Судове рішення #1456035
Справа № 1-789/2006

Справа № 1-789/2006

Справа № 1-56/2007

 

 

ВИРОК

 ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

 

24 травня 2007 року    Святошинський районний суд м.  Києва

в складі: головуючого судді:                                     Бандури І.С.

при секретарі:                                                            Ніколаєнку М. М.

ЗавальнюкО.І.

з участю прокурора:                                                 Яблонського Ю.С. ,

Сукача О.О.

захисників:                                                                ОСОБА_1,

ОСОБА_2.

законних представників:                                           ОСОБА_3.

ОСОБА_4. ОСОБА_5. ОСОБА_6.  розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в       м.  Києві кримінальну справу про обвинуваченню ОСОБА_7, ІНФОРМАЦІЯ_1,  уродженець м.  Києва,  українця,  гр. України,  освіта неповна середня,  учня 2 курсу ліцею № 4 м.  Києва,  не працюючого,  зареєстрований та проживає в м.  Києві по АДРЕСА_1,  не судимого,  за  ст.  186 ч.2 КК України,

ОСОБА_8,  ІНФОРМАЦІЯ_2,  уродженець м.  Києва,  українця,  гр. України,  освіта неповна середня,  проживає в м.  Києві по АДРЕСА_2,  не судимого,  учня 1 курсу ліцею „Авіант",  за  ст.  186 ч.2 КК України,

ОСОБА_9,  ІНФОРМАЦІЯ_3,  уродженеця м.  Києва,  українця,  гр. України,  освіта неповна середня,  не працюючого,  навчається в 10-6 класі середньої школи № 50 м.  Києва,  зареєстрований та проживає в м.  Києві по АДРЕСА_3,  не судимого,  за  ст.  186 ч.2 КК України,  -

 

ВСТАНОВИВ:

 

Підсудні ОСОБА_7 ,  ОСОБА_8. та ОСОБА_9.  29 вересня 2006 року,  приблизно в 16 год. знаходились біля будинку АДРЕСА_4 в м.  Києві,  де звернули увагу на раніше незнайомого їм неповнолітнього ОСОБА_10,  в руках якого був мобільний телефон „Моторола Е 398". Побачивши даний

 

2

 

мобільний телефон,  ОСОБА_7  запропонував ОСОБА_8. та ОСОБА_9.  заволодіти мобільним телефоном,  який знаходився у неповнолітнього ОСОБА_10,  на що ОСОБА_8. та ОСОБА_9.  погодились,  чим вступили між собою в попередню злочинну змову. З метою виконання свого злочинного умислу,  ОСОБА_7  разом з ОСОБА_8. та ОСОБА_9.  підійшли до неповнолітнього ОСОБА_10 і діючи погоджено між собою,  ОСОБА_7  потребував від останнього дати йому свій мобільний телефон для того,  щоб ніби­то зателефонувати.Однак неповнолітній ОСОБА_10. відмовився дати ОСОБА_7.  свій мобільний телефон. Після цього ОСОБА_7  знову потребував від неповнолітнього ОСОБА_10 дати йому свій мобільний телефон для того,  щоб зателефонувати,  але і цього разу неповнолітній ОСОБА_10. відповів відмовою. Потім продовжуючи далі свої злочинні дії,  ОСОБА_7,  з метою обернення на свою користь та особистого збагачення,  відкрито викрав чуже майно у неповнолітнього ОСОБА_10,  вирвавши його з руки останнього,  а саме: мобільний телефон „Моторола Е- 398",  що належить батьку неповнолітнього - гр. ОСОБА_11 ,  ціною 500 грн. разом зі стартовим пакетом,  Джине",  ціною 20 грн.,  чим завдав потерпілому матеріальну шкоду на загальну суму 520 грн. Коли ОСОБА_7  відкрито викрав у неповнолітнього ОСОБА_10 вказаний мобільний телефон,  то ОСОБА_8.,  діючи погоджено з ОСОБА_7  та ОСОБА_9. ,  застосовуючи насильство,  яке не є небезпечним для життя та здоров'я,  рукою штовхнув ОСОБА_10 в плече,  заподіявши при цьому останньому фізичний біль. В цей час ОСОБА_9. ,  знаходився поруч біля ОСОБА_8,  ОСОБА_7.  і неповнолітнього ОСОБА_10 та спостерігав за навколишньою обстановкою,  щоб у разі виникнення небезпеки бути застигнутим на місці вчинення злочину,  попередити ОСОБА_8 та ОСОБА_7.

З викраденим чужим майном,  ОСОБА_8.,  ОСОБА_7  та ОСОБА_9.  з місця вчинення злочину втекли,  однак в подальшому вони були затримані.

В судовому засіданні підсудні ОСОБА_7  і ОСОБА_8. свою вину визнали повністю,  що 29 вересня 2006 року приблизно в 16 год. знаходились біля будинку АДРЕСА_4 в м.  Києві було вчинено насильство відносно ОСОБА_10,  при цьому було викрадено мобільний телефон " Моторола Е-398" при обставинах викладених в обвинувальному висновку.

Підсудний ОСОБА_9.  вину визнав частково,  і пояснив,  що коли 29 вересня 2006 року приблизно в 16 год. біля будинку АДРЕСА_4 він гуляв з своїми друзями -ОСОБА_8. і ОСОБА_7,  то ОСОБА_7 побачив раніше незнайомого хлопця в якого забрав мобільний телефон,  після чого втік і разом з ним.    Він також побіг з ОСОБА_8.,  коли зрозумів,  що

 

3

 

сталося,    оскільки   злякався,    однак   в   підземному   переході   його наздогнав брат потерпілого.

Крім повного визнання вини підсудними ОСОБА_7.  і ОСОБА_8. та часткового визнання вини підсудним ОСОБА_9. ,  їх вина повністю доведена в судовому засіданні показами потерпілих,  свідків та іншими зібраними по справі доказами.

Так,  потерпілий ОСОБА_10.,  пояснив,  що 29. 09. 2006 року,  він разом з своєю родиною їхали в село,  коли вони зупинились біля  ст.  м.  "Житомирська",  щоб забрати його сестру,  він пішов в туалет,  де до нього підійшли 3 раніше незнайомих хлопців,  як він потім дізнався це були ОСОБА_7,  ОСОБА_9.  і ОСОБА_8. Потім ОСОБА_7 попросив у нього декілька разів,  мобільний телефон,  щоб подзвонити,  а коли почув відмову то вирвав з рук мобільний телефон і втік,  а ОСОБА_8 в той час штовхнув його і також побіг.

Потерпілий ОСОБА_11.  пояснив,  що 29.09.2006 року,  він разом з своєю родиною їхали на дачу,  коли вони зупинились біля  ст.  м.  "Житомирська",  він пішов в магазин,  а коли повернувся,  то побачив своїх синів і дружину поряд з яким стояв незнайомий хлопець,  потім він дізнався,  що в меншого з синів викрали телефон,  тоді давши свій телефон незнайомому він сказав,  щоб той передзвонив своїм друзям і сказав,  щоб вони повернули телефон,  однак хлопець вирвався і намагався втекти,  а коли його знову наздогнали то викликали міліцію.

Так,  свідок ОСОБА_12. пояснила,  що раніше вона бачила тільки підсудного ОСОБА_9 ,  коли останній намагався втекти,  однак зрозумівши,  що сталося вона сказала,  своєму старшому сину,  що у меншого мабуть викрали телефон і він його наздогнав,  а згодом вони викликали працівників міліції.

Так,  свідок ОСОБА_13. пояснила,  що відносно ОСОБА_7,  ОСОБА_9.  і ОСОБА_8. вона розслідувала кримінальну справу,  всім трьом було оголошено,  що проти них порушена кримінальна справа. В поясненнях,  які вони давали на досудовому слідстві вона нічого не дописувала,  а писала лише те,  що вони говорили. Всі слідчі дії вона проводила з участю захисника ОСОБА_1 Кримінальну справу розслідувала повно та всебічно,  доказів по справі було більш ніж достатньо.

Також вина підсудних доведена протоколом допиту потерпілого,  протоколом відтворення обстановки і обставин події від 15.05.2007 року,  протоколом огляду та вилучення від 29.09.2006 року ( а.с.  7),  постановою про прилучення до справи речових доказів від 24.10.2006 року ( а.с.  25),  ,  протоколами очних ставок від 27.10.2006 року ( а.с.  69-74),  які стверджують,  що підсудні ОСОБА_7,  ОСОБА_9.  і ОСОБА_8. 29 вересня 2006 року приблизно в 16 год. знаходячись біля будинку АДРЕСА_4 в м.  Києві вчинили насильство відносно ОСОБА_10,  при цьому було викрадено мобільний телефон " Моторола Е-398".

 

4

 

При таких обставинах суд вважає,  що вина підсудних ОСОБА_7. ,  ОСОБА_8.,  ОСОБА_9.  у вчиненні злочину передбаченого  ст.  186 4.2 КК України,  повністю доведена,  а тому злочинні дії підсудних ОСОБА_7. ,  ОСОБА_8.,  ОСОБА_9.  слід кваліфікувати за  ст.  186 ч. 2 КК України за ознакою "відкрите викрадення чужого майна,  вчинений за попередньою змовою групою осіб,  із застосуванням насильства,  яке не є небезпечним для життя та здоров'я потерпілого".

Призначаючи міру покарання підсудним ОСОБА_7. ,  ОСОБА_8.,  ОСОБА_9.  суд враховує ступінь тяжкості вчиненого злочину,  особу підсудних,  що вони раніше не судимі,  обставини,  які пом'якшують покарання,  що ОСОБА_7 ,  ОСОБА_8.,  ОСОБА_9.  вперше притягуються до кримінальної відповідальності,  ОСОБА_7 ,  ОСОБА_8.,  повністю визнали себе винними та щиро розкаялися у вчиненому,  матеріальну шкоду відшкодували,  вчинили злочин будучи неповнолітніми,  а також враховуючи їх умови життя не знаходячи обставин які обтяжують покарання,  а тому суд вважає,  що покарання підсудним ОСОБА_7. ,  ОСОБА_8.,  ОСОБА_9.  слід призначити у виді позбавлення волі,  з випробовуванням,  встановивши їм іспитовий строк,  оскільки їх виправлення і перевиховання можливе без ізоляції від суспільства.

Речові докази вирішити у відповідності до вимог  ст.   ст.  81,  330 КПК України.

На підставі наведеного та керуючись  ст.   ст.  323,  324 КПК України,  -

 

ЗАСУДИВ:

 

ОСОБА_7 визнати винним у вчиненні злочину передбаченого  ст.  186 ч.2 КК України і призначити йому покарання за цією статтею у виді 4 (чотирьох) років позбавлення волі.

На підставі  ст.  104 КК України ОСОБА_7 звільнити від відбування покарання з випробовуванням з іспитовим строком на 1 ( один) рік 6 ( шість) місяців.

Відповідно до  ст.  76 КК України на ОСОБА_7 покласти обов'язки не виїжджати за межі України на постійне проживання без дозволу органу кримінально-виконавчої системи,  повідомляти органи кримінально - виконавчої системи про зміну місця проживання,  роботи або навчання та періодично з'являтися для реєстрації в органи кримінально-виконавчої системи.

Міру запобіжного заходу до вступу вироку в законну силу ОСОБА_7 залишити попередню - підписку про невиїзд.

 

5

 

ОСОБА_8 визнати винним у вчиненні злочину передбаченого  ст.  186 ч.2 КК України і призначити йому покарання за цією статтею у виді 4 (чотирьох) років позбавлення волі.

На підставі  ст.  104 КК України ОСОБА_8 звільнити від відбування покарання з випробовуванням з іспитовим строком на 1 ( один) рік 6 ( шість) місяців.

Відповідно до  ст.  76 КК України на ОСОБА_8 покласти обов'язки не виїжджати за межі України на постійне проживання без дозволу органу кримінально-виконавчої системи,  повідомляти органи кримінально - виконавчої системи про зміну місця проживання,  роботи або навчання та періодично з'являтися для реєстрації в органи кримінально-виконавчої системи.

Міру запобіжного заходу ОСОБА_8 до вступу вироку в законну залишити попередню - підписку про невиїзд.

ОСОБА_9 визнати винним у вчиненні злочину передбаченого  ст.  186 ч.2 КК України і призначити йому покарання за цією статтею у виді 4 (чотирьох) років позбавлення волі.

На підставі  ст.  104 КК України ОСОБА_8 звільнити від відбування покарання з випробовуванням з іспитовим строком на 1 ( один) рік 6 ( шість) місяців.

Відповідно до  ст.  76 КК України на ОСОБА_9 покласти обов'язки не виїжджати за межі України на постійне проживання без дозволу органу кримінально-виконавчої системи,  повідомляти органи кримінально - виконавчої системи про зміну місця проживання,  роботи або навчання та періодично з'являтися для реєстрації в органи кримінально-виконавчої системи.

Міру запобіжного заходу ОСОБА_9 до вступу вироку в законну залишити попередню - підписку про невиїзд.

Речові докази - мобільний телефон " Моторола Е -398",  який передано на зберігання потерпілому ОСОБА_11 - повернути потерпілому ОСОБА_11

Апеляція на вирок суду може бути подана до Апеляційного суду м.  Києва протягом п'ятнадцяти діб з наступного дня після його проголошення через Святошинський районний суд м.  Києва.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація