Судове рішення #1463487
Справа № 2-601/07

Справа № 2-601/07

 

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

 

08 травня 2007 року Прилуцький міськрайонний суд Чернігівської області у складі головуючого судді Новак А.В., при секретарі-Тищенко О.М. розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Прилуки справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, третя особа - Виконком Ладанської селищної Ради Прилуцького району Чернігівської області, про усунення перешкод у спілкуванні з дітьми та їх вихованні,-

 

ВСТАНОВИВ:

 

Позивач звернувся до суду з позовом до відповідача про усунення перешкод у спілкуванні з дітьми та їх вихованні. Свої позовні вимоги мотивував тим, що сторони перебували в шлюбі від якого у них народилось двоє дітей-ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2. 07.02.2006 року шлюб між сторонами був розірваний. Після розірвання шлюбу сини лишились проживати разом з відповідачкою-ОСОБА_2, яка заважає йому брати участь у вихованні та спілкуванні з синами, а оскільки він є батьком обох дітей то відповідно до ст. 157 СК України зобов'язаний брати участь у їх вихованні і має особисте право на спілкування з дітьми.

В судовому засіданні позивач доповнив позовні вимоги, просив суд зобов'язати відповідачку надавати можливість спілкуватись з синами кожну неділю кожного місяця з 09 год. до 19 год. та кожен четвер кожного місяця з 09 год. до 19 год. Крім того просив суд стягнути з відповідачки на його користь судові витрати понесені ним при подачі позову до суду.

Відповідачка в судовому засіданні позов визнала частково. Пояснила, що на даний час перебуває у декретній відпустці по догляду за меншим сином. Діти проживають з нею і вона не заперечує проти спілкування позивача з ними, однак не погоджується з його вимогами, щодо часу та днів спілкування з синами. Зокрема, щодо позовної вимоги про час та дні спілкування з старшим сином-ОСОБА_3 зазначила, що вони кожну суботу та неділю відвідують її батьків, де беруть продукти харчування, а тому наполягає на встановлення іншого дня для спілкування. Щодо спілкування батька з сином-ОСОБА_3 кожен четвер кожного місяця, вона заперечень не має, однак просить врахувати, що син в першій половині дня перебуває на навчанні у школі.

Проти позовної вимоги в частині спілкування позивача з меншим сином у неділю кожного місяця теж частково заперечує, оскільки також кожні вихідні забирає меншого сина-ОСОБА_4 до своїх батьків, а тому просить суд встановити інший день для спілкування сина з позивачем і тільки у її присутності і за адресою її проживання по причині хворобливості меншого сина. Щодо спілкування позивача з сином - ОСОБА_4 кожен четвер кожного місяця з 09 год. до 19 год. не заперечує, однак також з врахуванням стану здоров'я сина просить суд встановити порядок спілкування в її присутності та за місцем її проживання.

 

2

 

Представник третьої особи - виконком Ладанської селищної Ради Прилуцького району Чернігівської області не заперечував проти задоволення позову з врахуванням інтересів сторін та інтересів їх неповнолітнього та малолітнього сина. У встановленні днів та часу у спілкуванні з дітьми та участі позивача у їх вихованні поклався на розсуд суду, з проханням врахувати всі істотні обставини даної справи.

Допитана в судовому засіданні в якості свідка ОСОБА_5 суду пояснила, що відповідачка ОСОБА_2 є її колишньою невісткою. Після розлучення з її сином, що є позивачем по даній справі, діти від спільного шлюбу лишились проживати з відповідачкою. їй відомо зі слів позивача, що ОСОБА_2 перешкоджає позивачу, спілкуватись з їх спільними синами.

Суд, вислухавши пояснення сторін, представника третьої особи, заслухавши пояснення свідка, дослідивши матеріали справи, вважає, що позов підлягає частковому задоволенню, з таких підстав.

У судовому засіданні достовірно встановлено, що сторони розірвали шлюб 07.02.2006 році у відділі РАЦС Прилуцького міськрайонного управління юстиції Чернігівської області, про що в Книзі реєстрації розірвань шлюбів зроблено відповідний актовий запис за № 43 від 15.06.2006 року, свідоцтво про розірвання шлюбу НОМЕР_1(а.с.8).

Відповідно до запису зробленого в свідоцтві про народження НОМЕР_2, батьками ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, записані - ОСОБА_1 та ОСОБА_2 (а.с.5).

Відповідно до запису зробленого в свідоцтві про народження НОМЕР_3, батьками ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2 народження, записані - ОСОБА_1 та ОСОБА_2 (а.с.5).

Після розірвання шлюбу і до нинішнього часу сторони проживають окремо. Сини - ОСОБА_3 та ОСОБА_4 проживають разом з відповідачкою за адресою АДРЕСА_1, що підтверджується довідкою виданою виконавчим комітетом Ладанської селищної ради Прилуцького району Чернігівської області(а.с. 10) та актом обстеження матеріально - побутових умов життя від 07.05.2007 року.

З висновку щодо розв'язання судового спору, виданого Ладанською селищною радою Прилуцького району Чернігівської області вбачається, що на підставі даних, отриманих при обстеженні умов проживання дітей ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2 народження, їх матері ОСОБА_2, а також умов проживання їх батька ОСОБА_1 виконавчий комітет селищної ради прийшов до висновку про те, що ОСОБА_1 має всі умови для нормального виховання та утримання власних дітей.

Відповідно до ст. 155 СК України здійснення батьками своїх прав та виконання обов'язків мають грунтуватись на повазі до прав дитини та її людської гідності.

 

3

 

Задовольняючи позов в частині зобов'язання відповідача не чинити позивачу перешкод в спілкуванні з дітьми та участі у вихованні дітей суд враховує норми ч. 2, ч. 3 ст. 157 СК України, оскільки той з батьків, хто проживає окремо від дитини, зобов'язаний брати участь у її вихованні і має право на особисте спілкування з нею, а той із батьків, з ким проживає дитина, не має права перешкоджати тому з батьків, хто проживає окремо, спілкуватись з дитиною та брати участь у її вихованні, якщо таке спілкування не перешкоджає нормальному розвиткові дитини, а тому суд приходить до висновку, що оскільки судом не встановлено причин які могли б перешкоджати нормальному розвитку дитини при спілкуванні з позивачем, то є необхідним, щоб батько-позивач безперешкодно спілкувався з дітьми та піклувався про їх фізичний, моральний та духовний розвиток.

При вирішенні питань, щодо способу участі позивача у вихованні дітей, а саме щодо періодичності, місця та часу їхнього спілкування суд враховує всі істотні умови, інтереси обох батьків, які відповідно до ст. 141 СК України мають рівні права та обов'язки, щодо дітей. Вік та стан здоров'я сина -ОСОБА_4, який згідно довідки №71 виданої Ладанською районною лікарнею часто хворіє і за станом здоров'я потребує догляду матері. Крім того суд приймає до уваги те, що старший син-ОСОБА_3 навчається у середній загально-освітній школі в першу зміну і задоволення позовної* вимоги про встановлення часу його спілкування з позивачем кожен четвер кожного місяця в перід часу з 09 год. до 19 год. буде суперечити його інтересам та може порушити його право на здобуття повної загальної середньої освіти.

Відповідно до ч. 3 ст. 9 Конвенції про права дитини, дитина, яка не проживає з одним чи обома батьками, має право підтримувати на регулярній основі особисті і прямі контакти з обома батьками, особливо, якщо це відповідає її інтересам.

Таким чином з'ясувавши фактичні взаємини сторін, щодо виховання спільних дітей, враховуючи думку та інтереси сторін, інтереси дітей, проаналізувавши докази досліджені в судовому засіданні у їх сукупності, з метою максимального задоволення вимог позивача та з врахуванням позиції відповідачки суд вважає за необхідне даний позов задовольнити частково.

На підставі ст. 88 ЦПК України в разі часткового задоволення позову, судові витрати присуждаются позивачеві пропорційно до розміру задоволених позовних вимог, а відповідачеві-пропорційно до тієї частини позовних вимог, у задоволенні яких позивачеві відмовлено.

На підставі ст.ст. 153,155,157,159, СК України, керуючись ст.ст. 10, 11, 15, 58,60,208, 209,212-215, 223 ЦПК України,-

 

вирішив:

 

Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2, третя особа - Виконком Ладанської селищної Ради Прилуцького району Чернігівської області, про усунення перешкод у спілкуванні з дітьми та їх вихованні - задовольнити частково.

Призначити ОСОБА_1 час участі у вихованні сина - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1:

 

4

 

 

·        першу та третю неділю кожного місяця в період часу з 09год. до 19 год.

·        кожний четвер кожного місяця в період часу з 15 год. до 19 год., а в період шкільних канікул кожний четвер кожного місяця в період з 09 год. до 19 год.

Призначити ОСОБА_1 час участі у вихованні сина - ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2 народженн:

·        першу та третю неділю кожного місяця в період часу з 09год. до 19 год. в присутності матері-ОСОБА_2 за місцем її проживання.

·        кожний четвер кожного місяця в період часу з 09 год. до 19 год. в присутності матері-ОСОБА_2 за місцем її проживання.

Зобов'язати ОСОБА_2 не перешкоджати ОСОБА_1 у спілкуванні та вихованні їх спільних дітей.

Зобов'язати ОСОБА_1 чітко дотримуватись порядку та часу спілкування з дітьми у відповідності до даного рішення суду.

Стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 8(вісім) грн. 50 коп. судового збору та З(три) грн. 25 коп. витрат на інформаційно-технічне забезпечення розляду справи.

Рішення може бути оскаржене шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження рішення протягом десяти днів з дня проголошення рішення та апеляційної скарги - протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Зазначені заява та апеляційна скарга подаються до Апеляційного суду Чернігівської області через Прилуцький міськрайонний суд Чернігівської області, або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація