Судове рішення #14534020

АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа №22а- 1174/11                                                                     Головуючий у першій інстанції : Кваша С.В.

Категорія 71                                                                        Доповідач у апеляційній інстанції: Яворська Ж.М.


У Х В А Л А

Іменем    України

05 квітня 2011 року                                                                                  м. Миколаїв

Колегія суддів судової палати в цивільних справах апеляційного суду Миколаївської області в складі:

головуючого: Базовкіної Т.М.,

        суддів:  Колосовського С.Ю. та Яворської Ж.М.,                                                                   

        із секретарем судового засідання : Меріковою Д.В.,

        без участі сторін,         

        розглянула у відкритому судовому засіданні  в письмовому провадженні  справу

адміністративну справу за апеляційною скаргою

управління пенсійного фонду України в Заводському районі м. Миколаєва

на постанову Заводського районного суду  м. Миколаєва  від 24 березня 2010 року у   справі за позовом             

ОСОБА_3

до  управління пенсійного фонду України в Заводському районі м. Миколаєва (далі – Управління)

про покладення обов’язку  вчинити певні дії

ВСТАНОВИЛА:

        У листопаді 2009 року ОСОБА_3 звернулася в суд з позовом  до Управління про  зобов’язання проведення перерахунку пенсії та здійснення доплати різниці в розмірі  пенсії.

        Зазначала, що після призначення у  2005 році  пенсії  за віком, вона продовжує працювати. У лютому 2009 року  звернулася до пенсійного органу  із заявою про  перерахунок пенсії  як працюючому пенсіонеру.

        Розпорядженням Управління №153781 від 24 листопада 2009 року, їй було здійснено перерахунок пенсії, яка  з 01 березня 2009 року складає 716 грн.12 коп. Але з даним розміром пенсії вона не погоджується, оскільки Управління при проведенні перерахунку пенсії використало  показник середньої заробітної плати за 2007 рік -1197 грн.91 коп.,  що суперечить вимогам  ч.4 ст.42 Закону України ”Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” та п.11 Постанови Кабінету Міністрів України №530 від 28 травня 2008 року, відповідно до положень яких для проведення перерахунку пенсії слід використовувати показник середньої заробітної плати за календарний рік, що передує року перерахунку пенсії.

        Посилаючись на викладене, просила   зобов’язати управління провести перерахунок їй пенсії із заробітної плати за періоди страхового стажу, зазначені в ч.1 ст.40 Закону України „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” із застосуванням показника середньої заробітної плати за 2008 рік – 1573 грн.99 коп. з 01 березня 2009 року, зобов’язати управління здійснити доплату різниці пенсії після перерахунку з 01 березня 2009 року та стягнути судові витрати.

        Постановою Заводського районного суду м. Миколаєва від 24 березня 2010 року, позов задоволено. Ухвалено  зобов’язати управління провести перерахунок їй пенсії із заробітної плати за періоди страхового стажу, зазначені в ч.1 ст.40 Закону України „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” із застосуванням показника середньої заробітної плати за 2008 рік – 1573 грн.99 коп. з 01 березня 2009 року, зобов’язати управління здійснити доплату різниці пенсії після перерахунку з 01 березня 2009 року


         В апеляційній скарзі Управління, посилаючись на невідповідність висновків суду обставинам, просить постанову  скасувати та постановити нову, якою відмовити у позові.

        Перевіривши матеріалами справи, доводи апеляційної скарги, колегія вважає, що вона не підлягає задоволенню із наступних підстав.

        Як вбачається із матеріалів справи та судом встановлено, що ОСОБА_3 з травня 2005 року є пенсіонером за віком. Між тим, після призначення пенсії продовжує безперервно працювати. На час звернення до суду її пенсія складала 607 грн.32 коп.

         Розпорядженням Управління №153781 від 24 листопада 2009 року, за її заявою було проведено перерахунок пенсії як працюючому пенсіонеру та з 01 березня 2009 року призначено пенсію у розмірі 716 грн.12 коп.

