України, батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.
Згідно ч.2 ст. 182 СК України мінімальний розмір аліментів на одну дитину не
може бути меншим, ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини
відповідного віку, за винятком випадків, передбачених статтею 184
цього Кодексу.
Згідно ч.І ст. 192 СК України розмір аліментів, визначений за рішенням суду або домовленістю між батьками, може бути згодом зменшено або збільшено за рішенням суду за позовом платника або одержувача аліментів у разі зміни матеріального або сімейного стану, погіршення або поліпшення здоров'я когось із них.
Згідно ч.І ст. 184 СК України, суд за заявою платника або одержувача може визначити розмір аліментів у твердій грошовій сумі.
Матеріальне і сімейне становище сторін, стан здоров'я дітей, необхідність забезпечення достатнього рівня матеріальних та духовних потреб дітей дає судові підстави для прийняття рішення про часткове задоволення позову. З позивача належить стягнути аліменти на утримання повнолітньої дочки що навчається ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1 народження в твердій грошовій сумі в розмірі 100 гривень щомісячно, до досягнення нею двадцяти трьох років або припинення навчання. На утримання неповнолітньої дочки ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_2 народження з позивача належить стягувати аліменти у твердій грошовій сумі в розмірі 200 гривень щомісячно, які підлягають індексації відповідно до Закону, але не менше ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку до повноліття.
У зв'язку з тим, що підстави та умови стягнення аліментів є різними, суд вважає за необхідне стягувати аліменти з позивача на кожну дитину окремо.
Судові витрати з розгляду справи відносяться на рахунок позивача.
Керуючись ст.ст. 180,182,184, 192, 199, 200, 201 СК України, ст. ст. 10, 11, 60,209, 212-215 ЦПК України, суд
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_1 задовольнити частково.
Змінити розмір аліментів та стягнути з ОСОБА_1 на користь ОСОБА_2 аліменти на утримання повнолітньої дочки що навчається ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1 народження в твердій грошовій сумі в розмірі 100 гривень щомісячно, починаючи з 06.03.2007 року до досягнення нею двадцяти трьох років або припинення навчання.
Змінити розмір аліментів та стягнути з ОСОБА_1 на користь ОСОБА_2 на утримання неповнолітньої дочки ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_2 народження аліменти у твердій грошовій сумі в розмірі 200 гривень щомісячно, які підлягають індексації відповідно до Закону, але не менше ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи з 06.03.2007 року, до повноліття.
Судові витрати покласти на позивача.
Рішення може бути оскаржено шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом 10 днів з дня його проголошення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються апеляційному суду через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржене судове рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений законом, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.