УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
13 липня 2006 року Колегія суддів Судової палати по кримінальним справам Апеляційного суду Донецької області у складі:
головуючого Шаліної Т.О.
суддів Меленчука В.С., Козлова О.М.
з участю прокурора Галані І.В.
засудженого ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Маріуполі кримінальну справу за апеляцією засудженого ОСОБА_1 на вирок Тельманівського районного суду Донецької області від 18 квітня 2006 року
ВСТАНОВИЛА:
Вироком Тельманівського районного суду Донецької області від 18 квітня 2006 року
ОСОБА_1, уродженець міста Павлодара Республіки Казахстан, громадянин України, не працюючий, судимий 6 лютого 1997 року Тельманів-ським районним судом Донецької області за статтями 140 частиною 3,206 ч 2,42 КК України до 5 років позбавлення волі,11 липня 2005 року Київським районним судом міста Донецька за ста-тею 186 частиною 2 КК України
засуджений за статтею 395 КК України до 6 місяців арешту.
На підставі частини 4 статті 70 КК України за сукупністю злочинів шляхом повного складання покарань приєднане покарання за вироком Київського районного суду міста Донецька від 11 липня 2005 року у вигляді 5 років і остаточно призначене покарання у вигляді 5 років 6 місяців позбавлення волі.
Вироком суду засуджений ОСОБА_1 визнаний винним в тому, що знаходячись під адміністративним наглядом, який встановлений строком 1 рік постановою Тельманівського районного суду Донецької області від 28 травня 2004 року з обмеженнями: заборона виходити з дому за місцем мешкання з 20 до 4 години за виключенням виходу на роботу, заборона виїзду за межі Тельманівського району Донецької області, реєструватися у Тельманів-ському РВ УМВС України у Донецькій області у другу і четверту суботи кожного місяця, однак 13 липня 2004 року у другій половині дня самовільно залишив місце мешкання, виїхав
за межі району без дозволу органу міліції з метою ухилення від адміністративного нагляду.
Засуджений ОСОБА_1 з вироком суду не погодився і подав апеляцію, в який ставить питання про скасування вироку, посилаючись на те, що досудове слідство проведено з порушенням вимог процесуального закону, тобто неповно і не об'єктивно, вина його не доведена, а судом розглянута сфальсифікована проти нього справа.
Від інших учасників судового процесу у суді першої інстанції апеляції на вирок суду не надійшли.
Справа №11-369/2006 Головуючий у 1 інстанції ЧичьоновО.В.
Категорія 395 КК України Доповідач Меленчук В.С.
.
Заслухавши доповідача, міркування прокурора про залишення вироку суду першої інстанції без зміни, а апеляцію засудженого без задоволення, пояснення і останнє слово засудженого, який наполягає на своїх апеляційних твердженнях, перевіривши матеріали справи і, обговоривши доводи апеляції, колегія суддів вважає, що доводи апеляції підлягають задоволенню з таких підстав.
Відповідно до вимог статей 22,257 КПК України як орган досудового слідства, так і суд повинні прийняти усі передбачені законом заходи для повного, об'єктивного та всебічного розгляду справи по суті.
Між тим, як вбачається з матеріалів кримінальної справи відносно засудженого ОСОБА_1, суд першої інстанції не витримав вимог вказаних норм процесуального закону.
Розглядаючи і, приймаючи рішення по справі, суд першої інстанції не перевірив законність притягнення засудженого ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності та законність і обгрунтованість встановлення адміністративного нагляду відносно нього, що є обов'язковим для правильного розгляду справи по суті. В матеріалах кримінальної справи відсутні будь-які дані, які б підтверджували ці обставини.
При таких обставинах, на думку колегії суддів, судове рішення не може залишатися у такому вигляді і підлягає скасуванню з направленням справи на новий судовий розгляд.
При новому розгляді справи по суті суду першої інстанції необхідно врахувати вказане і по результатах встановлення обставин по справі прийняти рішення відповідно до вимог закону.
Керуючись статтями 362,365,366 КПК України, колегія суддів
УХВАЛИЛА:
Апеляцію засудженого ОСОБА_1 задовольнити.
Вирок Тельманівського районного суду Донецької області від 18 квітня 2006 року відносно ОСОБА_1 скасувати, а справу надіслати у той же суд на новий судовий розгляд в іншому складі суду.
СУДДІ: