Судове рішення #14578287

              

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

ПРО ЗАЛИШЕННЯ ПОЗОВНОЇ ЗАЯВИ БЕЗ РУХУ

 14 квітня 2011 року                                                                 Справа №  2а-0870/2295/11

м. Запоріжжя


    Суддя Запорізького окружного адміністративного суду Недашківська Катерина Михайлівна, перевіривши матеріали адміністративного позову за позовною заявою Запорізького прокурора з нагляду за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних справах до начальника Вільнянської виправної колонії №20 Управління державного департаменту України з питань виконання покарань в Запорізькій області Коляди М.І. та начальника відділення Соціально-психологічної служби Вільнянської виправної колонії №20 Управління державного департаменту України з питань виконання покарань в Запорізькій області Панасюка С.О. про скасування рішення начальника відділення соціально-психологічної служби Вільнянської виправної колонії №20 Управління державного департаменту України з питань виконання покарань в Запорізькій області Панасюка С.О. від 29 грудня 2010 р. про накладення дисциплінарного стягнення – догани, та виконання вимог ст.ст. 105, 106 КАС України,

ВСТАНОВИВ:

13 квітня 2011 до Запорізького окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Запорізького прокурора з нагляду за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних справах (далі іменується – позивач) до начальника Вільнянської виправної колонії №20 Управління державного департаменту України з питань виконання покарань в Запорізькій області Коляди М.І. (далі іменується – відповідач 1) та начальника відділення Соціально-психологічної служби Вільнянської виправної колонії №20 Управління державного департаменту України з питань виконання покарань в Запорізькій області Панасюка С.О. (далі іменується – відповідач 2), в якому позивач просить скасувати рішення начальника відділення соціально-психологічної служби Вільнянської виправної колонії №20 Управління державного департаменту України з питань виконання покарань в Запорізькій області Панасюка С.О. від 29 грудня 2010 р. про накладення дисциплінарного стягнення – догани.

За приписами Кодексу адміністративного судочинства України позов пред’являється шляхом подання позовної заяви до суду першої інстанції, яка повинна відповідати вимогам, встановленим ст. 106 цього Кодексу.

Позивачем не були дотримані приписи ч. 5 ст. 106 КАС України, згідно з якою, якщо позовна заява подається представником, то одночасно з позовною заявою подається довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника.

Відповідно до положень ч. 3 ст. 56 та ч. 2 ст. 60 КАС України прокурор здійснює в суді представництво інтересів громадян або держави в порядку, встановленому цим Кодексом та іншими законами.

У розумінні ст. 56 Закону України «Про прокуратуру» прокурором а адміністративному судочинстві є: Генеральний прокурор України та його заступники, підпорядковані прокурори та їх заступники, старші помічники і помічники прокурора, начальники управлінь і відділів, їх заступники, старші прокурори і прокурори управлінь і відділів, які діють у межах своєї компетенції.

За приписами ч. 2 ст. 58 КАС України повноваження законних представників підтверджуються документами, які стверджують займану ними посаду.

Відтак, перелічених вище осіб як представників у адміністративному судочинстві, які діють у межах своєї компетенції (про яку відомо суду), підтверджуються службовими посвідченнями. Повноваження інших працівників органів прокуратури, які виконують функції прокурора щодо представництва інтересів держави чи громадянина в адміністративному судочинстві, повинні бути підтверджені довіреністю, виданою керівником органу прокуратури.

З наведених вище підстав позовна заява не відповідає вимогам ч. 5 ст. 106 КАС України, оскільки до неї не доданий документ, що підтверджує повноваження особи, яка її підписала.

Згідно ч. 3 ст. 106 КАС України до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб’єктом владних повноважень. Суб’єкт владних повноважень при поданні адміністративного позову зобов’язаний додати до позовної заяви доказ надсилання відповідачу і третім особам копії позовної заяви та доданих до неї документів.

При перевірці поданих позивачем матеріалів адміністративного позову було встановлено відсутність доказів надсилання відповідачу 1 та відповідачу 2 копій позовної заяви та доданих до неї документів. Серед додатків до позовної заяви не зазначено про наявність будь-якого з доказів щодо направлення позовної заяви та додатків до неї відповідачу (поштового реєстру, повідомлення про вручення тощо). Лише на титульному  аркуші позовної заяви стоїть штамп Вільнянської виправної колонії № 20 Управління державного департаменту України з питання виконання покарань в Запорізькій області, датований 13.04.2011.

Однак, суд вважає, що вказаний штамп не може підтверджувати вручення відповідачу 1 або ж відповідачу 2 копії позовної заяви із доданими до неї документами, оскільки на штампі відсутній вхідний номер, відсутні відомості про те, що та ким саме було отримано і в якій кількості.

Відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 106 КАС України у позовній заяві зазначається зміст позовних вимог згідно з частиною третьою ст. 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.

Згідно ч. 2 ст. 11 КАС України суд розглядає адміністративні справи не інакше ніж за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, і не може виходити за межі позовних вимог.

З огляду на викладене, позивач зобов’язаний  конкретизувати позовні вимоги шляхом визначення змісту та обсягу позовних вимог окремо щодо кожного з відповідачів по справі.

          Відповідно до ч. 1 ст. 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без дотримання вимог, встановлених ст. 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.

          З огляду на викладене, позовну заяву слід залишити без руху.

          Враховуючи вищевикладене та керуючись ст.ст. 108, 160, 165 КАС України, суддя

 

УХВАЛИВ:

1. Позовну заяву Запорізького прокурора з нагляду за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних справах до начальника Вільнянської виправної колонії №20 Управління державного департаменту України з питань виконання покарань в Запорізькій області Коляди М.І. та начальника відділення Соціально-психологічної служби Вільнянської виправної колонії №20 Управління державного департаменту України з питань виконання покарань в Запорізькій області Панасюка С.О. про скасування рішення начальника відділення соціально-психологічної служби Вільнянської виправної колонії №20 Управління державного департаменту України з питань виконання покарань в Запорізькій області Панасюка С.О. від 29 грудня 2010 р. про накладення дисциплінарного стягнення – догани, залишити без руху.  

2. Надати Запорізькому прокурору з нагляду за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних справах строк для усунення недоліків позовної заяви до  29 квітня 2011 року  

3. Запорізькому прокурору з нагляду за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних справах необхідно у встановлений судом строк для усунення недоліків позовної заяви також подати до суду докази отримання останнім висновку начальника Вільнянської виправної колонії в Запорізькій області №20 від 28 березня 2011 р. із зазначенням дати такого отримання.

          4. Роз’яснити, що згідно з п. 1 ч. 3 ст. 108 КАС України, якщо у встановлений судом строк, позивач не усуне недоліки позовної заяви, її буде повернуто позивачу з усіма доданими до неї матеріалами.

          5. Копію цієї ухвали надіслати Запорізькому прокурору з нагляду за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних справах.

          Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо  його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного  провадження.

          Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 5-денний строк з дня проголошення ухвали (якщо ухвалу було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, то в 5-денний строк з дня отримання цією особою копії ухвали) апеляційної скарги, з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку,  передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було  повідомлено про можливість отримання копії ухвали суду  безпосередньо в суді, то п'ятиденний строк на апеляційне  оскарження ухвали суду обчислюється з наступного дня після  закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом  владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії  ухвали суду.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.


Суддя                                                                (підпис)                                  К.М.Недашківська

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація