Судове рішення #14686239

Справа №  1202-2-238/2011

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М     У К Р А Ї Н И

18 лютого 2011 року Антрацитівський міськрайонний суд луганської області

          у складі:                      

          судді:                               Назарової  М.  В.

          при секретарі:           Зятьковій О.С.    

          

розглянувши у  відкритому   судовому засіданні  у залі суду у м. Антрацит цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про зменшення розміру аліментів на дитину,-

В С Т А Н О В И В:

           Сторони перебували у шлюбі, від якого мають малолітню дитину – сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, який мешкає разом із позивачем, і спору у цій частині ніхто не заявляє.

Рішенням Антрацитівського міськрайонного суду Луганської області від 07 липня 2009 року з позивача на користь відповідачки було стягнуто аліменти на утримання сина у твердій грошовій сумі – по 600 грн. щомісячно, починаючи з 28 травня 2099 року та до повнолітня дитини.

12.01.11 р. позивач звернувся до суду із позовом та просить зменшити розмір аліментів на користь ОСОБА_2 з 600 грн. щомісячно на ј всіх видів його доходу, але не менше 30 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, і в обґрунтування позову посилається на те, що загальний розмір аліментів який з нього стягується, перевищує половину його заробітної плати, що ставить його у скрутне становище, до того ж, він хворіє і потребує постійного лікування, має на утриманні двох батьків похилого віку, які також хворіють та потребують постійного лікування, на що їх пенсії не вистачає, тому він змушений їм допомагати.

В судове засідання позивач та відповідач не з»явилися, надали суду заяви про слухання справи за їх відсутності: позивач позов підтримує, відповідач його не визнає.

Суд, дослідивши докази у справі, враховуючи стан здоров'я і матеріальний стан позивача як платника аліментів, відповідачки, з якою мешкає дитина, самої дитини, інші обставини, що мають істотне значення для справи, суд вважає позовні вимоги позивача як такі, що не підлягають задоволенню.

Так, згідно ст. 180 Сімейного Кодексу України батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття і одним із способів виконання батьками обов'язку утримувати дитину відповідно до ст. 181 Сімейного Кодексу України є стягнення аліментів за рішенням суду в твердій грошовій сумі.

Як вбачається з наданих суду доказів, з позивача дійсно згідно рішення Антрацитівського міськрайонного суду Луганської області від 07.07.09 р. стягнуто аліменти на користь відповідачки ОСОБА_2 на утримання сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 р. народження, у твердій грошовій сумі по 600 грн. щомісячно, починаючи з 28 травня 2009 року і до повноліття дитини /а.с. 37/. Відповідний виконавчий лист пре»явлено до виконання, і по ньому з ОСОБА_1 провадяться стягнення /а.с. 4, 3, 5-6/.

При цьому, визначаючи розмір аліментів саме таким чином, суд на момент постановки рішення брав до уваги те, що ОСОБА_1 має мінливий характер праці, непостійні заробітки /а.с. 37/.

Відповідно до ч. 1 ст. 192 Сімейного Кодексу України розмір аліментів, визначений за рішенням суду або домовленістю між батьками, може бути згодом зменшено або збільшено за рішенням суду за позовом платника або одержувача аліментів у разі зміни матеріального або сімейного стану, погіршення або поліпшення здоров»я когось із них, та в інших випадках, передбачених цим Кодексом.

Обґрунтовуючи свої вимоги, позивач посилається на те, що загальний розмір аліментів, який стягується з цього, перевищує більшу половину його заробітної плати, що ставить його в скрутне матеріальне становище, оскільки він в останній час хворіє і потребує постійного лікування.

Проте, з таким твердженням позивача погодитися не можна. Так, з довідки за місцем роботи на ім»я позивача вбачається, що його доходи мають саме мінливий характер /06.10 р. – 726 грн., 07.10 р. – 1230 грн., 08.10 р. – 595 грн., 09.10 р. -0,00 грн., 10.10 р. – 412 грн., 11.10 р. – 855 грн./, і за своїм розміром, його доходи навіть менше мінімальної заробітної плати, встановленої Законом України «Про встановлення прожиткового мінімуму та мінімальної заробітної плати» № 1646-У1 від 20.10.09 р. /з 01.04.10 р. – 884 грн., з 01.07.10 р. – 888 грн., з 01.10.10 р. – 907 грн., з 01.12.10 р. – 922 грн./.

Щодо начебто погіршення його стану здоров»я, то довідка про наявне у позивача захворювання датована 30.11.07 р. /а.с. 13/ - тобто, ця обставина також існувала на момент винесення судового рішення, а відомості про потребу постійного лікування позивача відсутні взагалі.

Ті обставини, що позивач має на утриманні двох пристарілих хворих батьків, пенсії яких не вистачає на лікування, не заслуговують на увагу, адже відсутні відомості про доходи самих батьків, яких начебто не вистачає на лікування, як і відомості про наявність чи відсутність інших працездатних дітей батьків позивача.

  Суд же розглядає цивільні справи не інакше як за зверненням фізичних чи юридичних осіб, … в межах заявлених ними вимог і на підставі доказів сторін та інших осіб, які беруть участь у справі / ч. 1 ст. 11 ЦПК України/ і кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень / ч. 3 ст. 10 ЦПК України/.

За таких обставин суд вважає, що позивач не довів у судовому засіданні обґрунтованість своїх вимог про зменшення розміру аліментів з мотивів зміни його матеріального становища, погіршення стану здоров»я, а в цьому разі йому необхідно відмовити у позову за необгрунтованістю.

Відмовляючи у позові, суд виходить зі всіх вищезгаданих обставин та керується засадами справедливості, добросовісності та розумності сімейних відносинах, закріплених у ч. 9 ст. 7 СК України.

Крім того, відповідачем ОСОБА_2, з якою мешкає як дитина, так і батько похилого віку /а.с. 26/, суду надані висновки ЛКК щодо стану свого здоров»я та здоров»я малолітнього сина ОСОБА_3 /а.с. 35, 36/, що так само свідчить на користь відсутності підстав для зменшення розміру стягуваних аліментів.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.15, 30, 61, 62 ЦПК України, ст.ст.  180, 181, 182, 192 Сімейного Кодексу України, суд, -

В И Р І Ш И В:

          У задоволенні позову ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про зменшення розміру аліментів на дитину відмовити за необґрунтованістю.

          Рішення суду може бути оскаржене протягом десяти днів з дня його проголошення  шляхом подачі апеляційної скарги, а особами, які брали участь у справі, але не були присутні під час проголошення судового рішення – з дня отримання копії цього рішення – і в той же строк.


                    Суддя

Антрацитівського міськрайонного суду                     М. В. Назарова



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація