Справа № 2-а-530/11
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
19 квітня 2011 р. Суддя Устинівського районного суду Кіровоградської області Ніколаєв Максим Вікторович розглянувши в смт. Устинівка в порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до ПФУ про визнання противоправною бездіяльності та зобов"язання здійснити перерахунок пенсії -
В С Т А Н О В И В :
Позивач ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 просить визнати неправомірною бездіяльність відповідача щодо нездійснення підвищення до пенсії за віком як “дитині війни”; зобов’язати відповідача здійснити перерахунок пенсії з підвищенням її на 30 відсотків від мінімальної пенсії за віком згідно ст. 6 закону України “Про соціальний захист дітей війни» та провести відповідні виплати за останні шість місяців до дня подачі позовної заяви до суду.
Відповідно до статті 1 Закону України від 18 листопада 2004 року “Про соціальний захист дітей війни”позивач є дитиною війни. Згідно зі статтею 6 зазначеного Закону з 1 січня 2006 року дітям війни повинна виплачуватись щомісячна соціальна допомога у розмірі 30 відсотків мінімальної пенсії за віком.
У відповідності до ст. 7 Закону України “Про соціальний захист дітей війни”фінансове забезпечення державних соціальних гарантій, передбачених цим законом, здійснюється за рахунок коштів Державного бюджету України.
Законом України від 19 грудня 2006р. №489-V “Про Державний бюджет України на 2007р.”, зокрема п.12 ст.71, було зупинено на 2007р. дію ст.6 Закону України “Про соціальний захист дітей війни” та ст.111 встановлено, що у 2007р. підвищення до пенсії або щомісячного довічного грошового утримання чи державної соціальної допомоги, яка виплачується замість пенсії відповідно до ст.6 Закону України “Про соціальний захист дітей війни”, виплачується особам, які є інвалідами (крім тих, на яких поширюється дія Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”), у розмірі 50% від розміру надбавки, встановленої для учасників війни. Однак, Рішенням Конституційного Суду України від 9 липня 2007р. №6-рп/2007р. положення п.12 ст.71 Закону України “Про Державний бюджет України на 2007р.”щодо зупинення дії на 2007р. статті 6 Закону України “Про соціальний захист дітей війни” визнані неконституційними.
Згідно ч. 2 ст. 152 Конституції України закони, інші правові акти або їх окремі положення, що визнані неконституційними, втрачають чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України рішення про їх неконституційність. Рішення зворотної дії в часі не має. Таким чином, позивач мав правові підстави для нарахування підвищення пенсії на 30% мінімальної пенсії за віком, передбаченого ст. 6 Закону України “Про соціальний захист дітей війни” з розміру мінімальної пенсії за віком, встановленого ч. 1 ст. 28 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, у 2007 році, починаючи з 09 липня 2007 року по 31 грудня 2007 року.
Згідно п/п.2 п.41 розділу II Закону України “Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України” від 28 грудня 2007 року №107-VI статтю 6 Закону України “Про соціальний захист дітей війни”від 18 липня 2004 року №2195-ІУ викладено в новій редакції, згідно якої дітям війни (крім тих, на яких поширюється дія Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”) до пенсії виплачується підвищення у розмірі надбавки, встановленої для учасників війни. Частиною 4 статті 14 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” від 22 жовтня 1993 року №3551-ХІІ визначено, що учасникам війни пенсії підвищуються на 10 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.
Рішенням Конституційного Суду України від 22 травня 2008 року №10-рп/2008 п/п.2 п. 41 розділу II Закону України “Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України” від 28 грудня 2007 року №107-VI визнано неконституційним. Отже, управління Пенсійного фонду в Устинівському районі мало нарахувати та виплатити дітям війни державну соціальну допомогу в розмірі 30% мінімальної пенсії за віком, передбаченого ст. 6 Закону України “Про соціальний захист дітей війни”з розміру мінімальної пенсії за віком, встановленого ч. 1 ст. 28 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, у 2008 році, починаючи з 22 травня 2008 року по 31 грудня 2008 року включно.
Враховуючи, що в подальшому вищевказані норми законодавцем не змінювались, суд приходить до висновку, що нарахування та виплата позивачу пенсії повинна була проводитись відповідачем з підвищенням на 30 % мінімальної пенсії за віком відповідно до ст. 6 Закону України “Про соціальний захист дітей війни”, виходячи з розміру мінімальної пенсії за віком, встановленого ч. 1 ст. 28 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”.
