Судове рішення #14651448

№ 2-2330/2009

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

13 квітня 2009 р. Малиновський райсуд м. Одеси в складі: судді Савинської І.О.

при секретарі Мартинюк Г. І.

розглянувши у відкритому судовому засідання в залі суду в м. Одесі справу за позовом 3-ої особи ОСОБА_1 до голови правління ГБК «Сигнал» ОСОБА_2, ГБК «Сигнал» про визнання рішення зборів незаконними,

ВСТАНОВИВ:

Позивач, уточнивши свої позовні вимоги, просить суд визнати не дійсними протоколи: виборів уповноважених ГО „Черьомушкі" за листопад-грудень 1997 p.; від 18.01.1998 p.; протокол правління ГО „Черьомушкі" № 13 від 20.09.1999 p.; звітно-виборчих зборів уповноважених № 1 від 26.01.2002 р. в частині виборів правління ГБК „Сигнал" і голови правління ОСОБА_2; протокол зборів членів ГБК „Сигнал" № 1 від 10.07.2003 р.

Крім того, позивач просить визнати не існуючим протокол звітно-виборчих зборів уповноважених ГО „Черьомушкі" від 20.09.1999 р.

Також, позивач просить визнати ОСОБА_2 таким, що не являється членом ГО „Черьомушкі", передати в правоохоронні органи матеріали з його протиправних дій, призначити аудиторську перевірку діяльності ГБК „Сигнал" та призначити строк нових перевиборів уповноважених, правління, голови правління, ревізійної комісії і наглядної ради з участю Малиновської рай адміністрації.

Відповідач ОСОБА_2 та представники відповідача ГБК „Сигнал" - Стельмах В.М. позовні вимоги не визнали, посилаючись на те, що збори ГО „Черьомушкі" та ГБК „Сигнал" проводились на підставі діючого законодавства.

Крім того, відповідачі просили застосувати позовну давність, яка є підставою для відмови у позові, оскільки позивачу про порушене право стало відомо у 2003 p., а позивач звернувся до суду 06.12.2007 р.

Заслухавши пояснення сторін, допитавши свідкі, перевіривши матеріали справи та дослідивши надані сторонами докази, суд вважає, що в позові необхідно відмовити.

У судовому засіданні встановлено, що 07.02.1992 р. рішенням № 268 виконкому Малиновської райради м. Одеси був зареєстрований статут ГО „Черьомушкі", який переєстрований 30.12.1992 р.

Зазначена громадська організація була створена як гаражний кооператив, який розташовувався по вул. І.Рабіна, 26 в м. Одесі.

26.01.2002 р. на загальних зборах був створений ГБК „Сигнал" за зазначеною адресою.

Позивачем оспорюються протоколи за період з 1997 р. по 2003 р.

Допитані у судовому засіданні в якості свідків ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8 були членами ГБК „Сигнал" де проводились збори у відповідності до чинного законодавства.

Відповідно до ст. ст. 10, 60 ЦПК України цивільне судочинство здійснюється на засадах змагальності сторін. Сторони та інші особи, які беруть участь у справі, мають рівні права щодо подання доказів, їх дослідження та доведення перед судом їх переконливості. Кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень. Доказуванню підлягають обставини, які мають значення для ухвалення рішення у справі і щодо яких у сторін та інших осіб, які беруть участь у справі, виникає спір. Доказування не може грунтуватися на припущеннях.

На підставі ч.ч. 1 та 3 ст. 212 ЦПК України суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що грунтується на всебічному, повному, об’єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв’язок доказів в їх сукупності.

Останній оспорюваний протокол датований 10.07.2003 р.

Позивач звернувся до суду 06.12.2007 p., тобто після спливу 4, 5 років.

 ст. 71 ЦК України 1963 р. передбачає строк позовної давності у 3р. по зазначеним правовідносинам.

У термін 3 р. позивач без поважних причин не звернувся за захистом своїх порушених прав.

Тому суд вважає, що немає підстав для поновлення процесуальних строків.

Згідно ст. 74 ЦК України 1963 р. вимога про захист порушеного права приймається до розгляду судом, арбітражем або третейським судом незалежно від закінчення строку позовної давності.

На підставі ст. 75 ЦК України 1963 р. позовна давність застосовується судом, арбітражем або третейським судом незалежно від заяви сторін.

 ст. 76 ЦК України 1963 р. передбачає, що перебіг строку позовної давності починається з дня виникнення права на позов. Право на позов виникає з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення свого права. Винятки з цього правила, а також підстави зупинення і перериву перебігу строків позовної давності встановлюються законодавством Союзу РСР і статтями 78 і 79 цього Кодексу.

 ст. 80 ЦК України 1963 р. передбачає, що закінчення строку позовної давності до пред’явлення позову є підставою для відмови в позові. Якщо суд, арбітраж або третейський суд визнає поважною причину пропуску строку позовної давності, порушене право підлягає захистові.

Відповідно до ст. 251 ЦК України 2003 р. строком є певний період у часі, зі спливом якого пов’язана дія чи подія, яка має юридичне значення. Терміном є певний момент у часі, з настанням якого пов’язана дія чи подія, яка має юридичне значення. Строк та

термін можуть бути визначені актами цивільного законодавства, правочином або рішенням суду.

Відповідно до ст. 252 ЦК України 2003 р. строк визначається роками, місяцями, тижнями, днями або годинами. Термін визначається календарною датою або вказівкою на подію, яка має неминуче настати.

Відповідно до ст. 253 ЦК України 2003 р. перебіг строку починається з наступного дня після відповідної календарної дати або настання події, з якою пов’язано його початок.

Відповідно до ст. 254 ЦК України 2003 р. строк, що визначений роками, спливає у відповідні місяць та число останнього року строку. До строку, що визначений півроком або кварталом року, застосовуються правила про строки, які визначені місяцями. При цьому відлік кварталів ведеться з початку року. Строк, що визначений місяцями, спливає у відповідне число останнього місяця строку. Строк, що визначений у півмісяця, дорівнює п’ятнадцяти днямЯкщо закінчення строку, визначеного місяцем, припадає на такий місяць, у якому немає відповідного числа, строк спливає в останній день цього місяця. Строк, що визначений тижнями, спливає у відповідний день останнього тижня строку. Якщо останній день строку припадає на вихідний, святковий або інший неробочий день, що визначений відповідно до закону у місці вчинення певної дії, днем закінчення строку є перший за ним робочий день.

Відповідно до ст. 255 ЦК України 2003 р. якщо строк встановлено для вчинення дії, вона може бути вчинена до закінчення останнього дня строку. У разі, якщо ця дія має бути вчинена в установі, то строк спливає тоді, коли у цій установі за встановленими правилами припиняються відповідні операції. Письмові заяви та повідомлення, здані до установи зв’язку до закінчення останнього дня строку, вважаються такими, що здані своєчасно.

Відповідно до ст. 256 ЦК України 2003 р. позовна давність — це строк, у межах якого особа може звернутися до суду з вимогою про захист свого цивільного права або інтересу.

Відповідно до ст. 257 ЦК України 2003 р. загальна позовна давність встановлюється тривалістю у три роки.

Відповідно до ст. 260 ЦК України 2003 р. позовна давність обчислюється за загальними правилами визначення строків, встановленими статтями 253-255 цього Кодексу. Порядок обчислення позовної давності не може бути змінений за домовленістю сторін.

Відповідно до ст. 261 ЦК України 2003 р. перебіг позовної давності починається від дня, коли особа довідалася або могла довідатися про порушення свого права або про особу, яка його порушила. Перебіг позовної давності за вимогами про визнання недійсним правочину, вчиненого під впливом насильства, починається від дня припинення насильства. Перебіг позовної давності за вимогами про застосування наслідків нікчемного правочину починається від дня, коли почалося його виконання. У разі порушення цивільного права або інтересу неповнолітньої особи позовна давність починається від дня досягнення нею повноліття. За зобов’язаннями з визначеним строком виконання перебіг позовної давності починається зі спливом строку виконання. За зобов’язаннями, строк виконання яких не визначений або визначений моментом вимоги, перебіг позовної давності починається

від дня, коли у кредитора виникає право пред’явити вимогу про виконання зобов’язання. Якщо боржникові надається пільговий строк для виконання такої вимоги, перебіг позовної давності починається зі спливом цього строку. За регресними зобов’язаннями перебіг позовної давності починається від дня виконання основного зобов’язання. Винятки з правил, встановлених частинами першою та другою цієї статті, можуть бути встановлені законом.

На підставі ст. 267 ЦК України 2003 р. особа, яка виконала зобов’язання після спливу позовної давності, не має права вимагати повернення виконаного, навіть якщо вона у момент виконання не знала про сплив позовної давності. Заява про захист цивільного права або інтересу має бути прийнята судом до розгляду незалежно від спливу позовної давності. Позовна давність застосовується судом лише за заявою сторони у спорі, зробленою до винесення ним рішення. Сплив позовної давності, про застосування якої заявлено стороною у спорі, є підставою для відмови у позові. Якщо суд визнає поважними причини пропущення позовної давності, порушене право підлягає захисту.

Суд вважає, що відсутні підстави визнання поважності причини пропуску строку позовної давності у позивача, тому відмовляє у позові у зв’язку з закінченням строку позовної давності.

Суд вважає, що немає підстав і задоволення позову у частині вимог про передачу в правоохоронні органи матеріалів з протиправних дій ОСОБА_2, призначення аудиторської перевіркт діяльності ГБК „Сигнал" та призначення строку нових перевиборів уповноважених, правління, голови правління, ревізійної комісії і наглядної ради з участю Малиновської рай адміністрації, т.як суд немає права на втручання в господарську, виборчу та іншу діяльність громадської організації.

Керуючись ст. ст. 10, 11, 57, 67-70, 72, 208-209, 212, 218 ЦПК України, ст. ст. 256-257, 260, 267 ЦК України, суд,

ВИРІШИВ:

В позовних вимогах 3-ої особи ОСОБА_1 до голови правління ГБК «Сигнал» ОСОБА_2, ГБК «Сигнал» про визнання рішення зборів незаконними відмовити.

Рішення може бути оскаржено до апеляційного суду Одеської області шляхом подачі у строк 10 днів заяви про апеляційне оскарження рішення суду та подальшої подачі у строк 20 днів апеляційної скарги, або у порядку ч.4 ст. 295 ЦПК України.

  • Номер: 6/727/73/17
  • Опис:
  • Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
  • Номер справи: 2-2330/2009
  • Суд: Шевченківський районний суд м. Чернівців
  • Суддя: Савинська І.О.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Виконання рішення
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 30.05.2017
  • Дата етапу: 14.07.2017
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація