Судове рішення #14652921

Справа № 2-3290/09
ЗАОЧНЕ      РІШЕННЯ
Іменем     УКРАЇНИ

«13» травня 2009 року

Малиновський районний суд м. Одеси в складі:
головуючого       - судді Погрібного C.O.
за секретаря     - Дробязко В.О.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Одесі цивільну справу за позовом Відкритого акціонерного товариства „Енергопостачальної компанії „Одесаобленерго" в особі структурної відокремленої одиниці Центрального району електричних мереж Відкритого акціонерного товариства „Енергопостачальної компанії „Одесаобленерго" до ОСОБА_1 про відшкодування збитків, завданих внаслідок порушення Правил користування електричною енергією для

населення, -

встановив:

Позивач звернувся до суду з позовною заявою до відповідача та просить стягнути з відповідача на відшкодування збитків, завданих електропостачальній організації суму в розмірі 1507,89 гривень. Позовні вимоги позивач обґрунтовує тим, що Центральний район електричних мереж Відкритого акціонерного товариства „Енергопостачальної компанії Одесаобленерго" (надалі за текстом - Центральний РЕМ ВАТ «ЕК Одесаобленерго») забезпечував електроенергією квартиру АДРЕСА_1, у якій проживає відповідач. Представниками Центрального РЕМ ВАТ «ЕК Одесаобленерго» при перевірці за вказаною адресою було встановлено факт порушення п. 48 Правил користування електроенергією для населення, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 26.07.1999 року №1357, а саме: гальмування диску лічильника, електроенергія споживалася, але враховувалася не у повному обсязі. У зв'язку з порушенням п. 42 Правил користування електроенергією для населення, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 26.07.1999 року №1357, згідно п. 53 вказаних Правил та Методики розрахунку розміру відшкодування збитків, заподіяних енергопостачальній організації внаслідок порушення споживачем Правил, відповідачу виписано додатковий рахунок на суму 1507,89 гривень. Також позивач просить стягнути з відповідача на його користь суму судового збору та витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи.

Відповідач у судове засідання не з'явився неодноразово, про дату, час і місце повідомлений належним чином, поважних причин неявки в судове засідання суду не представив. Суд у зв'язку з його неявкою та неповідомлення про поважні причини такої неявки в судове засідання в порядку статті 169 ЦПК України, враховуючи відсутність відповідних заперечень від представника позивача, ухвалив слухати справу у відсутності відповідача, що не з'явився, у порядку проведення заочного розгляду справи.

Вислухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд вважає позов таким, що підлягає задоволенню з наступних причин. Судом встановлені такі фактичні обставини на підставі пояснень представника позивача, представлених представником позивача письмових доказів.

Судом встановлено, що згідно акту про порушення правил користування електричною енергією побутовим споживачем НОМЕР_1 від 18 березня 2006 року представниками Центрального РЕМ ВАТ «ЕК Одесаобленерго» проводилася перевірка електроустановок в квартирі АДРЕСА_1, у якій проживає відповідач. В результаті перевірки встановлено порушення Правил користування електроенергією для населення, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 26.07.1999 року №1357, а саме: гальмування диску лічильника, електроенергія споживалася, але враховувалася не у повному обсязі. У зв'язку з порушенням відповідачем п. 42 Правил користування електроенергією для населення їй виписано додатковий рахунок на суму 1507,89 гривень. Претензій на якість наданих позивачем послуг відповідач у встановленому законодавством порядку не подавав.

На підставі зазначеного акту енергопостачальником визначений розмір збитків, завданих йому протиправними діями споживача - відповідача у цій справі. Згідно представленого розрахунку розмір збитків, заподіяних ВАТ «ЕК Одесаобленерго» внаслідок гальмування диску лічильника, та споживання електроенергії, але вираховування її не у повному обсязі склав 1507,89 гривень.

Відповідно до п. 42 Правил користування електроенергією для населення, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 26.07.1999 року №1357, споживач електричної енергії зобов'язаний: дотримуватися вимог нормативно-технічних документів та договору; забезпечувати належний технічний стан та безпечну експлуатацію своїх електроустановок та побутових електроприладів; забезпечувати збереження приладів обліку і пломб на них у разі розміщення приладу обліку в квартирі або на іншому об'єкті споживача; невідкладно повідомляти енергопостачальника про недоліки в роботі приладу обліку; оплачувати спожиту електричну енергію та здійснювати інші платежі відповідно до умов договору та цих Правил; узгоджувати з енергопостачальником нові підключення та переобладнання внутрішньої електропроводки, здійснювані з метою  збільшення  споживання  електричної  потужності;  вносити  плату  за спожиту  електричну  енергію

виключно на поточний рахунок із спеціальним режимом використання енергопостачальника в уповноваженому банку; надавати розрахункові документи на вимогу представників енергопостачальника для перевірки правильності оплати та відповідності записів у них показанням приладу обліку; забезпечувати доступ представникам енергопостачальника після пред'явлення ними службових посвідчень до квартири або іншого об'єкта для обстеження приладу обліку, електроустановок та електропроводки тощо.

Згідно п. 53 Правил користування електроенергією для населення у разі виявлення представником енергопостачальника порушення споживачем правил користування електричною енергією, у тому числі фактів розкрадання електричної енергії, складається акт, який підписується представником енергопостачальника та споживачем. На підставі акта енергопостачальник має право відключити споживача від електропостачання (у випадках, передбачених пунктом 35 цих Правил), а також визначити величину збитків, завданих йому протиправними діями споживача. У разі відмови споживача відшкодувати збитки енергопостачальник передає справу до суду. За змістом ст. 526 ЦК України зобов'язання повинне виконуватися належним чином згідно умов договору і вимог Цивільного кодексу.

За п. 5 Методики обчислення розміру відшкодування збитків, завданих енергопостачальнику внаслідок порушення споживачем Правил користування електричною енергією для населення, затверджено постановою Національної комісії регулювання електроенергетики України від 22 листопада 1999 року № 1416, розрахунок завданих енергопостачальнику збитків здійснюється: за добовою величиною розрахункового споживання електричної енергії; за кількістю днів з дня останнього контрольного зняття представником енергопостачальника показів приладу обліку чи його технічної перевірки до дня усунення порушення (зокрема у разі виявлення представником енергопостачальника прихованої електропроводки, пристрою, шо занижує покази приладу обліку, кількість днів обчислюється з дня останньої технічної перевірки і до дня усунення порушення, але не більше терміну позовної давності); за тарифами (цінами) для населення, що діяли у період, за який нараховується розмір збитків. При проведенні розрахунку збитків не враховується наявність у споживача пільг з оплати спожитої електроенергії. Ця методика підлягає застосуванню до спірних правовідносин, беручи до уваги, що відповідний акт про порушення правил користування електричною енергією побутовим споживачем складений 18 березня 2006 року.

Згідно ст. 11 ЦПК України суд розглядає цивільні справи не інакше як за зверненням фізичних чи юридичних осіб, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених ними вимог і на підставі доказів сторін та інших осіб, які беруть участь у справі. Відповідно до ст. 88 ЦПК України стороні, на користь якої ухвалено рішення, суд присуджує з другої сторони понесені нею і документально підтверджені судові витрати. Оскільки позовні вимоги задоволені, суд вважає за необхідне стягнути державне мито з відповідача па користь позивача.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 16, 526 ЦК України, п. п. 20, 42, 53 Правил користування електроенергією для населення, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 26.07.1999 року №1357, Методики обчислення розміру відшкодування збитків, завданих енергопостачальнику внаслідок порушення споживачем Правил користування електричною енергією для населення, затверджено постановою Національної комісії регулювання електроенергетики України від 22 листопада 1999 року № 1416, ст.ст. 10. II, 88, 209, 212, 214-215, 224-226 Цивільного процесуального кодексу України, СУД-

ВИРІ Ш И В:

Позов про відшкодування збитків, завданих внаслідок порушення Правил користування електричною енергією для населення до ОСОБА_1 Відкритого акціонерного товариства „Енергопостачальної компанії „Одесаобленерго" в особі структурної відокремленої одиниці Центрального району електричних мереж Відкритого акціонерного товариства „Енергопостачальної компанії „Одесаобленерго" - задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь Відкритого акціонерного товариства „Енергопостачальної Компанії Одесаобленерго" в особі структурної відокремленої одиниці Центрального району електричних мереж Відкритого акціонерного товариства „Енергопостачальної компанії „Одесаобленерго" заборгованість за невраховану електроенергію у розмірі 1507,89 гривень, суму судового збору в розмірі 51,0 гривень, витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду цивільної справи у розмірі 30,0 гривень, що разом складає суму 1588,89 (одна тисяча п'ятсот вісімдесят вісім ) гривень.

Рішення може бути оскаржене шляхом подання апеляційному суду через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня проголошення рішення та подання апеляційної скарги протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження, або шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня проголошення рішення у порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України.

Рішення може бути переглянуто судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача шляхом звернення з заявою про перегляд заочного рішення протягом десяти днів з дня отримання його копії.

СУДДЯ:     CO. Погрібний

  • Номер: 6/161/392/17
  • Опис:
  • Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
  • Номер справи: 2-3290/09
  • Суд: Луцький міськрайонний суд Волинської області
  • Суддя: Погрібний C.O.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 29.08.2017
  • Дата етапу: 30.08.2017
  • Номер: 6/161/451/17
  • Опис:
  • Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
  • Номер справи: 2-3290/09
  • Суд: Луцький міськрайонний суд Волинської області
  • Суддя: Погрібний C.O.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 11.10.2017
  • Дата етапу: 12.10.2017
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація