ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без розгляду
"17" березня 2011 р. справа № 2a-900/11/0970
м. Івано-Франківськ
Суддя Івано-Франківського окружного адміністративного суду Чуприна О.В., розглянувши матеріали подання Державної податкової інспекції в Рожнятівському районі Івано-Франківської області до товариства з обмеженою відповідальністю "Агро" про стягнення податкового боргу в сумі 14 380,03 грн., -
В С Т А Н О В И В:
15.03.2011 року Державна податкова інспекція в Рожнятівському районі Івано-Франківської області звернулася до суду з поданням до товариства з обмеженою відповідальністю "Агро" про стягнення податкового боргу в сумі 14 380,03 грн.
Ухвалою від 16.03.2011 року вказане подання залишено без руху, у зв’язку з невідповідністю вимогам статті 183-3 Кодексу адміністративного судочинства України та надано строк для усунення недоліків до 13:00 год. 17.03.2011 року.
Державна податкова інспекція в Рожнятівському районі Івано-Франківської області на виконання ухвали суду від 16.03.2011 року повідомила, що відповідно до статті 57.1 Податкового кодексу України платник податків зобов’язаний самостійно сплатити суму податкового зобов’язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Відповідачем –товариством з обмеженою відповідальністю "Агро", подана податкова декларація з податку на додану вартість в електронному варіанті до Державної податкової інспекції в Рожнятівському районі Івано-Франківської області 20.01.2011 року, відповідно термін сплати відповідних сум податкових зобов’язань закінчився 30.01.2011 року.
Згідно пункту 59.5 статті 59 Податкового кодексу України у разі, коли у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується, погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що виник після надіслання (вручення) податкової вимоги.
У відповідності до пункту 95.2 статті 95 Податкового кодексу України стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги.
Податкова вимога від 06.01.2011 року вручена товариству з обмеженою відповідальністю "Агро" 10.01.2011 року. Обставиною, що зумовила звернення Державної податкової інспекції в Рожнятівському районі Івано-Франківської області до суду з поданням про стягнення коштів за податковим боргом є закінчення 60-ти денного терміну 11.03.2011 року. Сума податкового боргу, з врахуванням часткової сплати, згідно картки особового рахунку платника складає 14 380,03 грн.
З’ясовуючи питання про наявність підстав для відкриття провадження в адміністративній справі та дотримання позивачем строків звернення із поданням, суд зазначає наступне.
Відповідно до частини 2 статті 183-3 Кодексу адміністративного судочинства України України подання подається до адміністративного суду протягом двадцяти чотирьох годин з моменту встановлення обставин, що зумовлюють звернення до суду, за загальними правилами підсудності у письмовій формі та повинно містити, зокрема, підстави звернення з поданням, обставини, що підтверджуються доказами та вимоги заявника.
Як вбачається з матеріалів подання, останнім днем протягом якого Державна податкова інспекція в Рожнятівському районі Івано-Франківської області повинна була звернутися до суду з поданням про стягнення податкового боргу є 12.03.2011 року. Згідно штемпеля, проставленого на конверті поштового відправлення, вказане подання направлено на адресу Івано-Франківського окружного адміністративного суду 14.03.2011 року.
Строки звернення заявника з поданням, передбачені частинами другою та третьою статті 183-3 Кодексу адміністративного судочинства України, є різновидами строку спеціального звернення до суду, передбаченого частиною третьою статті 99 Кодексу адміністративного судочинства України. Вказана норма встановлює, що Кодексом адміністративного судочинства України можуть встановлюватися інші строки для звернення до адміністративного суду, ніж шестимісячний загальний строк.
Стаття 183-3 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачає спеціальних наслідків пропущення строків звернення до суду, визначених цією нормою. А тому, виходячи із аналізу зазначених норм закону суд приходить до висновку, що недотримання заявником строків звернення до суду, визначених статтею 183-3 Кодексу адміністративного судочинства України, тягне за собою застосування приписів статті 100 Кодексу адміністративного судочинства України.
З урахуванням викладеного подання податкового органу, внесене після закінчення строків, установлених статтею 183-3 Кодексу адміністративного судочинства України, залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка його внесла, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.
Таким чином, суд приходить до висновку, що Державна податкова інспекція в Рожнятівському районі Івано-Франківської області подала до суду подання із пропущенням 24-ох годинного строку, встановленого частиною 2 статті 183-3 Кодексу адміністративного судочинства України.
Позивач при зверненні з поданням, у відповідності до вимог статті 102 Кодексу адміністративного судочинства України, заяву про поновлення пропущеного процесуального строку до суду не подав.
З огляду на вказане суд приходить до висновку, що подання Державної податкової інспекції в Рожнятівському районі Івано-Франківської області підлягає залишенню без розгляду.
На підставі наведеного, керуючись частиною 3 статті 99, статтями 100, 183-3 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -
У Х В А Л И В:
Подання Державної податкової інспекції в Рожнятівському районі Івано-Франківської області до товариства з обмеженою відповідальністю "Агро" про стягнення податкового боргу в сумі 14 380,03 грн., - залишити без розгляду.
Копію ухвали про залишення подання без розгляду надіслати позивачу, разом із поданням та усіма доданими до нього матеріалами.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку. Відповідно до статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п’яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п’яти днів з дня отримання копії ухвали.
Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.
Ухвала набирає законної сили в порядку та строки встановлені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Чуприна О.В.