КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Справа: № 2а-1251/10/2570 Головуючий у 1-й інстанції: Ткаченко О.Є.
Суддя-доповідач: Бужак Н.П.
У Х В А Л А
Іменем України
"05" квітня 2011 р. м. Київ
Київський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:
Головуючого судді: Бужак Н.П.,
Суддів: Костюк Л.О., Твердохліб В.А.
при секретарі: Шевчук К.В.,
розглянувши у судовому засіданні апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю «Бахмацька житлово-експлуатаційна контора»на постанову Чернігівського окружного адміністративного суду від 02 червня 2010 року у справі за адміністративним позовом прокурора Бахмацького району Чернігівської області в інтересах держави в особі управління Пенсійного фонду України в Бахмацькому районі Чернігівської області до Товариства з обмеженою відповідальністю Бахмацька житлово-експлуатаційна контора про стягнення заборгованості зі сплати страхових внесків, -
В С Т А Н О В И В :
16 березня 2010 року прокурор Бахмацького району Чернігівської області звернувся до суду в інтересах держави в особі управління Пенсійного фонду України в Бахмацькому районі Чернігівської області з адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Бахмацька житлово-експлуатаційна контора»про стягнення заборгованості зі сплати страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування за липень - грудень 2009 року в розмірі 58138,15 грн. Свої вимоги мотивує тим, що відповідач зареєстрований в УПФУ в Бахмацькому районі як платник страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування та зобов’язаний нараховувати, обчислювати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі такі внески до відповідного органу Пенсійного фонду України відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування».
02 червня 2010 року представником позивача подано заяву про зменшення позовних вимог, яку він підтримав, просив задовольнити та стягнути з відповідача заборгованість зі сплати страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування в сумі 39825,32 грн.
Постановою Чернігівського окружного адміністративного суду від 02 червня 2010 року позов задоволено в повному обсязі.
Не погоджуючись з постановленим рішенням суду першої інстанції, відповідач подав апеляційну скаргу, в якій просить змінити постанову Чернігівського окружного адміністративного суду від 02.06.2010 року, а саме зменшити суму заборгованості по сплаті страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування на суму 8232,80 грн.
У відповідності до ч. 1 ст. 41 КАС України, в зв’язку із неявкою у судове засідання осіб, які беруть участь у справі, фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Перевіривши матеріали справи, заслухавши суддю-доповідача, обговоривши доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Суд першої інстанції дійшов висновку про наявність підстав для стягнення з відповідача заборгованості зі сплати страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування у розмірі 39852,32 грн.
З таким висновку суду погоджується і колегія суддів апеляційної інстанції з огляду на наступне.
Колегією суддів встановлено, що відповідач є платником внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування.
Відповідно до ч. 3 ст. 18 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»страхові внески до Пенсійного фонду України є цільовим загальнообов’язковим платежем, який справляється на всій території України в порядку, встановленому цим Законом. Невиконання цього обов’язку платниками страхових внесків приводить до неповного формування коштів Пенсійного фонду України, і як наслідок, до несвоєчасних виплат пенсій пенсіонерам, що є порушенням ст. 46 Конституції України.
Згідно з ч. 3 ст. 20 вказаного Закону обчислення страхових внесків територіальними органами Пенсійного фонду у випадках, передбачених цим Законом, здійснюється на підставі складених актів перевірки правильності нарахування та сплати страхових внесків, звітності, що подається страхувальником, бухгалтерських та інших документів, що підтверджують суму заробітної плати (доходу), на які відповідно до цього Закону нараховуються страхові внески.
Сума в розмірі 39825,32 грн. є заборгованістю зі сплати страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування за липень - грудень 2009 року, що підтверджується розрахунками сум страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування ТОВ Бахмацька ЖЕК за липень - грудень 2009 року та наданими представником відповідача платіжними дорученнями від 19 квітня 2010 року № 49 та № 51, від 11 травня 2010 року № 61, від 26 травня 2010 року № 71, 72, (а.с. 13-14, 15-16, 17-18, 19-20, 21-22, 23-24, 38, 39, 49, 65, 67).
Частиною 6 ст. 20 вищенаведеного Закону передбачено, що страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду.
Базовим звітним періодом для страхувальників, зазначених у пунктах 1, 2, 4 статті 14 цього Закону є календарний місяць.
В пункті 8.2 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої постановою Правління Пенсійного фонду України 19.12.2003 року № 21-1, зазначено, що органи Пенсійного фонду надсилають страхувальникам вимогу про сплату недоїмки у випадках: а) якщо дані документальних перевірок результатів діяльності страхувальника свідчать про донарахування сум страхових внесків; б) якщо страхувальник має на кінець звітного базового періоду недоїмку зі сплати страхових внесків; в) якщо страхувальник має на кінець звітного періоду борги зі сплати фінансових санкцій (штрафів) та пені. У випадку а) вимога надсилається одночасно з актом документальної перевірки. У випадку б) вимога надсилається щомісяця протягом п'яти робочих днів, наступних за звітним базовим періодом. Вимога формується на підставі даних особових рахунків платників на всю суму боргу. Згідно п. 8.3 Інструкції вимога формується на підставі актів документальних перевірок та облікових даних з карток особових рахунків страхувальників.
Відповідачу відповідно до Інструкції сформована та направлена вимога від 01 лютого 2010 року № Ю-97 про сплату боргу в розмірі 58138,15 грн., в т.ч. страхові внески 58138,15 грн., яка була ним отримана 09 лютого 2010 року (а.с. 25).
На підставі вищевикладеного колегія суддів приходить до висновку, що постанова Чернігівського окружного адміністративного суду від 02 червня 2010 року ґрунтується на всебічному, повному та об‘єктивному розгляді всіх обставин справи, які мають значення для вирішення спору, відповідає нормам матеріального та процесуального права, доводи апеляційної скарги не спростовують висновків суду першої інстанції, викладених у зазначеній постанові, у зв‘язку з чим підстав для її скасування не вбачається.
Згідно зі ст.198 ч.1 п.1 та ст.200 КАС України, суд апеляційної інстанції залишає скаргу без задоволення, а постанову суду –без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Керуючись ст.ст. 160, 198, 200, 205, 206, 212, 254 КАС України, суд –
У Х В А Л И В :
Апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю «Бахмацька житлово-експлуатаційна контора»–залишити без задоволення, а постанову Чернігівського окружного адміністративного суду від 02 червня 2010 року без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення, але може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України в порядок і строки, визначені ст. 212 КАС України.
Головуючий суддя:
Судді: