Справа № 2-78/2007р.
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
04 травня 2007 року Жидачівський районний суд Львівської області в складі:
головуючого-судді Сидорака Б.Г.
при секретарі Маркевич М.С.
у судовому засіданні в залі суду в м.Жидачеві розглянувши цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу, -
встановив:
Сторони перебувають в зареєстрованому шлюбі у Жидачівському відділі РАЦСу Львівської області з 20 липня 1991 року (актовий запис № 40). Від подружнього проживання у позивачки ІНФОРМАЦІЯ_1 народився син ОСОБА_3.
Позивачка звернулася в суд з позовом до відповідача про розірвання шлюбу, який мотивує тим, що спільне життя не склалося. Відповідач не цікавиться дитиною, не допомагає матеріально, вчиняв сварки і скандали, наносив їй образи, зловживав спиртними напоями. За таких обставинах позивачка втратила до відповідача почуття поваги і любові, тому вважає, що шлюб слід розірвати.
В судовому засіданні позивачка позовні вимоги, викладені у позовній заяві підтримала. Суду пояснила, що відповідач не має жодного наміру змінювати свою поведінку та відношення до сім"ї. У неї були наміри зберегти сім"ю, однак пізніше вона прийшла до висновку, що подальше перебування з ним у шлюбі неможливе. Відповідач неодноразово обіцяв змінити своє ставлення до сім"ї, але так і змінився, тому позивачка втратила до нього почуття любові та поваги. Вона і дитина живуть у постійному страху. Миритися з ним не бажає. Неповнолітнього сина просить залишити їй на виховання. Судові витрати пов"язані з розірванням шлюбу покласти на відповідача.
Відповідач в судове засідання після відкладення справи не з"явився, хоч про день та час слухання справи був належно повідомлений. Про причини неявки суд не повідомив, що дає підстави відповідно до ст. 169 ч. 4 ЦПК України справу розглядати у його відсутності та у відповідності до ст.224 ЦПК України постановити заочне рішення на підставі наявних даних та доказів.
Заслухавши пояснення позивачки, дослідивши матеріали справи, суд вбачає підстави для задоволення позову. Сторони спільно не проживають більше 8-ми місяців і не підтримують ніяких відносин. Розлад в сім"ї є стійким та тривалим. За наведених обставин подальше спільне життя подружжя суперечить інтересам позивачки, відповідача та їхньої неповнолітньої дитини, тому шлюб слід розірвати. Витрати, пов"язані з оформленням його розірвання в органах РАЦСу слід покласти на відповідача.
Керуючись ст.ст.169, 224, 213-215 ЦПК України, ст.ст. 105,109,112 Сімейного кодексу України, суд,
вирішив:
Позов задоволити.
Розірвати шлюб між ОСОБА_1, 1972 р.н. та ОСОБА_2, 1968 р.н., який зареєстрований в Жидачівському відділі РАЦСу Львівської області 20 липня 1991 року (актовий запис № 40).
При оформленні розірвання шлюбу в органах РАЦСу стягнути з ОСОБА_2 держмито в розмірі одного неоподатковуваного мінімуму доходів громадян, що складає 17(сімнадцять) грн, а ОСОБА_1 від сплати мита звільнити.
Неповнолітнього сина ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1 залишити на виховання матері.
На заочне рішення може бути подана письмова заява про його перегляд протягом десяти днів з дня отримання його копії.
Заява про апеляційне оскарження може бути подана протягом десяти днів з дня оголошення рішення, апеляційна скарга протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження до апеляційного суду Львівської області через Жидачівський районний суд.