У Х В А Л А
13 квітня 2011 р. Справа № 2а/0470/4342/11
Суддя Дніпропетровського окружного адміністративного суду Боженко Н.В., перевіривши матеріали адміністративного позову Управління Пенсійного фонду України в Апостолівському районі Дніпропетровської області до комунального підприємства "Мар'янське житлово-комунальне підприємство" про стягнення заборгованості, -
ВСТАНОВИВ:
12 квітня 2011 року до Дніпропетровського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Управління Пенсійного фонду України в Апостолівському районі Дніпропетровської області до комунального підприємства "Мар'янське житлово-комунальне підприємство" про стягнення заборгованості.
Згідно п. 5 ч. 1 ст. 107 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи подано адміністративний позов у строк, встановлений законом.
07.07.2010 року набрав чинності Закон України "Про судоустрій та статус суддів" №2453-VI, згідно якого було внесено зміни до ст. 99 Кодексу адміністративного судочинства України, зокрема, скорочено строк звернення до адміністративного суду з одного року до шести місяців. При цьому, згідно ч. 1 вказаної статті, адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами. При цьому, обрахування шестимісячного строку для звернення до адміністративного суду за захистом порушеного права, свобод чи інтересів розпочинається з 30.07.2010 р., тобто з дня набрання чинності Законом України "Про судоустрій та статус суддів", за умови, якщо до цієї дати встановлений Кодексом і спеціальним законом термін не був порушений позивачем.
Частиною 2 ст. 99 КАС України, передбачено, що для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Перевіривши позовну заяву на відповідність вимогам ч. 1 ст. 107 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що позивачем порушено строк звернення до суду.
Спірні відносини між Управлінням Пенсійного фонду України в Апостолівському районі Дніпропетровської області та комунальним підприємством "Мар'янське житлово-комунальне підприємство" виникли в липні-серпні 2010 року, а адміністративний позов подано лише в квітні 2011 року, тобто з пропуском встановленого ч.2 ст.99 КАС України шестимісячного терміну звернення до адміністративного суду.
Відповідно до ч. 1 ст. 100 КАС України адміністративний позов, поданий після закінчення строків, встановлених законом, залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка його подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.
Заяву про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду не подано, не вказано причин пропуску строку звернення до суду, будь-яких доказів поважності причин пропуску строку звернення до суду не зазначено.
Згідно ч. 2 ст. 155 Кодексу адміністративного судочинства про залишення позовної заяви без розгляду суд постановляє ухвалу. Ухвала суду про залишення позовної заяви без розгляду може бути оскаржена.
Керуючись ст. ст. 99, 100, 107 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -
УХВАЛИВ:
Адміністративний позов Управління Пенсійного фонду України в Апостолівському районі Дніпропетровської області до комунального підприємства "Мар'янське житлово-комунальне підприємство" про стягнення заборгованості - залишити без розгляду.
Роз’яснити позивачу, що згідно частини 3 статті 155 Кодексу адміністративного судочинства України, особа, позовна заява якої залишена без розгляду, після усунення підстав, з яких заява була залишена без розгляду, має право звернутися до адміністративного суду в загальному порядку.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 5-денний строк з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали. Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії ухвали суду безпосередньо в суді, то п'ятиденний строк на апеляційне оскарження ухвали суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії ухвали суду.
Суддя Н.В. Боженко