Справа № 2-о-20\2007р.
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
15 травня 2007 року Ватутінський міський суд Черкаської області
в складі: головуючого-судді Костенко І.М.
при секретарі Руденко В.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за заявою ОСОБА_1, заінтересована особа: Ватутінська міська рада про встановлення факту прийняття спадщини,-
встановив:
заявник просить суд встановити факт, що він, ОСОБА_1 прийняв спадщину, яка залишилася після смерті ІНФОРМАЦІЯ_1 його бабусі ОСОБА_2, посилаючись на те, що згідно ІНФОРМАЦІЯ_1 померла його бабуся ОСОБА_2 Після її смерті відкрилася спадщина на квартиру АДРЕСА_1, яка належала померлій на підставі договору купівлі - продажу від 09.01.1996 року.
ІНФОРМАЦІЯ_2 його бабуся склала заповіт, яким заповідала йому вищезазначену квартиру.
Після смерті ОСОБА_2 в нотаріальну контору про прийняття спадщини він не звертався, але спадщину прийняв фактично шляхом вступу у володіння квартирою, а саме: переоформив на своє ім'я будинкову книгу та всі особові рахунки по оплаті комунальних послуг та витрат по утриманню будинку та при будинкової території, зробив ремонт, особисто користувався квартирою, а на даний час здає її в найом.
У відповідності із ст.. 549 Цивільного кодексу України (в редакції 1963 року) визначається, що спадкоємець прийняв спадщину, якщо він фактично вступив в управління або володіння спадковим майном.
Він являється єдиним спадкоємцем за заповітом, прийнявши спадщину після смерті ОСОБА_2
Згідно зп.5 Прикінцевих положень, правила книги шостої Цивільного кодексу України (в редакції 01.01.2004 р.) застосовуються також до спадщини, яка відкрилася, але не була прийнята ніким із спадкоємців до набрання чинності цим Кодексом.
Заявником була прийнята спадщина, що залишилася після смерті бабусі, у відповідності до ст. 549 ЦК України, що діяв на той час. Згідно змісту даної статті визнавалось, що спадкоємець прийняв спадщину, якщо він фактично на протязі шести місяців вступив в управління або володіння спадковим майном.
Встановлення факту прийняття спадщини заявнику необхідно для того, щоб переоформити на його прізвище право власності на квартиру.
Представник заінтересованої особи в засідання суду не з'явився, а подав до суду заяву в якій просить суд розглянути справу у їх відсутність. З заявою повністю згідні.
Суд, вислухавши заявника, свідка та вивчивши матеріали справи, вважає за необхідне заяву задовольнити. Вимоги заявника законні, обгрунтовані і в судовому засіданні доведені.
В судовому засіданні було встановлено, що 05.10.1996 року бабуся заявника ОСОБА_2 склала заповіт на ім'я заявника на належну їй квартиру АДРЕСА_1, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1. Після її смерті відкрилася спадщина на квартиру АДРЕСА_1, яку заявник прийняв шляхом вступу в володіння спадковим майном, оскільки там посилився і проживає.
Показами свідка ОСОБА_3 підтверджується, що заявник після смерті своєї бабусі посилився в квартиру і там проживає.
У відповідності ст. 549 Цивільного кодексу України (в редакції 1963 року) визначається, що спадкоємець прийняв спадщину, якщо він фактично вступив в управління або володіння спадковим майном, а тому суд задовольняє вимоги заявника і встановлює факт прийняття ним спадщини, яка відкрилася після смерті його бабусі ОСОБА_2, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1
На підставі викладеного та керуючись ст.549 ч.І ЦК України( ред.1963 року), ст. ст. 10,60,212,213,214,215 ,235, п.1 ч.І ст.256 ЦПК України суд, -
вирішив:
Встановити факт прийняття ОСОБА_1 спадщини, що відкрилася після смерті ОСОБА_2, що померла ІНФОРМАЦІЯ_1. .
На рішення суду може бути подана заява про апеляційне оскарження до апеляційного суду Черкаської області через Ватутінський міський суд на протязі десяти днів з дня проголошення рішення.
Апеляційна скарга на рішення суду подається до апеляційного суду Черкаської області через Ватутінський міський суд на протязі двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.