0525
2 - 968 - 09
ЗАОЧНЕ
РІШЕННЯ
ІМ’ЯМ УКРАЇНИ
11 березня 2009 року Кіровський районний суд м. Донецька
в складі: судді: Ларіної Н.О.
при секретарі: Таран О.Б.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Донецьку цивільну справу по позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 «про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини", суд -
ВСТАНОВИВ:
Позивачка ОСОБА_1 звернулася з позовом про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини до ОСОБА_2.
В судовому засіданні позивачка показала суду, що з відповідачем вона знаходиться у зареєстрованому шлюбі з 15.03.2003 року. Шлюб було зареєстровано у відділу РАГС Донецького обласного РУЮ, актовий запис № 250. Від вказаного шлюбу мають неповнолітню дитину - ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1. В свідоцтві про народження дитини батьком записано відповідача. В теперішній час відносини між ними були припинені. Зараз вони мешкають окремо, спільно господарство не ведуть, загального бюджету не мають, але шлюб не розірвано. Дитина мешкає разом з позивачкою та знаходиться на її утриманні. Відповідач не надає матеріальну допомогу на утримання дитини, тому вона вимушена звернутися до суду з вказаним позовом. Вона не працює, знаходиться у декретної відпустці, оскільки занята уходом за дитиною, ніяких заощаджень не має. Відповідач працює, тобто має можливість надавати матеріальну допомогу на утримання неповнолітньої дитини. Дитина знаходиться на оліку в кардіологічному відділенні ОЦКЛ у зв’язку з хворобою серця. Просить стягнути з відповідача аліменти на утримання неповнолітньої дитини в розмірі 1/3 частина з усіх видів заробітку щомісячно з усіх видів доходу починаючи з 26.01.2009 року до досягнення дитиною повноліття.
Позивачка у судове засідання з’явилася, позивні вимоги підтримала, дала суду свідчення аналогічні вищезазначеним.
Відповідач у судове засідання не з’явився, про час та місце слухання справи було повідомлено належним чином, ніяких клопотань від нього не надійшло.
Позивачка не заперечує проти розглядання справи за відсутності відповідача. Відповідно до ч. 1 ст. 224 ЦПК України суд вважає необхідним прийняти заочне рішення на підставі доказів, які є в матеріалах справи.
Заслухавши свідчення позивачки, вивчивши матеріали справи в межах заявлених позивних вимог, оцінивши надані в силу ст. 60 ЦПК України докази в їх сукупності, суд знаходить позовні вимоги обгрунтованими й підлягаючими задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до положень Конвенції ООН про права дітей від 20.11.1989 року (ратифікована Україною Постановою Верховної Ради України від 27.02.1991 року № 789-XII) дитина, враховуючи її фізичну і розумову незрілість вимагає спеціального захисту і турботи, включаючи належний правовий захист, як до, так і після народження.
Обов’язок батьків по утриманню дітей до досягнення ними повноліття закріплений в ч. 2 ст. 51 Конституції України та ст. 180 Сімейного кодексу України. У випадку ухилення батьків від виконання цього обов’язку, за рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька і (або) у твердій грошовій сумі.
При визначенні розміру аліментів суд враховує: стан здоров’я та матеріальне становище дитини, стан здоров’я та матеріальне становище платника аліментів, наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина, інші обставини, що мають істотне значення, що закріплено у ст. 182 Сімейного кодексу України.
Оцінивши представлені сторонами в силу ст. 57 ЦПК України докази, суд вважає, що відповідач не виконує у відношенні неповнолітньої дитини передбачені Сімейним законодавством батьківські обов’язки, ухиляється від прийняття участі в її утриманні матеріальної або якої - не будь іншої форми, тому позивні вимоги позивачки підлягають задоволенню.
Приймаючи до уваги вищевикладені обставини, з обліком сімейного і майнового положення відповідача суд встановлює аліменти на утримання неповнолітньої дитини в розмірі 1/3 частки всіх видів заробітку щомісячно, що підлягають стягненню з усіх видів доходів її батька, але не менш, ніж 30 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, що передбачено ч. 2 ст. 182 Сімейного кодексу України.
У відповідності до ст. 88 ЦПК України судові витрати у вигляді державного збору в сумі 51 грн. та інформаційно - технічного забезпечення розгляду справи в сумі 30 грн підлягають стягненню з відповідача до доходу держави.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 180 - 183, 191 Сімейного кодексу України, ст. ст. 10, 60, 212 - 215 ЦПК України, суд -
ВИРІШИВ:
Позовні вимоги ОСОБА_1 - задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 аліменти на утримання неповнолітньої дитини в розмірі 1/3 частини з усіх видів заробітку, але не менш ніж 30 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи з 26.01.2009 р. щомісячно і до досягнення ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, повноліття.
Стягнути з ОСОБА_2 держмито в дохід держави з в розмірі 51 грн.
Стягнути з ОСОБА_2 витрати по інформаційно - технічному забезпеченню розгляду справи у розмірі 30 грн.
Заочне рішення може бути переглянуто судом, який його прийняв, по письмовій заяві відповідача. Заява про перегляд заочного рішення може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії.
Заява про апеляційне оскарження рішення може бути подане протягом 10 днів від дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом 20 днів після подачі заяви про апеляційне оскарження.
Рішення в частині стягнення аліментів у розмірі за один місяць на утримання неповнолітньої дитини допустити негайно.
Рішення надруковане суддею одноособово в єдиному примірнику в нарадчій кімнаті.