Справа № 2-922/07 рік
РІШЕННЯ
ИМЕНЕМ УКРАЇНИ
12 грудня 2007 року Криворізький районний суд
Дніпропетровської області
в складі: судді - Савіної Г.О.
при секретарі - Дзиговській Т.Б.
за участю позивача - ОСОБА_1
розглянувши у попередньому судовому засіданні у м. Кривому Розі цивільну справу за позовом ОСОБА_1до Глеюватської сільської ради Криворізького району Дніпропетровської області про визнання права власності на майно в порядку спадкування за заповітом, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернулася до суду з зазначеною заявою, на підтвердження своїх позовних вимог вказувала на те, що ІНФОРМАЦІЯ_1померла її мати ОСОБА_2, якій на праві власності належав житловий будинокАДРЕСА_1
За життя, 12.08.1991 року ОСОБА_2 слала заповіт, яким заповідала всесвоє майно доньці ОСОБА_1
Після смерті матері вона як спадкоємець по заповіту фактично прийняла спадщину. Не зважаючи на те, що вона зареєстрована за іншою адресою вона по день смерті матері проживала однією сім"єю з матір"ю в будинку АДРЕСА_1, доглядала за нею, а після її смерті доглядала за будинком.
При зверненні до першої Криворізької державної нотаріальної контори для отримання свідоцтва про право на спадщину по заповіту, їй було відмовлено, у зв"язку з тим, що був відсутній факт прийняття нею спадщини після смерті матері. Просила суд визнати за нею право власності на вищевказаний будинок в порядку спадкування за заповітом після матері, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1.
В судовому засіданні позивач позовні вимоги підтримала у повному обсязі та наполягала на їх задоволенні.
Представник Глеюватської сільської ради Криворізького району в судове засідання не з"явився надавши суду заяву з проханням суд слухати справу за відсутністю їхнього представника, з позовними вимогами позивача згодні та не заперечують проти їх задоволення.
Суд, вислухавши позивача, вивчивши письмові матеріали, вважає, що позовні вимоги обґрунтовані та підлягають задоволенню з наступних підстав.
Виходячи з наведеного, суд вважає, що рішення у справі можливо постановити при проведені попереднього судового засідання.
Відповідно до ч. 4 ст. 130 ЦПК України при визнанні позову ухвалюється судове рішення в порядку, встановленому ст. 174 ЦПК України. Згідно ч. 4 ст. 174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.
ІНФОРМАЦІЯ_1ОСОБА_2померла, що підтверджується свідоцтвом про смерть серіїНОМЕР_1, виданим Глелюватською сільською радою Криворізького району Дніпропетровської області 20.10.1994 року (а.с.9).
За життя ОСОБА_2 на праві власності належав будинок АДРЕСА_1 Дніпропетровської області, що підтверджується копією свідоцтва про право власності на житловий будинок від 02.01.1989 року (а.с.7).
Позивач по день смерті матері проживала однією сім"єю з матір"ю в будинку АДРЕСА_1, доглядала за матір"ю, а після її смерті увесь час на протязі 12 років доглядала за земельною ділянкою та будинком, що підтверджується довідкою Глеюватської сільської ради Криворізького району № 1202 від 12.11.2007 року (а.с. 12).
За життя ОСОБА_2 12.08.1994 року склала заповіт, який був завірений в Глеюватській сільській раді Криворізького району, згідно якого все своє належне за життя майно на випадок смерті заповідала ОСОБА_1(а.с. 8).
Після смерті ОСОБА_2 позивач, як спадкоємець першої черги прийняла спадщину, інших спадкоємців не має.
Постановою № 4346/2-25 від 07.11.2007 року нотаріусом першої Криворізької державної нотаріальної контори позивачу було відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину по заповіту, у зв"язку з тим, що у неї відсутній факт прийняття ним спадщини після смерті матері (а.с.5).
Згідно до ч. 3 ст. 1268 ЦК України, спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом строку, встановленого ст. 1270 ЦК України (шести місяців) він не заявив про відмову від неї.
Дослідивши всі докази надані позивачем, враховуючи те, що ОСОБА_1 являється спадкоємицею померлої ОСОБА_2по заповіту, та те, що інших спадкоємців після її смерті не має, заповіт на сьогоднішній час не скасовувався, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають повному задоволенню, оскільки ст. 1233 ЦК України надає фізичній особі призначати спадкоємця шляхом складання заповіту та розподілити майно, майнові права та обов"язки на свій розсуд.
На підставі викладеного і керуючись ст. ст. 10, 11, 60, 209, 212, 214, 215, 218 ЦПК України, ст. ст. 1233, 1268 ч. 3 ЦК України, -
ВИРІШИВ :
Визнати за ОСОБА_1право власності на житловий будинок АДРЕСА_1 Дніпропетровської області, в порядку спадкування за заповітом, після смерті ОСОБА_2, померлої ІНФОРМАЦІЯ_1.
Рішення може бути оскаржене в Дніпропетровський апеляційний суд протягом двадцяти днів з дня подачі заяви на апеляційне оскарження, яка може бути подана протягом десяти днів з дня проголошення рішення або протягом десяти днів без подачі заяви на апеляційне оскарження.
Суддя