Відповідача, згідно вимог ч. 3 ст. 1822 КАС України, було повідомлено про його право подати заперечення проти позову та необхідні документи, роз’яснено наслідки неподання заперечення. Відповідач не надав до суду свої заперечення.
Згідно вимог ч. 2 ст. 71 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Тому суд приходить до висновку, що відповідач не здійснював нарахування та виплати позивачеві у 2010-2011 роках пенсії з підвищенням її на 30 відсотків від мінімальної пенсії за віком з розміру, встановленому ч. 1 ст. 28 Закону України “Про загальнообов’язкове пенсійне страхування”, як це передбачено ст. 6 Закону України “Про соціальний захист дітей війни”.
Відповідно до пунктів 1, 3, 15 Положення про Пенсійний фонд України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24.10.2007р. № 1261, Пенсійний фонд України є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра праці та соціальної політики, одним з основних завдань якого є забезпечення своєчасного і в повному обсязі фінансування та виплати пенсій, допомоги на поховання, тощо, які здійснюються за рахунок коштів Пенсійного фонду України та інших джерел, визначених законодавством. Пенсійний фонд України здійснює свої повноваження безпосередньо та через утворені в установленому порядку головні управління Фонду в Автономній Республіці Крим, областях, міст Києва та Севастополя, управління в районах, містах і районах у містах.
Питання перерахунку пенсій відносяться до компетенції органів Пенсійного фонду України, тому суд вважає необхідним зобов'язати управління Пенсійного фонду України в Устинівському районі Кіровоградської області нарахувати та виплатити позивачеві підвищення до пенсії в розмірі 30% мінімальної пенсії за віком, починаючи з 30 вересня 2010 року по 30 березня 2011 року (день звернення до суду з позовом).
Згідно ч.1 ст. 256 КАС України, негайному виконанню підлягають постанови суду, прийняті в порядку скороченого провадження.
Керуючись ст. 6 Закону України “Про соціальний захист дітей війни”, ст. 28 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, рішеннями Конституційного Суду України № 6 рп/2007 від 09.07.2007 р., та № 10-рп/2008 від 22.05.2008 р., ст.ст. 6, 71, 86,159, 1832, ч. 1 ст. 256 КАС України, суд, -
П О С Т А Н О В И В :
Позов ОСОБА_1 задовольнити повністю.
Визнати протиправними дії (бездіяльність) управління Пенсійного фонду України в Устинівському районі Кіровоградської області щодо неповного нарахування та виплати ОСОБА_1 щомісячної державної соціальної допомоги дітям війни у розмірах, передбачених ст. 6 Закону України “Про соціальний захист дітей війни”.
Зобов’язати управління Пенсійного фонду України в Устинівському районі Кіровоградської області здійснити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 з її підвищенням на 30 % мінімальної пенсії за віком відповідно до ст. 6 Закону України “Про соціальний захист дітей війни”, виходячи з розміру мінімальної пенсії за віком, встановленого ч. 1 ст. 28 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, починаючи з 30 вересня 2010 року по 30 березня 2011 року з урахуванням раніше проведених за ці періоди виплат.
Стягнути на користь ОСОБА_1 за рахунок коштів Державного бюджету України сплачений судовий збір в розмірі 3 (три) гривні 40 копійок.
Постанова суду підлягає негайному виконанню.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Апеляційна скарга на постанову суду може бути подана до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду протягом десяти днів з дня отримання копії постанови через Устинівський районний суд, з одночасним надісланням копії апеляційної скарги особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Суддя Устинівського
районного суду Максим Вікторович Ніколаєв
- Номер: 2-а/429/11
- Опис: скарга про скасування постанови про адмінправопорушення
- Тип справи: на адміністративну справу
- Номер справи: 2-а-530/11
- Суд: Ульяновський районний суд Кіровоградської області
- Суддя: Ніколаєв М.В.
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 25.06.2011
- Дата етапу: 11.07.2011
- Номер:
- Опис: визнання неправомірними дії УПФ України в Одеській області щодо несвоєчасного нарахування та виплати підвищення до пенсії згідно ЗУ 3551 ХІІ ветерану війни - учаснику війни
- Тип справи: на адміністративну справу
- Номер справи: 2-а-530/11
- Суд: Іванівський районний суд Одеської області
- Суддя: Ніколаєв М.В.
- Результати справи: у задоволенні позову відмовлено повністю
- Етап діла: Розглянуто
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 07.04.2011
- Дата етапу: 16.06.2011
- Номер: 2-а/11607/11
- Опис: зобовязання управління пенсійного фонду провести перерахунок розміру пенсії
- Тип справи: на адміністративну справу
- Номер справи: 2-а-530/11
- Суд: Березнівський районний суд Рівненської області
- Суддя: Ніколаєв М.В.
- Результати справи:
- Етап діла: Направлено до апеляційного суду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 22.02.2011
- Дата етапу: 06.04.2011
- Номер: 2-а/1448/11
- Опис: про визнання неправомірними дій органу ПФУ щодо перерахунку пенсії як дитині війни
- Тип справи: на адміністративну справу
- Номер справи: 2-а-530/11
- Суд: Тлумацький районний суд Івано-Франківської області
- Суддя: Ніколаєв М.В.
- Результати справи: скасовано
- Етап діла: Розглянуто у апеляційній інстанції
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 09.02.2011
- Дата етапу: 19.09.2012
- Номер:
- Опис: Про стягнення щомісячної державної соціальної допомоги дітям війни
- Тип справи: на адміністративну справу
- Номер справи: 2-а-530/11
- Суд: Драбівський районний суд Черкаської області
- Суддя: Ніколаєв М.В.
- Результати справи: залишено без змін
- Етап діла: Розглянуто у апеляційній інстанції
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 08.02.2011
- Дата етапу: 21.05.2012
- Номер: 2-а/1708/842/11
- Опис: скасування постанови про адмін. правопорушення
- Тип справи: на адміністративну справу
- Номер справи: 2-а-530/11
- Суд: Здолбунівський районний суд Рівненської області
- Суддя: Ніколаєв М.В.
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 07.07.2011
- Дата етапу: 21.07.2011
- Номер: 2-а/2522/1185/11
- Опис: про визнання протиправною бездіяльності УПФУ в Талалаївському районі та зобов'язання здійснити нарахування і виплату доплати до пенсії дітям війни
- Тип справи: на адміністративну справу
- Номер справи: 2-а-530/11
- Суд: Талалаївський районний суд Чернігівської області
- Суддя: Ніколаєв М.В.
- Результати справи: заяву задоволено повністю
- Етап діла: Розглянуто
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 23.02.2011
- Дата етапу: 17.03.2011
- Номер:
- Опис: про поновлення пропущеного строку для звернення до суду та зобов’язання суб’єкта владних повноважень нарахувати і виплатити 30 % надбавку до пенсії, як дитині війни
- Тип справи: на адміністративну справу
- Номер справи: 2-а-530/11
- Суд: Глобинський районний суд Полтавської області
- Суддя: Ніколаєв М.В.
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 20.12.2010
- Дата етапу: 15.02.2011
- Номер: 2-а/220/1954/11
- Опис: виплату пенсії відповідно до Закону України "Про соціальний захист дітей війни"
- Тип справи: на адміністративну справу
- Номер справи: 2-а-530/11
- Суд: Погребищенський районний суд Вінницької області
- Суддя: Ніколаєв М.В.
- Результати справи: заяву задоволено частково
- Етап діла: Розглянуто
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 18.02.2011
- Дата етапу: 04.03.2011
- Номер: 2-а/1162/11
- Опис: про забовязання нарахувати та виплатити щомісячну державну соціальну допомогу "дітям війни"
- Тип справи: на адміністративну справу
- Номер справи: 2-а-530/11
- Суд: Біляївський районний суд Одеської області
- Суддя: Ніколаєв М.В.
- Результати справи: заяву задоволено частково
- Етап діла: Розглянуто
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 10.05.2011
- Дата етапу: 06.06.2011
- Номер:
- Опис: поновлення пропущенного строку для звернення до суду та стягнення недоплаченої соціальної допомоги Дітям війни
- Тип справи: на адміністративну справу
- Номер справи: 2-а-530/11
- Суд: Суворовський районний суд м. Одеси
- Суддя: Ніколаєв М.В.
- Результати справи:
- Етап діла: Направлено до апеляційного суду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 15.12.2010
- Дата етапу: 30.03.2011
- Номер: 2-а/189/49/13
- Опис: забов'язання нарахування недоплаченої соціальної допомоги "Дітям війни"
- Тип справи: на адміністративну справу
- Номер справи: 2-а-530/11
- Суд: Покровський районний суд Дніпропетровської області
- Суддя: Ніколаєв М.В.
- Результати справи: Постановлено ухвалу про відхилення апеляційної скарги і залишення ухвали без змін
- Етап діла: Розглянуто у апеляційній інстанції
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 11.03.2011
- Дата етапу: 24.02.2012
- Номер: 2-а-530/2011
- Опис: зобов’язання перерахувати та виплатити щомісячне підвищення до пенсії як дитині війни.
- Тип справи: на адміністративну справу
- Номер справи: 2-а-530/11
- Суд: Тиврівський районний суд Вінницької області
- Суддя: Ніколаєв М.В.
- Результати справи:
- Етап діла: Направлено до апеляційного суду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 31.03.2011
- Дата етапу: 18.07.2011
- Номер: 2-а/1907/847/11
- Опис: Пончик Т.І. про стягнення надбавки дітям війни
- Тип справи: на адміністративну справу
- Номер справи: 2-а-530/11
- Суд: Зборівський районний суд Тернопільської області
- Суддя: Ніколаєв М.В.
- Результати справи:
- Етап діла: Направлено до апеляційного суду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 22.01.2011
- Дата етапу: 17.02.2011
- Номер: 2-а/288/11
- Опис: визнання дій незаконними та зобов"язання суб"єкта владних повноважень нарахувати і виплатити недоплачену 30% надбавку до пенсії як дитині війни
- Тип справи: на адміністративну справу
- Номер справи: 2-а-530/11
- Суд: Радивилівський районний суд Рівненської області
- Суддя: Ніколаєв М.В.
- Результати справи:
- Етап діла: Направлено до апеляційного суду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 20.06.2011
- Дата етапу: 10.08.2011
- Номер: 2-а/1308/530/11
- Опис: виплата допомоги " Дітина війни"
- Тип справи: на адміністративну справу
- Номер справи: 2-а-530/11
- Суд: Жовківський районний суд Львівської області
- Суддя: Ніколаєв М.В.
- Результати справи:
- Етап діла: Направлено до апеляційного суду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 04.04.2011
- Дата етапу: 11.08.2011
- Номер:
- Опис: стягнення доплати
- Тип справи: на адміністративну справу
- Номер справи: 2-а-530/11
- Суд: Волочиський районний суд Хмельницької області
- Суддя: Ніколаєв М.В.
- Результати справи: заяву задоволено частково
- Етап діла: Розглянуто
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 14.02.2011
- Дата етапу: 23.02.2011
- Номер: 2-а/1874/11
- Опис: про визнання відмови відповідача нарахувати та виплатити щомісячну державну соціальну допомогу дітям війни безпідставною
- Тип справи: на адміністративну справу
- Номер справи: 2-а-530/11
- Суд: Іллічівський міський суд Одеської області
- Суддя: Ніколаєв М.В.
- Результати справи: заяву задоволено частково
- Етап діла: Розглянуто
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 25.02.2011
- Дата етапу: 12.05.2011
- Номер:
- Опис: визнання протиправною бездіяльності субєкта владних повноважень, та стягнення недоплаченої щомісячної державної соціальної допомоги дітям війни
- Тип справи: на адміністративну справу
- Номер справи: 2-а-530/11
- Суд: Крижопільський районний суд Вінницької області
- Суддя: Ніколаєв М.В.
- Результати справи:
- Етап діла: Виконання рішення
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 31.01.2011
- Дата етапу: 20.07.2011
- Номер:
- Опис: перерахунок пенсії дитині війни
- Тип справи: на адміністративну справу
- Номер справи: 2-а-530/11
- Суд: Томашпільський районний суд Вінницької області
- Суддя: Ніколаєв М.В.
- Результати справи: заяву задоволено повністю
- Етап діла: Розглянуто
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 21.03.2011
- Дата етапу: 29.04.2011
- Номер: 2-а/1313/3131/11
- Опис: визнання дій протиправними та зобовязання вчинити дії
- Тип справи: на адміністративну справу
- Номер справи: 2-а-530/11
- Суд: Миколаївський районний суд Львівської області
- Суддя: Ніколаєв М.В.
- Результати справи:
- Етап діла: Направлено до апеляційного суду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 11.10.2011
- Дата етапу: 25.09.2014
- Номер: 2-а/915/530/11
- Опис: Стягнення підвищення до пенсії "Дитина війни"
- Тип справи: на адміністративну справу
- Номер справи: 2-а-530/11
- Суд: Тисменицький районний суд Івано-Франківської області
- Суддя: Ніколаєв М.В.
- Результати справи:
- Етап діла: Зареєстровано
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 17.12.2010
- Дата етапу: 17.12.2010