         Згідно з ч.4 ст. 42 Закону «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (далі – Закон) у разі якщо застрахована особа після призначення пенсії продовжувала працювати, провадиться перерахунок пенсії з урахуванням не менше ніж 24 місяців страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) пенсії незалежно від перерв у роботі. Перерахунок пенсії здійснюється із заробітної плати за періоди страхового стажу, зазначені в частині першій статті 40 цього Закону, із застосуванням показника середньої заробітної плати працівників в середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески та яка відповідно до цього Закону враховується для обчислення пенсії, за календарний рік, що передує  року перерахунку пенсії. При цьому з періоду, за який враховується заробітна плата (дохід) для перерахунку пенсії, період після призначення пенсії не підлягає виключенню згідно із абзацом третім частини першої статті 40  Закону.

          Законом  «Про Державний бюджет України  на 2008 р. та про внесення змін  до деяких законодавчих актів України» (далі – Закон від 28 грудня 2007 р.) було передбачено проведення перерахунків пенсій з урахуванням страхового стажу, набутого після її призначення,  із застосуванням показника заробітної плати (доходу) в середньому на одну особу в цілому по України, з якої сплачено  страхові внески та яка відповідно до Закону  враховується для обчислення пенсії за календарний рік, що передує року перерахунку пенсії, що визначається згідно статті 40 Закону.

        Між тим рішенням Конституційного Суду України від 22 травня 2008 р. зміни, що були внесені до статей 40, 42 Закону в частині  визначення зазначеного вище показника заробітної плати та порядку проведення перерахунку пенсій, були визнані неконституційними.

       Аналогічний статтям 40, 42 Закону порядок перерахунку пенсій встановлено також  пунктом 11 постанови Кабінету Міністрів України від 28 травня 2008 р. №530 «Деякі питання  соціального захисту окремих категорій громадян»

        Встановивши наведені обставини, суд першої інстанції прийшов до обґрунтованого висновку, що при проведенні позивачці перерахунку пенсії у відповідача не було передбачених законом підстав  застосовувати показник середньої заробітної плати працівників в середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески та яка відповідно  до Закону  враховується для обчислення пенсії, за календарний 2007 р., оскільки роком, який передує  року перерахунку пенсії позивачки є 2008 р.

         Тому суд обґрунтовано визнав неправомірними дії УПФ щодо застосування при проведенні перерахунку пенсії ОСОБА_3 вказаного показника середньої заробітної плати  працівників за 2007 р. і правильно поклав на УПФ обов’язок у відповідності до частин 1 і 2 ст. 40 та частини  4 ст. 42 Закону провести перерахунок пенсії з 01 лютого 2009 р. із застосуванням показника середньої заробітної плати за 2008 р., розмір якого визначено  у 1573, 99 грн.

         Доводи апеляційної скарги стосовно того,  що перерахунок пенсії позивачу із застосуванням  показника заробітної  плати за 2007 р. проводився на підставі  спільного листа Міністерства праці та соціальної політики України і Пенсійного фонду України від 11 березня 2009 р. № 120/0/18-09/039 не спростовують висновків суду, оскільки вказаний лист є локальним нормативним актом, і не може суперечити  положенням Закону, рішенням Конституційного Суду України та встановлювати нові  правові  норми.

        Оскільки рішення ухвалено з додержанням вимог матеріального і процесуального права, то підстав для його скасування не вбачається.

         Керуючись статтями 198, 200, 206 КАС України, колегія суддів,

                                                       У Х В А Л И Л А :

         Апеляційну скаргу управління пенсійного фонду України в Заводському районі м. Миколаєва – відхилити,  постанову Заводського районного суду  м. Миколаєва  від 24 березня 2010 року – залишити без змін.   

Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з моменту її проголошення і може бути оскаржена в касаційному порядку безпосередньо до адміністративного суду касаційної інстанції протягом двадцяти днів після набрання нею законної сили.              


Головуючий:                                    



        Судді:

 

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація