Судове рішення #14514470

                                                                                 Справа №  2а/2570/1905/2011

ЧЕРНІГІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М   У К Р А Ї Н И

12 квітня 2011 р.                                                                                    м. Чернігів

Чернігівський окружний адміністративний суд в складі:

головуючого судді                                                            Заяць О.В.,

при секретарі                                                                      Сапоненко А.М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду справу за адміністративним позовом Ічнянського районного відділу Управління Міністерства внутрішніх справ України в Чернігівській області до ОСОБА_1 про примусове видворення за межі території України, -

В С Т А Н О В И В :

Позивач, Ічнянський районний відділ Управління Міністерства внутрішніх справ України в Чернігівській області (надалі – Ічнянський РВ УМВС України в Чернігівській області), звернувся до суду з адміністративним позовом про видворення за межі України в примусовому порядку громадянина Литовської Республіки ОСОБА_1. Свої вимоги мотивує тим, що під час перебування на території України відповідач скоїв адміністративне правопорушення. В результаті чого 17.03.2011 року начальником СГІРФО Ічнянського РВ УМВС України в Чернігівській області, на підставі ст. 32 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства», було прийнято рішення про видворення за межі території України ОСОБА_1 із зобов'язанням покинути територію України до 01.04.2011 року. Однак, у встановлений термін відповідач територію України не залишив.

Представник позивача в судове засідання не з’явився, про час, дату, та місце розгляду справи повідомлений належним чином, надав заяву про розгляд справи без його участі, позовні вимоги підтримує.

Відповідач в судове засідання не з’явився, про дату, час  та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, надав заяву про розгляд справи без його участі, проти позовних вимог не заперечує.

За таких обставин суд вважає за можливе розглянути справу у відсутності сторін за наявними в матеріалах справи доказами.

Відповідно до ч. 1 ст. 41 Кодексу адміністративного судочинства України фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося.

Розглянувши подані сторонами документи і матеріали, всебічно і повно з’ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об’єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що 17.03.2011 року під час проведення міждержавної спеціальної оперативно-профілактичної операції «Розшук» по лінії протидії нелегальній міграції був виявлений громадянин Литовської Республіки ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженець м. Клайпеда Литовської Республіки, який порушив правила перебування в Україні. ОСОБА_1 прибув до України 27.11.2010 року через пункт пропуску Бориспіль по паспорту НОМЕР_1 виданому 08.09.2010 року першим паспортним відділом м. Клайпеда дійсного до 08.09.2020 року. ОСОБА_1 проживає в АДРЕСА_1, без реєстрації. Термін його перебування в Україні закінчився 24.02.2011 року.

Відповідно до п.27 Постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження правил в’їзду іноземців на територію України, їх виїзду з України і транзитного проїзду через її територію» від 29.12.1995 року № 1074 продовження терміну перебування в Україні іноземців та осіб без громадянства, які не зазначені у пунктах 20 і 21 цих Правил і прибули на тривале перебування з метою навчання, працевлаштування, у приватних справах тощо, здійснюється територіальними органами міграційної служби в порядку, встановленому ДМС. Відповідні документи оформляються на підставі письмових звернень іноземця та особи без громадянства та приймаючої сторони, які подаються не пізніше ніж за 3 робочих дні до закінчення дії реєстрації. У продовженні терміну може бути відмовлено у разі відсутності для цього підстав та коштів для покриття витрат, пов'язаних з перебуванням іноземця та особи без громадянства в Україні, або відповідних гарантій від приймаючої сторони.

Своїми діями  громадянин Литовської Республіки ОСОБА_1 порушив чинне законодавство України, зокрема п.п. 3.27 Постанови Кабінету Міністрів України № 1074 від 29.12.1995 року «Про затвердження правил в’їзду іноземців на територію України, їх виїзду з України і транзитного проїзду через її територію», чим вчинив правопорушення передбачене ч. 1 ст. 203 КУпАП у зв’язку з цим його було притягнуто до адміністративної відповідальності та складений протокол про адміністративне правопорушення серії  ЧН № 112105 від  17.03.2011 року. Постановою Ічнянського районного суду Чернігівської області від 17.03.2011 року на ОСОБА_1 за порушення правил перебування в Україні було накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 340,00 грн. Крім того, 19.02.2011 року відповідач за скоєння адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 178, був притягнутий до адміністративної відповідальності шляхом накладення штрафу в розмірі 17,00 грн., що підтверджується матеріалами справи № 280 про адміністративне правопорушення.

Відповідно до ч. 1 ст. 32 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» від 04.02.1994 року № 3929-ХІІ іноземець та особа без громадянства, які вчинили злочин або адміністративне правопорушення, після відбуття призначеного йому покарання чи виконання адміністративного стягнення може бути видворений за межі України. Рішення про видворення його за межі України після відбуття ним покарання чи виконання адміністративного стягнення приймається органом внутрішніх справ за місцем його перебування з наступним повідомленням протягом 24 годин прокурора про підстави прийняття такого рішення. За рішенням органу внутрішніх справ видворення іноземця та особи без громадянства за межі України може супроводжуватися забороною подальшого в'їзду в Україну строком до п'яти років. Строки заборони подальшого в'їзду в Україну обчислюються з дня винесення вказаного рішення. Порядок виконання рішення про заборону подальшого в'їзду в Україну визначається законодавством України.

17.03.2011 року начальником СГІРФО Ічнянського РВ УМВС України в Чернігівській області, на підставі ч. 1 ст. 32 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства», прийнято рішення про видворення за межі України в добровільному порядку громадянина Литовської Республіки ОСОБА_1 із зобов'язанням покинути територію України у термін до 01.04.2011 року та заборонено в’їзд на територію України терміном до шести місяців. Про підстави прийняття зазначеного рішення 17.03.2011 року було повідомлено прокурора Ічнянського району, що підтверджується листом № 2436 від 17.03.2011 року, наявним в матеріалах справи. ОСОБА_1 у встановлений у рішенні термін територію України не залишив. В зв’язку з цим, 07.04.2011 року його повторно притягнуто до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 203 КУпАП, що підтверджується матеріалами справи № 553 про адміністративне правопорушення.

Відповідно до ч. 5 ст. 32 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» орган внутрішніх справ чи орган охорони державного кордону можуть затримати і примусово видворити з України іноземця або особу без громадянства тільки на підставі постанови адміністративного суду. Така постанова приймається судом за зверненням органу внутрішніх справ, органу охорони державного кордону або Служби безпеки України, якщо іноземець або особа без громадянства ухиляються від виїзду після прийняття рішення про видворення або є обґрунтовані підстави вважати, що вони будуть ухилятися від виїзду.

Враховуючи вищевикладене, беручи до уваги те, що відповідач не має законних джерел існування в Україні, самостійно не залишає територію України, чим може уникнути виконання судового рішення щодо його примусового видворення та з метою забезпечення вимог діючого законодавства України про правовий статус іноземців та осіб без громадянства, суд приходить до висновку, що громадянин Литовської Республіки ОСОБА_1 підлягає примусовому видворенню за межі території України.

Відповідно до п. 3 ч. 2 ст. 256 Кодексу адміністративного судочинства України суд, який прийняв постанову, за заявою осіб, які беруть участь у справі, або з власної ініціативи може звернути до негайного виконання постанову про примусове видворення іноземця чи особи без громадянства.

Керуючись ст.ст. 122, 158 - 163, 167, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов Ічнянського районного відділу Управління Міністерства внутрішніх справ України в Чернігівській області до ОСОБА_1 - задовольнити.

Видворити за межі України в примусовому порядку громадянина Литовської Республіки ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1.

До виконання рішення про примусове видворення помістити та утримувати громадянина Литовської Республіки ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 в Пункті тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають в Україні при Управлінні МВС України в Чернігівській області в с.Розсудів Ріпкинського району Чернігівської області.

Постанову звернути до негайного виконання.  

Постанова набирає законної сили після закінчення строку на апеляційне оскарження, встановленого ст. 167 Кодексу адміністративного судочинства України.

Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду в порядку та строки, передбачені ст. ст. 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.


          Суддя                                                                                          О.В. Заяць

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація