№ 2- 723\2007p.
Заочне Рішення іменем України
21 травня 2007 року
Зміївський районний суд Харківської області
у складі: головуючого судді Россолова В.В. при секретарі РєпніковоїО.В.
розглянувши у залі суду в м. Змієві цивільну справу за позовом прокурора Зміївського району Харківської області в інтересах неповнолітньої ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , треті особи - служба у справах неповнолітніх Зміївської районної державної адміністрації , ОСОБА_3 про позбавлення батьківських прав,
встановив:
Прокурор Зміївського району Харківської області звернувся з позовом до ОСОБА_2 в інтересах неповнолітньої ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 про позбавлення батьківських прав.
У позові вказано, що відповідач тривалий час умисно ухиляється від виконання батьківських обов'язків по вихованню дитини, через що дитина позбавлена батьківського піклування . На протязі 14 років відповідач не цікавився життям дочки, станом її здоров'я, не відвідує її, не допомагає матеріально, не забирає на канікулярні та вихідні дні. Також відповідач не виплачує аліменти на свою утримання своєї дочки ОСОБА_1. згідно рішення суду від 07.10.1992 року. Заборгованість по ним складає 10145, 75 гривень.
Дитина проживає з матір'ю ОСОБА_3.
У судовому засіданні прокурор наполягав на задоволенні позову, посилаючись на обставини викладені у позовній заяві.
Неповнолітня ОСОБА_1 в судовому засіданні просила позов задовольнити, позбавити іі батька ОСОБА_2 батьківских прав відносно неї. Пояснила, що свого батька ОСОБА_1 взагалі ні коли не бачила. Знає про його існування від родичів. Від них її також відомо, що ОСОБА_2 покинув родину ще коми мама була в пологовому будинку. До цього часу батько ні яким чином не приймав участь в її вихованні, не надавав матеріальної допомоги, не виплачував аліменти.
Представник третьої особи служби у справах неповнолітніх Мартинова О.В. у судовому засіданні просила задовольнити позов, позбавити ОСОБА_2 батьківських прав та підтвердила факт ухилення відповідача від невиконання батьківських обов'язків і обставини викладені в позові.
Третя особа ОСОБА_3 у судовому засіданні просила позов задовольнити в повному обсязі, підтвердила його обставини і пояснила, що відповідач взагалі дитину до цього часу не бачив. Він покинув її і дитину ОСОБА_1в пологовому будинку. З того часу відповідач не приймав ні яким
чином участь в вихованні доньки, не надавав матеріальної допомоги, не виплачував аліменти.
Відповідач до суду не з'явився, про час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином про що свідчать розписки про отримання судової повістки, заперечень проти позову не надав, тому суд вважає за необхідне вирішити справу на підставі наявних у ній даних і доказів, постановив заочне рішення.
Ознайомившись з матеріалами справи, вислухавши пояснення представника позивача , дослідивши надані судові докази, суд приходить до висновку про задоволення позову.
Згідно свідоцтва про народження батьком ОСОБА_1, яка народилася ІНФОРМАЦІЯ_1 є ОСОБА_2 , а матір'ю ОСОБА_3 .
Згідно свідоцтва про розірвання шлюбу ОСОБА_2 та ОСОБА_3 розірвали шлюб 94.05.1993 року.
Згідно довідки з ДВС Зміївського р-ну Харківської області № 536 від 06.02.2007 року ОСОБА_2 має заборгованість по сплаті аліментів в сумі 10145, 75 гривень.
Згідно довідки з Зміївської загальноосвітньої школи № 2 від 17.04.2007 року вихованням дитини займається мама та дідусь з бабусею по маминій лінії. З народження дитини батько з сім'єю не проживає, матеріальної допомоги не надає, у вихованні дочки участі не приймає.
Згідно характеристики з місця проживання ОСОБА_2 від 17.04.2007 року, він має неповнолітню дочку ОСОБА_1 з якою не спілкується, її вихованням не займається.
Згідно довідки з Зміївської центральної районної лікарні від 17.04.2007 року ОСОБА_2 перебуває на обліку у лікаря психіатра з приводу психічного захворювання, участі у лікуванні своєї дочки ОСОБА_1 не приймає.
Згідно акту обстеження житлово-побутових умов неповнолітньої ОСОБА_1, вона проживає з матір'ю, бабусею і дідусем. Умови проживання задовільні. Батько ОСОБА_2 з ними не проживає, не з'являється і у вихованні дитини участі не приймає.
Відповідно висновку органу опіки та піклування вважається доцільним
позбавлення батьківських прав ОСОБА_2 у відношенні його
неповнолітньої дочки ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1.
Допитана в судовому засіданні свідок ОСОБА_4 пояснила, що є. матір'ю ОСОБА_2. Він останній час страждає психічним захворюванням. Він не вважає ОСОБА_1 своєю дочкою, тому розірвав шлюб з її матір'ю і ніколи не відвідував дитину . З тієї ж причини він не сплачує аліменти, не надає матеріальної допомоги, не приймає участь в її вихованні.
Згідно ст. 164 СК України, підставою для позбавлення батьківських прав є ухиляння матері чи батька від виконання обов'язків по вихованню дитини, а також залишення дитини в пологовому будинку або в іншому закладі охорони здоров*я без поважної причини, якщо протягом 6 місяців до дитини не виявлено батьківського піклування.
Таким чином судом достовірно встановлено, що ОСОБА_2 на протязі 14 років не цікавився життям дочки, станом її здоров'я, не відвідує її, не допомагає матеріально, не сплачує аліменти, не приймає участь в її вихованні тому така поведінка відповідача розцінюється як ухилення від виконання обов'язків по вихованню дитини, що є підставою для позбавлення його батьківських прав відносно неповнолітньої дочки ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1.
Керуючись ст. 164, 166 Сімейного Кодексу України, ст. ст. 10,11,60 ,88,169,209,212-215,224-226 ЦПК України, суд -
вирішив:
Позов прокурора Зміївського району Харківської області задовольнити.
ОСОБА_2 позбавити батьківських прав відносно дочки ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Стягнути з ОСОБА_2 на користь держави судовий збір у розмірі 8 (вісім)грн. 50 коп..
Стягнути з ОСОБА_2 на користь територіального управління Державної судової адміністрації витрати на інформаційно - технічне забезпечення у розмірі 7 (сім грн. 50 коп.)
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Харківської області, через Зміївський районний суд, шляхом подачі в десятиденний строк з дня його проголошення заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги або в порядку, передбаченому ч. 4 ст. 295 ЦПК України.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача.
Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії.