Судове рішення #146024
12/5224-А

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ


29000, м. Хмельницький, Майдан Незалежності, 1 тел. 79-57-10, факс 79-58-82

          _________________________________________________________________



ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

"27" вересня 2006 р.                                                            Справа №12/5224-А


За позовом  Хмельницького міжрайонного природоохоронного прокурора м. Нетішин в інтересах держави в особі Шепетівської районної санітарно-епідеміологічної станції м. Шепетівка  


до Товариства з обмеженою відповідальністю "Шепетівський цегельний завод" м. Шепетівка


про зупинення виробничої діяльності в зв'язку з порушенням санітарних норм

Представники:

Від позивача -  не з’явився

Від відповідача –Сугай В.В. - директор

 За участю Шкадько В.В. прокурора відділу прокуратури Хмельницької області


Суддя  Шпак В.О.                    Секретар судового засідання Стельмах Д.В.


Суть спору.


Хмельницький міжрайонний природоохоронний прокурор звернувся до суду з позовною заявою  в інтересах держави в особі Шепетівської районної санітарно-епідеміологічної станції м. Шепетівка до товариства з обмеженою відповідальністю "Шепетівський цегельний завод" м. Шепетівка про зупинення виробничої діяльності в зв'язку з порушенням санітарних норм.

Посилається на те, що в липні 2005 року Шепетівською райсанепідемстанцією з залученням спеціалістів з управління охорони праці проведено комплексне санітарно-гігієнічне обстеження ТОВ „Шепетівський цегельний завод" на відповідність вимогам санітарних норм. Перевіркою виявлено ряд порушень санітарного законодавства при виробничій діяльності. Зокрема, підприємство працює без висновку дежсаннагляду, відсутнє санітарно-побутове забезпечення працівників підприємства, до роботи допущено ряд працівників, які не пройшли медичний огляд, порушуються санправила щодо поводження з промтоксвідходами, відсутній дозвіл держсаннагляду по скиду стічних вод, порушуються санітарні вимоги по утриманню артсвердловини.

За результатами перевірки головним державним санітарним лікарем Шепетівського району винесено постанову про застосування адміністративно-запобіжних заходів №144 від 28.07.2005 року, якою тимчасово зоборонено виробничу діяльність ТОВ „Шепетівський цегельний завод". Однак, всупереч вказаним вимогам, керівництво ТОВ „Шепетівський цегельний завод" свідомо ігнорує розпорядження та вказівки посадових осіб Шепетівської районної санітарно-епідеміологічної станції. Посадовими особами Шепетівської районної санітарно-епідеміологічної станції неодноразово давалися розпорядження та вказівки ТОВ „Шепетівський цегельний завод" щодо тимчасового припинення діяльності, проте воно продовжує працювати з порушенням санітарних вимог. Вищевикладені обставини підтверджуються наступними доказами: актами санітарно-епідеміологічного обстеження від 27.05.2005 року, 25.10.2005 року, 08.06.2005 року, актом комплексного санітарно-гігієнічного обстеження об'єкту від 12-15.07.2005 року, рішенням санепідради при Шепетівській райсанепідстанції №9 від 22.07.2005 року, постановами про накладання штрафу №27 від 26.07.2005 року, №272 від 26.07.2005 року, №340 від 28.09.2005 року, №227 від 29.06.2006 року, №387 від 04.11.2005 року, постановами про застосування адміністративно-запобіжних заходів за порушення санітарного законодавства №146 від 19.07.2005 року, №137 від 13.07.2005 року, листом головного Державного санітарного лікаря Шепетівського району №1720 від 28.07.2005 року та поданням головного державного санітарного лікаря Шепетівського району В.В. Мазаєва від 10.07.2005 року №1607.


Відповідач позовні вимоги не визнав, поясненні зазначив, що вимоги не підлягають задоволенню, оскільки не відповідають чинному законодавству та непідтверджені матеріалами справи.


Дослідивши матеріали справи та заслухавши доводи представників сторін, суд дійшов до наступних висновків.  

          Відповідно до ст. 42 Закону України  “Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення”  Головні  державні   санітарні    лікарі    (їх    заступники) застосовують такі заходи для припинення порушення санітарного законодавства:

    а) обмеження, тимчасова заборона чи припинення діяльності підприємств, установ, організацій, об'єктів будь-якого призначення, технологічних ліній, машин і механізмів, виконання окремих технологічних операцій, користування плаваючими засобами, рухомим складом і літаками у разі невідповідності їх вимогам санітарних норм.

Тобто позивачу законодавством надано право самому припиняти виробничу діяльність підприємства.

28.07.2005року Головним державним санітарним лікарем Шепетівського району винесено постанову про застосування адміністративно-запобіжних заходів №144, якою тимчасово заборонено виробничу діяльність ТОВ „Шепетівський цегельний завод".

Таким чином, у прокурора та позивача відсутні підстави звертатись до суду з позовом про припинення діяльності підприємства, рішення суду в даному випадку буде фактично дублювати повноваження позивача.

Посилання позивача  на невиконання відповідачем постанови  від 28.07.2005року  як на підставу звернення до суду з позовом, судом відхиляється, оскільки це питання повинно вирішуватись окремо у передбаченому чинним законодавством  порядку.

З огляду на викладене в позові необхідно відмовити.

Керуючись ст.ст.6, 14, 71, 86, 94, 104, 105, 158-163, 167, 254-259, п.п.3, 6-7 Розділу 7 „Прикінцеві та перехідні положення” Кодексу адміністративного судочинства України, Суд


ПОСТАНОВИВ:


У  позові Хмельницького міжрайонного природоохоронного прокурора м. Нетішин в інтересах держави в особі Шепетівської районної санітарно-епідеміологічної станції м. Шепетівка  до Товариства з обмеженою відповідальністю "Шепетівський цегельний завод" м. Шепетівка про зупинення виробничої діяльності в зв'язку з порушенням санітарних норм   відмовити.

Згідно ст.ст. 185-186 КАСУ сторони та інші особи, які беруть участь у  справі мають право оскаржити в апеляційному порядку Постанову повністю або частково. Заява про апеляційне  оскарження подається протягом 10 днів дня проголошення, апеляційна скарга подається протягом  20 днів після подання заяви по апеляційне оскарження. Подаються до Житомирського  апеляційного  господарського суду через  суд  першої інстанції.

Згідно ст.  254 КАСУ  Постанова,  якщо інше не встановлено КАСУ  набирає законної сили  після   закінчення    строку  подання   заяви  про апеляційне   оскарження , якщо таку    заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя                                                                      В.О. Шпак


Повний текст постанови буде виготовлено 28.09.2006р.


Віддрук.  прим. :

 - до справи,

 - позивачу,

 - відповідачу.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація