Справа № 2-1098-2007
Рішення
іменем України
14 грудня 2007 року. Горохівський районний суд
Волинської області
в складі:
головуючого: Ковальчука В.Д.
при секретарі: Домбровській З.П.
за участю: позивачки ОСОБА_1,
розглянувши у попередньому судовому засіданні в місті Горохові справу за позовом ОСОБА_1про визнання права власності на спадкове майно,-
встановив:
Позивач звернулася з позовом про визнання її права власності на земельну ділянку площею 2,76 га, розташовану на території Цегівської сільської ради Горохівського району, майновий пай у ТзОВ “Горохів-насіння”, а також 215 простих іменних акцій ВАТ “Полтавський алмазний завод”, мотивуючи це тим, що це майно належало її матері ОСОБА_2, яка померла у 2006 році. Після смерті матері позивач має право на спадкування її майна за заповітом. В даний час позивач, не маючи документів, що засвідчують право власності на спадкове майно, не може розпоряджатись ним на свій розсуд. Позивач просить винести рішення про визнання за нею права власності на майно, яке вона успадкувала після смерті спадкодавця.
Суд, заслухавши пояснення позивачки та дослідивши письмові докази по справі, вважає, що позов підлягає до задоволення.
Згідно ст.392 Цивільного Кодексу України власник майна може пред”явити позов про визнання його права власності, якщо це право не визнається іншою особою. Згідно ст.1235 Цивільного Кодексу України заповідач може призначити своїми спадкоємцями одну або кілька фізичних осіб.
Як видно із державного акту на право приватної власності на землю (а.с.3), земельна ділянка площею 2,76 га, розташована на території Цегівської сільської ради Горохівського району, належить ОСОБА_2.
Як видно із свідоцтва про право власності на майновий пай (а.с. 4), ОСОБА_2має право на пайовий фонд майна ТзОВ “Горохів-насіння” Горохівського району.
Як видно із сертифікату акцій (а.с.5), ОСОБА_2є власником 215 простих іменних акцій ВАТ “Полтавський алмазний завод” загальною номінальною вартістю 10 грн. 75 коп.
Згідно свідоцтва про смерть (а.с.9) ОСОБА_2померла ІНФОРМАЦІЯ_1.
Відповідно до заповіту, посвідченого Цегівською сільською радою (а.с.6), ОСОБА_2житловий будинок і все своє майно заповіла ОСОБА_1.
Згідно довідки № 1223 від 13.08.2007 року, виданої Цегівською сільською радою (а.с.10), ОСОБА_1вступила у фактичне володіння спадковим майном шляхом догляду за ним.
Отже, судом встановлено, що ОСОБА_1є єдиною спадкоємницею за заповітом після померлої ОСОБА_2на земельну ділянку площею 2,76 га, розташовану на території Цегівської сільської ради Горохівського району, майновий пай у колективній власності ТзОВ “Горохів-насіння” Горохівського району, 215 (двісті п'ятнадцять) простих іменних акцій ВАТ “Полтавський алмазний завод”.
Керуючись ст.ст. 10, 60, 212, 215 ЦПК України, ст.ст. 392, 1235 Цивільного Кодексу України,
суд ,-
вирішив:
Позов задовольнити.
Визнати за ОСОБА_1право власності на земельну земельну ділянку площею 2,76 га, розташовану на території Цегівської сільської ради Горохівського району, яка належала померлій ОСОБА_2 на підставі державного акту на право приватної власності на землю серії ЯБ № 481518.
Визнати за ОСОБА_1право власності на майновий пай члена колективного сільськогосподарського підприємства у майновому фонді ТзОВ “Горохів-насіння” Горохівського району, який належав померлій ОСОБА_2 на підставі свідоцтва про право власності на майновий пай серії ВЛ № 0266574.
Визнати за ОСОБА_1право власності на 215 (двісті п'ятнадцять) простих іменних акцій ВАТ “Полтавський алмазний завод” загальною номінальною вартістю 10 ( десять) гривень 75 копійок, які належали померлій ОСОБА_2 на підставі сертифікату акцій серії А № 5715.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений статтею 294 цього Кодексу, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Головуючий В.Д. Ковальчук