Справа № 2-808-2007
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
6 грудня 2007 року. Березнівський районний суд Рівненської області в складі головуючого судді Ковальчук Н.М., при секретарі Григорієвій В. за участю сторін, розглянувши у судовому засіданні справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про відшкодування матеріальної та моральної шкоди,
В С Т А Н О В И В:
У жовтні 2007 року ОСОБА_1. подав до суду позов про стягнення з ОСОБА_2 3000 гривень матеріальної шкоди та 3000 гривень моральної шкоди. Обґрунтовуючи позовні вимоги, вказував про те, що відносно відповідача була порушена кримінальна справа по факту нанесення йому середньої ступені важкості тілесних ушкоджень і постановою Березнівського районного суду від 26 квітня 2007 року справу за ст. 122 ч.1 КК України закрито внаслідок акту амністії. Цивільний позов відповідача залишено без розгляду. У зв"язку з отриманими травмами знаходився на лікуванні, поніс витрати на придбання медикаментів та лікування в сумі 3000 гривень. Крім цього, переніс біль, страждання, втратив можливість допомагати вдома по господарству. Немайнову шкоду оцінює в 3000 гривень і просить стягнути її з відповідача.
В судовому засіданні позивача позовні вимоги підтримав.
Відповідач, позов не визнав. Пояснив, що в травні 2005 року між ним та позивачем склались неприязні відносини, оскільки останній побив його синів. 2 травня 2005 року позивач також перший затіяв бійку. Не заперечує, що дійсно наніс ОСОБА_1 біля трьох ударів дерев"яною палкою по тілу. Рахує, що при вирішенні справи слід врахувати ступінь вини відповідача.
Суд, вислухавши сторони, вивчивши матеріали справи, вважає, що позовні вимоги слід задоволити частково.
Приймаючи рішення, суд виходить із слідуючого.
Як встановлено з постанови Березнівського районного суду від 26 квітня 2007 року відповідач 2 травня 2005 року на грунті особистих неприязних відносин наніс ОСОБА_3. три удари в голову, груди та по спині дерев"яною палкою.
Ці обставини сторонами визнані і не оспорюються.
З досліджених в судовому засіданні матеріалів кримінальної справи № 1- 209-2007 встановлено, що за висновками судово-медичної експертизи ОСОБА_4. завдані середньої ступені важкості тілесні ушкодження: відкритий перелом середньої фаланги 4-го пальця правої кисті, осадження в ділянці грудної клітки, болючість в ділянці спини.
Згідно ст.22 Цивільного кодексу України особа, якій завдано збитків у результаті порушення її цивільного права, має право на їх відшкодування.
Відповідно до ст. 1166 Цивільного кодексу України майнова шкода, завдана неправомірними рішеннями, діями чи бездіяльністю особистим немайновим права фізичної чи юридичної особи, а також шкода, завдана майну фізичної або юридичної особи, відшкодовується в повному обсязі особою, яка її завдала.
Позивач не подав до суду жодного документу, який би підтверджував його матеріальні витрати на лікування здоров"я після нанесення йому тілесних ушкоджень. Не підтверджений факт перебування позивача на лікуванні(амбулаторному або стаціонарному).
Відсутні докази про матеріальну шкоду позивача, завдану злочином, і у матеріалах кримінальної справи.
За таких обставин суд рахує, що позивачем не доведено позовні вимоги про стягнення на його користь 3000 гривень матеріальної шкоди, а тому в їх задоволенні слід відмовити.
Щодо позовних вимог про відшкодування моральної шкоди, то суд приходить до висновку, що вони підлягають частковому задоволенню в розмірі 300 гривень.
Приймаючи таке рішення суд виходить з того, що факт заподіяння тілесних ушкоджень позивачу доведений, відкритий перелом середньої фаланги 4-го пальця правої кисті завдав йому фізичного болю, позбавив можливості брати участь у веденні домашньої роботи.
При визначенні розміру моральної шкоди суд виходив з засад розумності та справедливості, врахував всі встановлені по справі обставини, те, що на лікуванні позивач не перебував, а також те, що він не був позбавлений можливості спілкуватись з односельчанами .
Керуючись ст.214,215 ЦПК Украіни, ст.22,23,1166,1167 Цивільного кодексу України, суд
В И Р І Ш И В:
Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про відшкодування матеріальної та моральної шкоди задоволити частково.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 триста гривень моральної шкоди.
В задоволенні позову про стягнення матеріальної шкоди відмовити.
Звільнити ОСОБА_2 від сплати судового збору на підставі ст.4 п.18 Декрету Кабінету Міністрів України “Про державне мито”.
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження до Апеляційного суду Рівненської області.
Головуючий Ковальчук Н.М.