У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
28 березня 2011 року колегія суддів судової палати у цивільних справах Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ у складі:
Гвоздика П.О., Дьоміної О.О., Кузнєцова В.О.,
розглянувши в попередньому судовому засіданні в м. Києві справу за позовом ОСОБА_4 до ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7 про встановлення факту будівництва, визнання права власності на нерухоме майно, стягнення грошової компенсації, за касаційною скаргою ОСОБА_5 на рішення Київського районного суду м. Сімферополя Автономної Республіки Крим від 28 квітня 2010 року та рішення Апеляційного суду Автономної Республіки Крим від 20 жовтня 2010 року,
в с т а н о в и л а:
У жовтні 2007 року ОСОБА_4 звернулася до суду з названим позовом.
Рішенням Київського районного суду м. Сімферополя Автономної Республіки Крим від 28 квітня 2010 року позов задоволено частково: стягнуто з ОСОБА_5 на користь ОСОБА_4 6946 грн. 50 коп. грошової компенсації за Ѕ частку вартості спірного гаражу та 59829 грн. 50 коп. грошової компенсації за Ѕ частку вартості будівельних матеріалів та робіт витрачених на будівництво спірного садового будинку, а в решті вимог позову відмовлено.
Рішенням Апеляційного суду Автономної Республіки Крим від 20 жовтня 2010 року рішення місцевого суду в частині стягнення з ОСОБА_5 на користь позивачки грошової компенсації Ѕ частки вартості будівельних матеріалів і коштів витрачених на будівництво спірного садового будинку змінено: зменшено розмір цієї компенсації до 29094 грн., а в решті рішення суду першої інстанції залишено без змін.
У касаційній скарзі ОСОБА_4 просить судові рішення скасувати та передати справу на новий розгляд до суду першої інстанції, посилаючись на неправильне застосування судом апеляційної інстанції норм матеріального права та порушення норм процесуального права.
Колегія суддів дійшла висновку, що підстави для перегляду судових рішень відсутні, виходячи з наступного.
Відповідно до ч. 2 ст. 324 ЦПК України підставами касаційного оскарження є неправильне застосування судом норм матеріального права чи порушення норм процесуального права.
Згідно ст. 335 ЦПК України суд касаційної інстанції не може встановлювати або (та) вважати доведеними обставини, що не були встановлені в рішенні суду, чи відкинуті ним, вирішувати питання про достовірність того чи іншого доказу, про перевагу одних доказів над іншими.
Встановлено і це вбачається з матеріалів справи, що рішення апеляційного суду та рішення місцевого суду в частині, що залишена без змін, ухвалені з додержанням судами норм матеріального та процесуального права, а також відсутні передбачені ч. 2 ст. 338 ЦПК України підстави для скасування рішення суду.
Наведені у касаційній скарзі доводи висновок судів не спростову ють.
Керуючись ст.ст. 332, 336, 337 ЦПК України, колегія суддів судової палати у цивільних справах Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ
у х в а л и л а :
Касаційну скаргу ОСОБА_5 відхилити.
Рішення Київського районного суду м. Сімферополя Автономної Республіки Крим від 28 квітня 2010 року та рішення Апеляційного суду Автономної Республіки Крим від 20 жовтня 2010 залишити без змін.
Ухвала оскарженню не підлягає.
П.О. Гвоздик
О.О. Дьоміна
В.О. Кузнєцов