1-32/2009
ВІЙСЬКОВИЙ МІСЦЕВИЙ СУД СІМФЕРОПОЛЬСЬКОГО ГАРНІЗОНУ
ВИРОК
Іменем України
20 липня 2009 року м. Євпаторія
Військовий місцевий суд Сімферопольського гарнізону під головуванням ГАПОНОВА Д.Ю., при секретарі ЄЛЕФЕРЕВСЬКІЙ А.А., за участю державного обвинувача - заступника військового прокурора Євпаторійського гарнізону ОСОБА_2, потерпілих ОСОБА_3, ОСОБА_4, підсудного ОСОБА_5, захисника - адвоката ОСОБА_6, у відкритому судовому засіданні, в приміщенні військової прокуратури Євпаторійського гарнізону розглянув кримінальну справу за обвинуваченням військовослужбовця служби за контрактом військової частини А3656 колишнього старшини 2 статті
ОСОБА_5, який народився ІНФОРМАЦІЯ_1 року у смт. Мельниця-Подільська, Тернопільської області, громадянина України, одруженого, маючого на утриманні двох дітей ІНФОРМАЦІЯ_2 та ІНФОРМАЦІЯ_3 років народження, з середньою освітою, раніше не судимого, на військовій службі з травня 2002 року, мешкає за адресою: АДРЕСА_1
у вчиненні злочину, передбаченого ч.2 ст. 424 КК України,
Судовим слідством суд,
ВСТАНОВИВ:
Бажаючи продемонструвати свою уявну перевагу над підлеглими, в порушення вимог статей 11, 49, 50, 128 Статуту внутрішньої служби Збройних Сил України та ст. ст. 1, 4 Дисциплінарного статуту Збройних Сил України ОСОБА_5 у травні 2009 року, перебуваючи на території військової частини А3656, застосував насилля щодо підлеглих за військовим званням матросів ОСОБА_3 та ОСОБА_4.
Так, пред’являючи необгрунтовані претензії ОСОБА_5 14 травня близько 1 години 20 хвилин в приміщенні кубрику особового складу частини вдарив ОСОБА_3 кулаком в обличчя та скинув його з другого ярусу двохярусного ліжка на підлогу. Того ж дня, близько 19 години в приміщенні тамбура особового складу частини, ОСОБА_5 вдарив ОСОБА_3 кулаком в обличчя. Злочинними діями ОСОБА_5 потерпілому ОСОБА_3 були спричинені синець на нижньому віці лівого ока, садна і рани на нижній губі, які відносяться до легких тілесних ушкоджень. У цей же день близько 16 години 20 хвилин в приміщенні тамбура особового складу частини ОСОБА_5 пред’являючи необгрунтовані претензії ОСОБА_4, наніс йому декілька ударів кулаками в область грудей, плеча та голови. Наступного дня близько 12 години 30 хвилин на офіцерському трапі частини ОСОБА_5 наніс ОСОБА_4 декілька ударів стопою правої ноги в голову. Злочинними діями ОСОБА_5 потерпілому ОСОБА_4 були спричинені садно на слизистій оболонці нижньої губи та крововилив на лівому плечі, які відносяться до легких тілесних ушкоджень.
Допитаний в судовому засіданні підсудний ОСОБА_5 вину в пред’явленому обвинувачені визнав, дав покази, які за своїм змістом відповідають викладеному вище та пояснив, що застосував насилля щодо ОСОБА_3 та ОСОБА_4 щоб змусити їх краще виконувати обов’язки по службі.
В порядку ст. 299 КПК України суд, за погодженням з учасниками судового розгляду, визнав недоцільним дослідження доказів стосовно тих фактичних обставин справи, які ніким не оспорюються. Покази ОСОБА_5 про вчинення ними злочину, а також зібрані по справі докази відповідають фактичним обставинам справи та ніким не оспорюються.
Відповідно до довідки командира військової частини А3656 від 22 травня 2009 року № 50 ОСОБА_5 за своїм військовим званням являється начальником для військовослужбовців ОСОБА_3 та ОСОБА_4.
Згідно висновку експерта № 114 від 23 червня 2009 року, виявлені у ОСОБА_3 синець на нижньому віці лівого ока, садна і рани на нижній губі відносяться до легких тілесних ушкоджень.
Згідно висновку експерта № 480 від 23 червня 2009 року, виявлені у ОСОБА_4 садно на слизистій оболонці нижньої губи та крововилив на лівому плечі відносяться до легких тілесних ушкоджень.
Відповідно до дослідженого в суді повідомлення командира військової частини А4614, витрати на лікування ОСОБА_4 склали 935грн., а згідно дослідженої квитанції з банку «Приватбанк» № 2479.220.1 від 26 червня 2009 року, ОСОБА_5 вніс на рахунок військової частини А4614, в якості компенсації за лікування ОСОБА_4, 935грн.
Дії ОСОБА_5, який, будучі відповідно до ст. 32 Статуту Внутрішньої служби ЗС України начальником за військовим званням для матросів ОСОБА_3 та ОСОБА_4 14 та 15 травня 2009 року бив їх, суд кваліфікує за ч.2 ст. 424 КК України, як застосування насильства щодо підлеглого.
Призначаючи покарання підсудному ОСОБА_5, суд приймає до уваги що він посередньо характеризується по службі, але вперше притягається до кримінальної відповідальності, має на утриманні дітей ІНФОРМАЦІЯ_2 та ІНФОРМАЦІЯ_3 років народження, при цьому остання страждає тяжким хронічним захворюванням та потребує постійної уваги, враховує суд і те, що ОСОБА_5 щиро покаявся у вчиненому, активно сприяв розкриттю злочину, добровільно відшкодував витрати на лікування потерпілого ОСОБА_4, а також те, що потерпілі просили суворо не карати ОСОБА_5.
Наведені обставини суд визнає не лише пом’якшуючими відповідальність ОСОБА_5, а й такими, що істотно знижують ступінь тяжкості вчиненого злочину, внаслідок чого, з урахуванням особи винного, суд вважає можливим, відповідно до ст. 69 КК України, перейти до іншого, більш м’якого виду основного покарання, не зазначеного в санкції ч.2 ст. 424 КК України, та призначити ОСОБА_5 покарання у виді службового обмеження для військовослужбовців, передбаченого ст. 58 КК України.
На підставі викладеного, керуючись статтями 323, 324 КПК України, суд,
ЗАСУДИВ:
ОСОБА_5 визнати винним у вчиненні злочину, передбаченого ч.2 ст. 424 КК України, на підставі якої, із застосуванням ст. ст. 69, 58 того ж Кодексу призначити йому покарання у виді службового обмеження для військовослужбовців на строк в один рік із відрахуванням щомісячно в доход держави із суми його грошового забезпечення 10 відсотків. Під час відбуття цього покарання засуджений ОСОБА_5 не може бути підвищений за посадою, у військовому званні, а строк покарання не зараховується йому в строк вислуги років для присвоєння чергового військового звання.
Запобіжний захід ОСОБА_5 - підписку про невиїзд - скасувати.
На вирок може бути подана апеляція до військового апеляційного суду Військово-Морських Сил через військовий місцевий суд Сімферопольського гарнізону протягом п’ятнадцяти діб з моменту його проголошення.