Судове рішення #14737664

                                                                      Справа № 2а-3120/11

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М      У К Р А Ї Н И

"18" квітня 2011 р.           

Суддя  Конотопського міськрайонного суду Сумської області Кравченко В.О., розглянувши в порядку письмового провадження у приміщенні Конотопського міськрайонного суду адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Конотопському районі Сумської області про стягнення недоплаченої щомісячної державної соціальної допомоги «Дітям війни»,-

                                                                                                                                    

                                                                                               

                                                                  В С Т А Н О В И В:

          Позивачка ОСОБА_1. звернулася до суду з вищевказаним позовом в якому просить зобов»язати Управління Пенсійного фонду України в Конотопському районі нарахувати їй, як “дитині війни”, недоплачену щомісячну державну соціальну допомогу за 2010-2011 роки в сумі 2152 грн. Вимоги обґрунтовує тим, що вона використовує пільгу передбачену ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», а тому з 1 січня 2010 року їй повинна виплачуватися щомісячна соціальна допомога в розмірі 30 відсотків мінімальної пенсії за віком, з урахуванням положень ст. 28 Закону України "Про загальнообов"язкове державне пенсійне страхування", відповідно до якої розмір мінімальної пенсії за віком встановлюється у розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність. Однак, з січня 2010 року вказана допомога їй виплачувалася лише у розмірі 10 відсотків від мінімальної пенсії за віком. Таким чином, загальний розмір недоплаченої державної соціальної допомоги, як “дитині війни”, за 2010-2011 роки становить 2152 грн.

          ОСОБА_1 у судове засідання не з”явилася, надала заяву про розгляд справи без її участі, позовні вимоги підтримує в повному обсязі.

          Відповідач - управління Пенсійного фонду України в Конотопському районі також надав заяву про розгляд справи без участі їх представника, у задоволенні вимог просить відмовити. Із наданих письмових заперечень  вбачається, що  управління ПФУ в Конотопському районі визнає, що позивачка має право, як дитина війни, на отримання  щомісячної державної соціальної підтримки у розмірі 30 відсотків мінімальної пенсії за віком відповідно до ст. 6 Закону України "Про соціальний захист дітей війни". Однак при нарахуванні підвищення до пенсії вони користуються не зазначеним Законом, а постановою Кабінету Міністрів України від 28.05.2008 року №530 якою вже встановлені розміри підвищення. Також вважають безпідставним посилання позивачки при обчисленні розміру державної соціальної підтримки як “дитині війни” на ч. 1 ст. 28 Закону України "Про загальнообов"зкове державне пенсійне страхування", оскільки, відповідно до ч. 3 вказаної статті даний розмір мінімальної пенсії за віком застосовується виключно для визначення пенсій, передбачених вказаним законом та не може застосовуватися при нарахуванні державної соціальної підтримки.  

          Суд, дослідивши матеріали справи, вважає, що позов підлягає частковому задоволенню за наступних підстав.

          Як встановлено ОСОБА_1 має статус “дитини війни” і користується пільгами, передбаченими законодавством.

          Даний факт  відповідачем  не оспорюється.

          Відповідно до ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», дітям війни пенсії або щомісячне довічне грошове утримання чи державна соціальна допомога, що виплачується замість пенсії підвищується на 30 відсотків мінімальної пенсії за віком.

          За чинним законодавством розмір мінімальної пенсії за віком визначається лише за правилами, передбаченими ст. 28 Закону України "Про загальнообов"язкове державне пенсійне страхування", будь-які інші нормативно-правові акти, які б визначали вказаний розмір або встановлювали інший розмір мінімальної пенсії за віком, відсутні.

          З огляду на викладене, суд вважає, що посилання відповідача щодо застосування до спірних правовідносин положення ч. 3 ст. 28 Закону України "Про загальнообов"язкове державне пенсійне страхування" не заслуговують на увагу, оскільки наявність такої норми та відсутність іншого мінімального розміру пенсій за віком не є підставою для відмови в реалізації позивачем конституційної гарантії, встановленої ст. 46 Конституції України та права на отримання доплати до пенсії, передбаченої ст. 6 Закону України "Про соціальний захист дітей війни".  

          Статтею 7 вказаного закону визначено, що фінансове забезпечення державних соціальних гарантій, передбачених цим законом, здійснюється за рахунок коштів Державного бюджету України.

          Відповідач не заперечує, що розрахунок та виплата щомісячної державної соціальної підтримки “дітям війни”, відповідно до Закону України "Про соціальний захист дітей війни", покладено на управління Пенсійного фонду України в Конотопському районі, яке і має бути відповідачем по даній справі.

          Статтею 64 Конституції України передбачено, що конституційні права і свободи людини і громадянина не можуть бути обмежені, крім випадків, передбачених Конституцією України.

          Із матеріалів справи вбачається, що позивачці у 2010 році та січень-березень 2011 - здійснювалося  нарахування і виплата підвищення до пенсії як “дитині війни” у розмірі, визначеному постановою КМУ від 28.05.08 № 530 "Про деякі питання соціального захисту окремих категорій громадян, що є меншим, ніж 30 % мінімальної пенсії за віком як це передбачено ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни».  

          У той же час встановлено, що ні Законом України «Про Державний бюджет України на 2010 рік» ні Законом України «Про Державний бюджет України на 2011 рік» чи будь-якими іншим нормативним актом не вносилися зміни  чи зупинялася дія ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», тобто нарахування та виплата підвищення до пенсії мало проводитися в розмірі 30 %  мінімальної пенсії за віком встановленої саме Законом, а не підзаконним актом, яким є Постанова КМ України від 28.05.2008 року за №530.

          Виходячи з вищевикладеного, суд приходить до переконанння, що Управління ПФУ України в Конотопському районі повинне було проводити  підвищення пенсії “дітям війни” відповідно до ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» на 30 відсотків мінімальної пенсії за віком та провести перерахунок пенсії.

          Судом встановлено, що у 2010 році та станом на березень 2011 року позивачці проводилася щомісячна виплата підвищення до пенсії як “дитині війни” у розмірі 49 грн. 80 коп., що не відповідає вимогам ст. 6 Закону  України «Про соціальний захист дітей війни», оскільки є значно меншою ніж 30 % мінімальної пенсії за віком.

          Підсумовуючи зазначене вище, суд вважає, що за періоди з 28 березня 2010 року по 18 квітня 2011 року (день винесення постанови судом) відповідачем було допущено порушення прав позивачки щодо підвищення до пенсії як “дитині війни” на 30 відсотків мінімальної пенсії за віком відповідно до ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», тобто її право на отримання державної соціальної підтримки як дитині війни.

          Відповідно до Закону України «Про загальнообов»язкове державне пенсійне страхування» та п. 15 Положення «Про Пенсійний фонд України», затв. постановою КМУ від 24.10.07 № 1261  Пенсійний фонд України реалізує свої повноваження через створені у встановленому порядку територіальні управління; рішення про призначення та перерахунок пенсії  приймаються районними управліннями Пенсійного фонду України за місцем проживання пенсіонерів.

          Таким чином,  рішення про призначення та перерахунок пенсії позивачки, згідно ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» покладено на управління Пенсійного фонду України в Конотопському районі за місцем проживання позивача.

          За таких обставин, суд вважає, що управління Пенсійного фонду України в Конотопському районі слід зобов»язати здійснити перерахунок пенсії ОСОБА_1 з підвищенням на 30 % мінімальної пенсії за віком виходячи з розміру, встановленого ч. 1 ст. 28 Закону України "Про загальнообов"зкове державне пенсійне страхування" та провести відповідні виплати за період з 28 вересня 2010 року по час розгляду справи в суді, а не на перед за весь 2011 рік, з урахуванням вже виплачених сум.

          Судові витрати підлягають розподілу, відповідно до ч. 3 ст. 94 КАС України.

          Керуючись  ст. ст. 6, 19, 46, 64, 124, 152 Конституції України,  ст. ст. 61, 69 Закону України «Про Конституційний Суд України», ст. ст. 3, 6, 7 Закону України «Про соціальний захист дітей війни»,  Законами України «Про Державний бюджет України на 2010-2011 роки», ст. 28 Закону України "Про загальнообов"язкове державне  пенсійне страхування", ст. ст. 3 п.10 ч.1, 10, 11,  69-71, 94, ч. 3 ст. 122, 158-161, 167  КАС України, -


                                                              П О С Т А Н О В И В:

                     

          Позовні вимоги ОСОБА_1   задовольнити частково.

          Зобов»язати Управління Пенсійного фонду України в Конотопському районі Сумської області здійснити перерахунок пенсії ОСОБА_1 з підвищенням на 30 % мінімальної пенсії за віком, відповідно до ст. 6 Закону України “Про соціальний захист дітей війни”, з розміру, встановленого ч.1 ст. 28 Закону України «Про загальнообов”язкове державне пенсійне страхування” та провести відповідні виплати за період з 28 вересня 2010 року по 18 квітня 2011 року, з урахуванням фактично виплачених сум.

          В іншій частині - у задоволенні позову відмовити.

          Стягнути на користь ОСОБА_1 з Державного бюджету України понесені нею судові витрати в розмірі 1 грн. 70 коп.

          Постанова суду підлягає негайному виконанню.

          Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Конотопський міськрайонний протягом 10 днів з дня отримання копії постанови.

                                                  


Суддя:В. О. Кравченко


              

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація