Справа № 2-3673/09
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
14 травня 2009 року Малиновський районний суд м. Одеси у складі:
головуючого - судді Дрішлюка А.І.,
при секретарі судового засідання - Шер-Алієвой В.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Одесі клопотання сторін про визнання мирової угоди у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання права власності в порядку спадкування за законом, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач ОСОБА_1 звернувся з позовом до ОСОБА_2 про визнання права власності в порядку спадкування за законом.
В процесі судового розгляду сторони уклали мирову угоду, яку просили визнати у зв'язку з врегулюванням спору у такий спосіб. Згідно зі ст. 175 ЦПК України мирова угода укладається сторонами з метою врегулювання спору на основі взаємних поступок і може стосуватися лише прав та обов'язків сторін та предмета позову.
Заслухавши пояснення сторін, розглянувши мирову угоду, дослідивши матеріали цивільної справи, суд вважає клопотання про визнання мирової угоди та закриття провадження у справі у зв'язку з досягненням мирової угоди обгрунтованим й таким, що підлягає задоволенню з таких підстав.
В судовому засіданні встановлено, що сторони досягли домовленості в всіх спірних питаннях. Сторонам роз'ясненні наслідки такого рішення та закриття провадження у справі, що передбаченні ст. 206 ЦПК України.
Мирова угода відповідає чинному законодавству, не порушує права сторін, відповідає встановленим у справі фактичним обставинам.
Сторони підтвердили заяву про її визнання судом, текст мирової угоди приєднаний до матеріалів справи.
Відповідно до п. 4 статті 205 ЦПК України суд своєю ухвалою закриває провадження у справі, якщо сторони уклали мирову угоду і вона визнана судом. Згідно ч.3 статті 206 ЦПК України у разі закриття провадження у справі повторне звернення до суду з приводу спору між тими самими сторонами, про той самий предмет і з тих самих підстав не допускається.
Згідно зі ст. 217 ЦПК України суд, який ухвалив рішення, може визначити порядок його виконання, вжити заходів для забезпечення його виконання, про що зазначає в рішенні.
На підставі викладеного, керуючись п. 4 ст. 205, ч. 3 ст. 206, 217 ЦПК України, СУД-
УХВАЛИВ:
Визнати мирову угоду, укладену між ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання права власності в порядку спадкування за законом та визнати її наступні умови:
1. ОСОБА_1 та ОСОБА_2 визнають один одного
спадкоємцями спадщини у вигляді двокімнатної квартира за АДРЕСА_1, яка відкрилася після смерті тітки ОСОБА_3, померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 р.
2. Через взаємні поступки, спадкоємці ОСОБА_1 та ОСОБА_2 прийшли до угоди про зміну розміру часток у зазначеній спадщині, на які вони як спадкоємці мають право.
1. 3. ОСОБА_1 як спадкоємець спадкує 2\3 частки спадщини у вигляді квартири АДРЕСА_1, проти чого не заперечує ОСОБА_2
2. 4. В свою чергу, ОСОБА_2 спадкує 1\3 частку спадщини у вигляді квартири АДРЕСА_1, проти чого не заперечує ОСОБА_1
3. 5. Виходячи з укладеної угоди про зміну розміру часток у спадщині, яка відкрилася після смерті ОСОБА_3,
визнаними судом умовами мирової угоди визнати за позивачем ОСОБА_1 право власності на 2\3 частки квартири АДРЕСА_1 в порядку спадкування за законом після смерті тітки ОСОБА_3, померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 p.; за ОСОБА_2 - право власності на 1\3 частку квартири АДРЕСА_1 в порядку спадкування за законом після смерті тітки ОСОБА_3, померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 р.
1. 6. Вказані умови мирової угоди між нами, як сторонами судового спору, обумовлені та погоджені.
2. 7. Сторони стверджують, що ця мирова угода не суперечить їх інтересам та не порушує їх майнових чи немайнових прав.
3. 8. Мирова угода підписана сторонами у п'яти аутентичних примірниках, що мають однакову юридичну силу, по два для кожної із сторін та один екземпляр суду.
Провадження у цивільній справі № 2-3673/09 закрити.
Встановити порядок виконання цієї ухвали, згідно з яким після набрання нею законної сили вона є підставою для реєстрації в ОМБТІ та РОН за ОСОБА_1 права власності на 2\3 частки квартири АДРЕСА_1 в порядку спадкування за законом після смерті тітки ОСОБА_3, померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 р.; за ОСОБА_2 - право власності на 1\3 частку зазначеної квартири в порядку спадкування за законом після смерті тітки ОСОБА_3, померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 р.
Ухвала може бути оскаржена шляхом подання апеляційному суду через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали та подання апеляційної скарги протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження або в порядку ч.4 ст. 295 ЦПК України.