Справа 22-3361 /2007 Головуючий першої інстанції Виродов Ю.Т.
Категорія 18 Доповідач Денисенко Л.Л.
УХВАЛА
Іменем України
26 квітня 2007 року Апеляційний суд Донецької області
в складі:
Головуючого ДенисенкоЛ.Л.
суддів Голубинського А.М. Жданової B.C.
при секретарі Баранові В.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Донецьку цивільну справу по апеляції представника відповідачки ОСОБА_1- ОСОБА_2, який діє по довіренності,
на ухвалу Київського районного суду м. Донецька
від 3 листопада 2006 р.
по справі за позовом ОСОБА_3 по довіренності в інтересах ОСОБА_4 до ОСОБА_1, ОСОБА_5, третя особа ОСОБА_6 про стягнення суми по договору.
ВСТАНОВИВ:
Ухвалою Київського районного суду м. Донецька від 3 листопада 2006 року на забезпечення позову накладено заборону на відчуження автомобіля марки КІА Соренто державний номер НОМЕР_1.
В апеляційній скарзі ОСОБА_2, який діє в інтересах відповідачки ОСОБА_1по довіреннясті, просе скасувати ухвалу суду посилаючись на те, що у позовній заяві позивачка не привела ніяких доказів свого позову, тому суд не повинен був приймати позов у провадження. Крім того є ухвала апеляційного суду, якою автомобіль визнано власністю ОСОБА_1, ОСОБА_5. і ухвала суду протирічить ухвалі апеляцйного суду.
В судовому засіданні ОСОБА_1. та її представники підтримували апеляційну скаргу.
Вирішуючи питання забезпечення позову суд виходив з того, що пред"явлено позов про стягнення суми по договору на суму 132 000 грн. у позові вказано на те, що гроші передані за автомобіль, на який ставилось питання накласти заборону. З урахуванням цього суд наклав заборону на відчуження автомобіля.
Заслухавши доповідь судді-доповідача, пояснення ОСОБА_1 та її представників, дослідивши матеріали справи апеляційний суд вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з таких підстав.
2
Відповідно вимог ст. 15і п.3 ЦПК України забезпечення позову допускається на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття заходів забезпечення може утруднити чи зробити неможливим виконання рішення суду.
Матеріалами справи встановлено, що позов пред"явлено про стягнення суми 132 000 грн., з посиланням на те, що вказана сума була передана позивачкою ОСОБА_5. для виплати боргу ОСОБА_7, оскільки гроші занімались для придбання автомашини, на яку ставилость питання накладення заборони, а ОСОБА_5. повинен був переоформити автомобіль на онуку позивачки ОСОБА_6, що і було зроблено. Але потім ОСОБА_1. пред"явила до ОСОБА_5. позов про розподіл майна в тому числі і автомобіля. Тобто ставилось питання забезпечення позову і накладення заборони на відчуження стосовно автомобіля, який був придбаний зі слів позивачки за гроші взяті у борг, на виплату якого вона і передавала вказану суму.
Тому суд обгрунтованно застосував заходи забезпечення позову і підстав для скасування ухвали суду не знайдено.
Керуючись ст. ст. 307, 312, 315 ЦПК України апеляційний суд,
УХВАЛИВ:
Апеляційну скаргу ОСОБА_2, який діє на підставі довіреності від імені ОСОБА_1, відхилити.
Ухвалу Київського районного суду м. Донецька від 3 листопада 2006 року залишити без зміни.
Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з моменту проглошення і може бути оскаржена в касаційну інстанцію протягом двох місяців після набрання законної сили безпосередньо до Верховного Суду України.