Судове рішення #14767677

справа № 2п-1980/09


РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ


13 травня 2009 року м. Ужгород

Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області в особі головуючого судді -Бедьо В.І., при секретарі - Шімон А.Е., з участю заявниці-ОСОБА_1., заінтересованої особи-ОСОБА_2, розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду цивільну справу за заявою ОСОБА_1 про визначення частки у праві спільної сумісної власності, -


ВСТАНОВИВ:


Заявниця звернулась до суду із заявою про визначення розміру часток у спільному майні, а саме: квартири АДРЕСА_1 яку мотивує тим, що співвласниками зазначеної квартири є четверо осіб: ОСОБА_3 ОСОБА_4 ОСОБА_5 та ОСОБА_6

ІНФОРМАЦІЯ_1 помер чоловік заявниці-ОСОБА_3., внаслідок чого відкрилася спадщина на належне йому майно. Оскільки, розмір часток у свідоцтві про право власності визначений не був, а відповідно до ст. 355 ЦК України зазначена квартира є приватною спільною сумісною власністю всіх зазначених у свідоцтві осіб, для оформлення спадщини заявникам необхідно визначити розмір часток у праві власності на квартиру всіх співвласників.

В судовому засіданні заявниця вимоги підтримала, просила визнати, що розмір належних співвласникам квартири часток є рівним і становить по 1/4 кожного.

Заінтресована особа-ОСОБА_2 в судовому засіданні не заперечував щодо задоволення заяви.

Явку свого представника Перша Ужгородська міська державна нотаріальна контора в судове засіданні не забезпечила, про час та місце розгляду справи повідомлялись належним чином, жодних заяв від них на адресу суду не надходило.

Заслухавши пояснення заявниці, заінтересованої особи, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що заявлені вимоги є обгрунтованими та такими, що підлягають до задоволення з наступних підстав.

Свідоцтвом про право власності на житло, видане міським фондом комунального майна від 06.08.1993 року стверджено, що АДРЕСА_2 належить на праві приватної, спільної сумісної всласності чотирьом особам, а саме:ОСОБА_3, ОСОБА_4 ОСОБА_6, ОСОБА_4

ІНФОРМАЦІЯ_2 року помер чоловік заявниці-ОСОБА_3 що стверджується свідоцтвом про смерть за актовим записом № 839 від 30.01.2009 року серія НОМЕР_1, внаслідок чого відкрилася спадщина на належне їй майно.

Оскільки розмір часток у свідоцтві про право власності визначений не був, відповідно до ст. 355 ЦК України зазначена квартира є приватною спільною сумісною власністю всіх зазначених у свідоцтві осіб і для оформлення спадщини та права власності заявникам необхідно визначити розмір належних співвласникам квартири часток.

Судом встановлено, що між співвласниками вказаної квартири договорів про зміну розміру часток не укладалося, зазначений факт в судовому засіданні ніким із сторін по справі не заперечувався, а тому є всі підстави вважати, що згідно ст. 357 ЦК України частки всіх співвласників у вищевказаній квартирі були рівними і на момент смерті чоловіка заявниці по 1/4 частині кожного.

Керуючись ст. ст. 335, 357 ЦК України, ст. ст. 10, 50, 58, 60, 208, 209, 212-215 ЦПК України, суд, -

РІШИВ:


Визнати, що розмір належних часток співвласникам квартири АДРЕСА_1 ОСОБА_3, ОСОБА_1, ОСОБА_6 та ОСОБА_4 є рівними і становить по 1/4 (одній четвертій) кожного.

Заява про апеляційне оскарження рішення суду може бути подана до апеляційного суду Закарпатської області через Ужгородський міськрайонний суд протягом десяти днів з дня його проголошення.

Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана до апеляційного суду Закарпатської області через Ужгородський міськрайонний суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація