Судове рішення #1464358
Справа № 2-160/2007 p

Справа № 2-160/2007 p.

 

РІШЕННЯ

 ІМЕНЕМ  УКРАЇНИ

 

21 лютого 2007 року                                       Ананьївський районний суд Одеської області

в складі:  головуючого судді  Скуртова М. І.

при секретарі                               Личман Л.М.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Ананьєві справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання дитини,

 

ВСТАНОВИВ:

 

Позивач посилається на те,  що з 19 квітня 2003 року перебувала у шлюбі з відповідачем по справі та 20 квітня 2005 року шлюб було розірвано.

Від шлюбу мають одну неповнолітню дитину - ОСОБА_3,  ІНФОРМАЦІЯ_1

їх спільне життя не склалося,  шлюб розірвали і проживають окремо,  сімейних стосунків не підтримують,  дитина залишилися на її повному утриманні,  відповідач не цікавиться дитиною і добровільно не допомагає матеріально. В зв"язку з наведеним просить стягнути з відповідача на її користь аліменти на утримання дитини в розмірі 1/4 частини заробітку (доходу),  але не менш ніж 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

У попередньому судовому засіданні при розгляді справи позивач повністю підтримала свої позовні вимоги.

Відповідач,  ОСОБА_2,  в судове засідання не з'явився,  однак надав заяву (а.с. 6, 9) про розгляд справи у його відсутність у зв'язку з зайнятістю,  позовні вимоги визнає повністю та згоден з виплатою аліментів у вказаному розмірі на утримання доньки.

Вислухавши позивача та вивчивши документи справи суд приходить до висновку,  що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.

Згідно зі  ст.  180 СК України,  батьки зобов"язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.

Із пояснень позивача та матеріалів справи видно,  що позивач,  ОСОБА_1,  перебувала у шлюбі з відповідачем по справі,  ОСОБА_2,  з 19 квітня 2003 року,  що підтверджується копією паспорту (а.с. 2). Згідно свідоцтва про розірвання шлюбу (а.с. 4),  між ОСОБА_2 та ОСОБА_1 шлюб було розірвано 20 квітня 2005 року. Від цього шлюбу мають одну неповнолітню дитину - доньку ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1,  про що свідчить свідоцтво про народження (а.с. З). їх сімейне життя не склалося,  проживають окремо,  спільного господарства не ведуть,  дитина залишилися на її утриманні,  що підтверджується довідкою Ананьївської міської ради Одеської області (а.с. 5). ОСОБА_2 дитиною не цікавиться,  матеріально її не утримує й не допомагає ОСОБА_1 в утриманні доньки.

При таких обставинах,  суд приходить до висновку про задоволення позовних вимог та визначення аліментів на користь позивача на утримання дитини в розмірі 1/4 частини заробітку (доходу),  але не менше ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

Вирішуючи питання щодо витрат по справі,  їх покласти на відповідача,  посилаючись на матеріальне становище сторін.

Сторонам роз'яснено вимоги  ст.  174 ЦПК України й наслідки відповідних процесуальних дій.

Керуючись  ст.   ст.  81,  180,  182,  183,  191 СК України,   ст.  ст.  10, 11, 60, 130, 174, 209, 212-215, 367 ЦПК України,  суд,  -

 

 

ВИРІШИВ:

 

Стягнути з ОСОБА_2,  уродженця м.  Києва та мешканця АДРЕСА_1,  ІНФОРМАЦІЯ_2,  на користь ОСОБА_1 аліменти на утримання доньки ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1,  в розмірі 1/4 частини заробітку (доходу),  але не менше ніж ЗО відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку,  починаючи з 15.01.2007 року і до її повноліття.

Стягнути з ОСОБА_2 держмито до прибутку держави в розмірі 51 гривні.

Стягнути  з  ОСОБА_2  витрати  на  інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи у розмірі 7 гривень 50 копійок.

В частині стягнення аліментів рішення підлягає негайному виконанню.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги,  з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч. 4  ст.  295 ЦПК України.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація