№ 2-760/2007p.
РІШЕННЯ іменем України
08 травня 2007 року
Зміївський районний суд Харківської області у складі: головуючого судді - Россолова В.В. при секретарі - Рєпнікової О.В. розглянувши в попередньому судовому засіданні у залі суду в м. Змієві цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 та ОСОБА_3 про визнання осіб такими, що втратили право користування житловим приміщенням,
ВСТАНОВИВ:
Позивач ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до ОСОБА_2 та ОСОБА_3 про визнання осіб такими, що втратили право користування житловим приміщенням.
ОСОБА_1 свої позовні вимоги мотивувала тим, що 01.07.2006 року купила у відповідача ОСОБА_2. житловий будинок з надвірними будівлями за адресою АДРЕСА_1. Разом з ОСОБА_2 у будинку проживала та була зареєстрована його дружина ОСОБА_3..
На цей час відповідачі в добровільному порядку не згоджуються скасувати реєстрацію постійного місця проживання, що перешкоджає позивачу в повній мірі користуватися та розпоряджатися своєю власністю.
Позивач вважає, що відповідачі втратили право користування жилим приміщенням, оскільки не користуються житлом більше 6 місяців без поважних причин.
В судовому засіданні позивач ОСОБА_1 наполягала на задоволенні позовних вимог, посилаючись на обставини зазначені в позовній заяві.
Відповідачі ОСОБА_2 та ОСОБА_3. надали суду нотаріально посвідчену заяву про визнання позову в повному обсязі та розгляд справи за їх відсутністю.
Дослідивши наявні в матеріалах справи докази , вислухавши пояснення позивача суд приходить до висновку що позов обґрунтований та підлягає задоволенню.
Згідно договору купівлі продажу від 21 липня 2006 року та витягу з єдиного державного реєстру власником житлового будинку за адресою АДРЕСА_1 є ОСОБА_1, який вона купила у відповідача ОСОБА_2.
Згідно довідки-підтвердження, складеної 23.03.2007 року відповідачі зареєстровані в будинку за адресою АДРЕСА_1, але фактично там не проживають з 30 серпня 2006 року.
Згідно ч.І ст. 317 ЦК України власнику належать права володіння, користування та розпорядження своїм майном.
Згідно ч.І ст. 319 ЦК України власник володіє, користується , розпоряджається своїм майном на власний розсуд.
Оскільки власником житлового будинку за адресою АДРЕСА_1 є ОСОБА_1, вона на власний розсуд може ним користуватися . В свою чергу ОСОБА_2 та ОСОБА_3. не є власниками цього будинку і з моменту втрати права власності на нього вони втрачають право користуватись ним. Це можливо тільки за згоди ОСОБА_1, яку вона не надавала.
Таким чином право позивача на володіння, користування та розпорядження своїм майном повинною бути захищено, а позовні вимоги задоволені в повному обсязі.
Судові витрати сплачені позивачем і вона не просить суд стягнути їх з відповідачів.
Керуючись ст.ст. 317, 319 ЦК України, ст.ст. 10, 11, 60, 169, 209, 212, 214, 215 ЦПК України, суд,
ВИРІШИВ:
Позовні вимоги ОСОБА_1 задовольнити в повному обсязі.
Визнати ОСОБА_2 таким що втратив право на користування житловим будинком за адресою АДРЕСА_1.
Визнати ОСОБА_3 такою що втратила право на користування житловим будинком за адресою АДРЕСА_1.
На рішення протягом десяти днів з дня проголошення рішення може бути подано заяву про апеляційне оскарження рішення суду через Зміївський районний суд Харківської області. Апеляційна скарга на рішення суду подається позивачем протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження через Зміївський районний суд Харківської області. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження подано не було. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений ст. 294 ЦПК України, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.