Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #145416862

Справа № 426/437/22

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ


17 лютого 2022 року                                                                        м.Сватове

Суддя Сватівського районного суду Луганської області Просіна Я.В. розглянувши позовну заяву акціонерного товариства комерційний банк "ПриватБанк" до ОСОБА_1 про стягнення боргу кредитором спадкодавця,

встановив:

16 лютого 2022 року позивач акціонерне товариство комерційний банк "ПриватБанк" через свого представника Балагурак В.В. звернувся до суду з позовною заявою до ОСОБА_1 про стягнення боргу кредитором спадкодавця. Свої вимоги Банк мотивує тим, що 17.06.2008 року між Банком та ОСОБА_2 укладено кредитний договір та в подальшому у нього утворилась заборгованість по сплаті кредиту у розмірі 10 436, 29 грн. Зазначає, що ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 помер, спадкоємцем померлого є відповідач.

Вказану позовну заяву підписано уповноваженою особою за довіреністю Балагурак В.В.

Дослідивши матеріали справи, вважаю, що позовна заява Акціонкрного товариства комерційний банк «ПриватБанк» підлягає поверненню, виходячи з наступного.

Відповідно до частини 1статті 4 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.

Згідно зі статтею 131-2 Конституції України виключно адвокат здійснює представництво іншої особи в суді, а також захист від кримінального обвинувачення. Законом можуть бути визначені винятки щодо представництва в суді у трудових спорах, спорах щодо захисту соціальних прав, щодо виборів та референдумів, у малозначних спорах, а також стосовно представництва малолітніх чи неповнолітніх осіб та осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена.

Пунктом 11 розділу ХV Перехідних положень Конституції України визначено, що представництво відповідно до пункту 3 частини першої статті 131- 1 та статті131-2 цієї Конституції виключно прокурорами або адвокатами у Верховному Суді та судах касаційної інстанції здійснюється з 1 січня 2017 року; у судах апеляційної інстанції - з 1 січня 2018 року; у судах першої інстанції - з 1 січня 2019 року.

Відповідно до пунктів 1, 2 частини 6 статті 19 ЦПК України для цілей цього Кодекс умалозначними справами є, зокрема, справи, у яких ціна позову не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; справи незначної складності, визнані судом малозначними, крім справ, які підлягають розгляду лише за правилами загального позовного провадження, та справ, ціна позову в яких перевищує двісті п`ятдесят розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Як передбачено пунктом 1 частини 1 статті 274 ЦПК України, у порядку спрощеного провадження розглядаються малозначні справи.

Однак, пунктом 2 частини 4 статті 274 ЦПК Українипередбачено, що в порядку спрощеного позовного провадження не можуть бути розглянуті справи у спорах щодо спадкування.

За приписами частини 3 статті 58 ЦПК України юридична особа незалежно від порядку її створення бере участь у справі через свого керівника, члена виконавчого органу, іншу особу, уповноважену діяти від її імені відповідно до закону, статуту, положення, трудового договору (контракту) (самопредставництво юридичної особи), або через представника.

Частиною 1 статті 60 ЦПК України передбачено, що представником у суді може бути адвокат або законний представник.

Враховуючи предмет позову, а саме стягнення боргу зі спадкоємця, вказана справа не є малозначною, тому положення частини 2 статті 60 ЦПК України щодо представництва сторони особою, яка досягла вісімнадцяти років та має цивільну процесуальну дієздатність, в даному випадку не поширюються.

Верховний Суд у постанові від 28 січня 2020 року у справі № 233/1537/18-ц за позовом АТ КБ «ПриватБанк» про стягнення заборгованості спадкодавця за кредитним договором вказав, що спадкові справи не підпадають під категорію малозначних.

З копії довіреності, доданої до позовної заяви вбачається, що ПАТ КБ «ПриватБанк» уповноважило Балагурак Вероніку Василівну бути його представником в судах будь-якого рівня і спеціалізації, в тому числі, в судах загальної юрисдикції.

В матеріалах справи відсутні відомості про те, що Балагурак В.В. має статус адвоката.

Відповідно до пункту 1 частини 4 статті 185 ЦПК України позовна заява повертається у випадках, коли заяву подано особою, яка не має процесуальної дієздатності, не підписано або підписано особою, яка не має права її підписувати, або особою, посадове становище якої не вказано.

За таких обставин, установивши, що позовна заява підписана Балагурак В.В., яка діє на підставі довіреності та не є адвокатом, та враховуючи, що спір у цій справі виник із спадкових правовідносин, а отже, ця справа не може бути віднесена до малозначної, тому суд дійшов висновку, що вказана позовна заява підлягає поверненню особі, яка її подала, оскільки вона підписана особою, яка не має права її підписувати.

Керуючисьст.185, 260 ЦПК України, -


постановив:


Позовну заяву Акціонкрного товариства комерційний банк «ПриватБанк» до до ОСОБА_1 про стягнення боргу кредитором спадкодавця повернути особі, яка її подала.

Ухвала може бути оскаржена шляхом подання апеляційної скарги безпосередньо до Луганського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її складання.

Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її складання, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.


Суддя Я.В.Просіна





Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація