Судове рішення #14500511

№ 2-а-3712/11

                                

УХВАЛА

Іменем України

29.03.2011р.                                                                                                                                                 м. Вінниця

          Суддя Ленінського районного суду м. Вінниці Борисюк І.Е., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до управління пенсійного фонду України у Ленінському районі м. Вінниці про визнання протиправними діяння (бездіяльність та відмову) щодо нарахування та сплати щомісячної державної соціальної допомоги як дитині війни, зобов’язання нарахувати та виплатити недоплачену щомісячну соціальну 30% надбавку до пенсії, а також нараховувати і виплачувати її в подальшому,-

ВСТАНОВИВ:

          В Ленінський районний суд м. Вінниці звернувся ОСОБА_1 з позовом до управління пенсійного фонду України у Ленінському районі м. Вінниці про визнання протиправними діяння (бездіяльність та відмову) щодо нарахування та сплати щомісячної державної соціальної допомоги як дитині війни, зобов’язання нарахувати та виплатити недоплачену щомісячну соціальну 30% надбавку до пенсії, а також нараховувати і виплачувати її в подальшому.

          Відповідно до ч. 2 ст.99 КАС України, для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня коли особа дізналася, або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

           Згідно ст. 100 КАС України, адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка його подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.

          Позивачем ставиться питання про поновлення пропущеного строку для звернення до суду обґрунтовуючи це тим, що він дізнався про порушення свого права лише нещодавно та офіційно з листа УПФ України у Ленінському районі м. Вінниці від 14.03.2011 р., однак суд не вбачає підстав для поновлення даного строку.

            Оскільки на думку позивача, незаконні дії відповідача, мали місце з 01.01.2006 року, а до суду з адміністративним позовом позивач звернувся лише 28.03.2011 р., ним пропущений строк звернення до суду, що є підставою для залишення позову без розгляду в частині позовних вимог про визнання протиправними діяння (бездіяльність та відмову) щодо нарахування та сплати щомісячної державної соціальної допомоги як дитині війни, зобов’язання нарахувати та виплатити недоплачену щомісячну соціальну 30% надбавку до пенсії за період з 01.01.2006 року по 28.09.2010 року.

          Приймаючи до уваги те, що позовна заява в решті позовних вимог подана і оформлена в порядку встановленому КАС України, суд вважає за можливе відкрити провадження в частині позовних вимог про визнання протиправними діяння (бездіяльність та відмову) щодо нарахування та сплати щомісячної державної соціальної допомоги як дитині війни, зобов’язання нарахувати та виплатити недоплачену щомісячну соціальну 30% надбавку до пенсії за період з 28.09.2010 року, виплачувати її в подальшому, розглянути в порядку скороченого провадження.

Керуючись ст.ст. 99, 100, 104-107, 183-2 КАС України,-

УХВАЛИВ:

          Відмовити  ОСОБА_1 в поновленні  пропущеного строку для звернення до суду.

Позовні вимоги ОСОБА_1 до управління пенсійного фонду України у Ленінському районі м. Вінниці про визнання протиправними діяння (бездіяльність та відмову) щодо нарахування та сплати щомісячної державної соціальної допомоги як дитині війни, зобов’язання нарахувати та виплатити недоплачену щомісячну соціальну 30% надбавку до пенсії за період з 01.01.2006 року по 28.09.2010 року –залишити без розгляду.

Відкрити провадження по справі в частині позовних вимог про визнання протиправними діяння (бездіяльність та відмову) щодо нарахування та сплати щомісячної державної соціальної допомоги як дитині війни, зобов’язання нарахувати та виплатити недоплачену щомісячну соціальну 30% надбавку до пенсії за період з 28.09.2010 року, виплачувати її в подальшому.

Провести розгляд справи в порядку скороченого провадження.

Запропонувати відповідачу в десятиденний строк з дня одержання цієї ухвали та копій документів подати до канцелярії суду заперечення проти позову та необхідні документи або заяву про визнання позову.           

Копію ухвали суду надіслати сторонам.

Ухвала суду про залишення позовної заяви без розгляду в частині позовних вимог може бути оскаржена особою, яка подала позовну заяву шляхом подання апеляційної скарги на ухвалу суду першої інстанції протягом п’яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п’яти днів з дня отримання копії ухвали.

СУДДЯ:



  • Номер: 2-а/2303/270/11
  • Опис: Про визнання дій неправомірними та стягнення щомісячної державної соціальної допомоги дітям війни
  • Тип справи: на адміністративну справу
  • Номер справи: 2-а-3712/11
  • Суд: Драбівський районний суд Черкаської області
  • Суддя: Борисюк І. Е.
  • Результати справи: заяву задоволено повністю
  • Етап діла: Розглянуто
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 09.06.2011
  • Дата етапу: 22.07.2011
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація