Судове рішення #1477558
Справа №2о-13/2007 p

Справа №2о-13/2007 p.

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

02 квітня 2007 року                                                Ананьївський районний суд Одеської області

у складі: головуючого судді                 - Скуртова М.І.

при секретарі                       - ЛичманЛ.М.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Ананьєві справу за заявою ОСОБА_1про встановлення факту праці трактористом-машиністом на сільськогосподарському підприємстві, заінтересована особа Управління Пенсійного фонду України в Ананьївському районі Одеської області,

УСТАНОВИВ:

ОСОБА_1. 09 лютого 2007 року звернувся до суду про встановлення факту праці трактористом-машиністом на сільськогосподарському підприємстві. Позивач посилається на те, що в 1966 році вступив в члени колгоспу „ім. Щорса" (після реформування СВК „ім.Щорса", який є правонаступником вищевказаного колгоспу), розташованого в с. Шимкове Ананьївського району Одеської області. За період з 01.01.1976 року по 31.12.1998 рік працював трактористом-машиністом СВК „ім. Щорса" і був безпосередньо зайнятий у виробництві сільськогосподарської продукції на протязі повного польового періоду в рослинництві.

Позивач також пояснив, що відповідно до пенсійного законодавства України, вважає, що має право на отримання пільгової пенсії - на 5 років раніше досягнення пенсійного віку, тобто по досягненню ним 55-річного віку. Так, 11.11.2006 року йому виповнилося 55 років та має 20-річний стаж роботи трактористом-машиністом, однак оформити пенсію не має можливості, оскільки керівні органи СВК „ім. Щорса" відсутні, голова правління та інші посадові особи підприємства звільнені, тому видати довідку про наявність в нього трудового стажу та підписати її не видається можливим. Архівний відділ також відмовляється видати подібну довідку, так як СВК „ім. Щорса" архівні документи не передані, тому з вказаних причин звернувся до суду про встановлення вказаного факту праці.

У судовому засіданні при розгляді справи позивач повністю підтримав свої позовні вимоги, просить встановити факт його праці трактористом-машиністом на сільськогосподарському виробництві, оскільки ситуація, яка склалася на даний час перешкоджає йому отримати пільгову пенсію, хоча він дійсно в період з 1976 року по 1998 рік працював трактористом-машиністом господарства і був безпосередньо зайнятий у виробництві сільськогосподарської продукції на протязі повного польового періоду в рослинництві.

Представник Управління пенсійного фонду України в Ананьївському районі Одеської області, який діяв на підставі доручення від 01.03.2007 року (а.с.15) пояснила, що вимоги, викладені в заяві не визнають, оскільки відсутні документи для нарахування пільгової пенсії. Відповідно до діючого законодавства, для окремих категорій працівників, які мають право на пенсії на пільгових умовах, для підтвердження трудового стажу приймаються уточнюючі довідки підприємств або їх правонаступників. Також законодавством визначено, що трактористи-машиністи, безпосередньо зайняті у виробництві сільськогосподарської продукції в колгоспах, це працівники, які оформлені на роботу трактористами-машиністами, мають відповідні посвідчення, постійно зайняті на тракторах та інших самохідних сільськогосподарських машинах на протязі повного сезону сільськогосподарських робіт в рослинництві та тваринництві, яки виробили повний польовий період на тракторах. Підприємство надає довідку відповідної форми та зразку, яка складається на підставі первинних документів. В даному випадку запису в трудовій книжці недостатньо. Довідку підприємство не дає, з-за відсутності керівника, але в управлінні існує порядок, якщо підприємство ліквідується - існує комісія, і якщо не визнано правонаступника, то всі документи господарства передаються до архіву і архів видає відповідну довідку. Всі документи направляються в пенсійне управління, де є спеціальна комісія, яка перевіряє документи та надає дозвіл на нарахування пільгової пенсії. Однак в данному випадку, свідки не можуть підтвердити факт його праці, оскільки до уваги беруться тільки первинні документи:облікові листи, путєві листи тощо. З вказаних причин просять відмовити ОСОБА_1. в позові.

 

Суд, заслухавши позивача, представника пенсійного фонду, допитавши свідків та вивчивши документи справи приходить до висновку, що в задоволенні заяви слід відмовити з наступних підстав.

Судом встановлені такі факти та відповідні їм правовідносини.

Встановлено, що позивач - ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1народження, уродженець та мешканець с Вербове Шимківської сільської ради Ананьївського району Одеської області, згідно копії паспорту (а.с.5).

У судовому засіданні було вивчено трудову книжку ОСОБА_1. (а.с.7-10), в якій дійсно зазначено, що був прийняти в члени колгоспу „ім. Щорса" у 1962 році, в подальшому СВК „ім. Щорса", однак відсутні відповідні записи про роботу на посаді тракториста-машиніста.

Суду також надано відомості про кількість вироблених трудоднів (людиноднів), трудову участь в колгоспному виробництві, довідку про роки перебування ОСОБА_1. членом колгоспу „ім. Щорса", СВК „ім. Щорса" (а.с.11), довідку про працю трактористом-машиністом (а.с.12), з вказанням голови правління колгоспу Колісніченко В.В., однак без відповідних підписів посадових осіб та не засвідчені печаткою господарства.

Допитані судом свідки, ОСОБА_2 та ОСОБА_3 кожний окремо, показали, що знають ОСОБА_1. дуже давно, разом працювали в колгоспі механізаторами. З 1968 року він працював у бригаді №1 с Вербове, а з 1984 року перейшов працювати у бригаду №2 с. Шимкове. Спочатку на важкому тракторі працював, потім його перевели на легкий трактор, трактор був за ним закріплений.Працювали скрізь і весною на полях, і ферми обслуговували, на різних роботах, а коли колгосп розпався, він ще працював.

З урахуванням наведеного, у суду не має підстав ставити під сумнів достовірність і правдивість фактів, повідомлених свідками. Даних про їхню заінтересованість в результаті розгляду справи відсутні, їх показання об"єктивно підтверджуються і не суперечать іншим зібраним у справі доказам.

Так, згідно ст. 13 п."в" Закону України „Про пенсійне забезпечення" правом на пільгове пенсійне забезпечення користуються трактористи-машиністи, які безпосередньо зайняті у виробництві сільськогосподарської продукції в колгоспах, радгоспах, інших підприємствах сільського господарства, - чоловіки після досягнення 55 років і при загальному стажі роботи не менше 25 років, з них не менше 20 років на зазначеній роботі. Відповідно до роз"яснень Міністерства соціального забезпечення України від 20.01.1992 року №7 „Про порядок призначення пенсій на пільгових умовах трактористам-машиністам, які безпосередньо зайняті у виробництві сільськогосподарської продукції в колгоспах, радгоспах і на інших підприємствах сільськогосподарського господарства", до трактористів-машиністів, безпосередньо зайнятих у виробництві сільськогосподарської продукції, відносяться працівники, які оформлені на роботу трактористами-машиністами, мають відповідні посвідчення, постійно зайняті на тракторах та інших самохідних сільськогосподарських машинах на протязі повного сезону сільськогосподарських робіт в рослинництві та тваринництві, яки виробили повний польовий період на тракторах. При зверненні тракториста-машиніста за призначенням пенсії на пільгових умовах адміністрація (правління) господарства подає в органи Пенсійного фонду довідку встановленого законодавством зразку про стаж роботи, який дає право на пільгове пенсійне забезпечення. Стаж зазначеної роботи визначається комісією в складі керівника господарства, працівника по кадрах, головного бухгалтера і представника профкому на підставі відповідних -первинних документів, які повинні містити відомості про зайнятість на роботах, визначених п."в" ст. 13 ЗУ „Про пенсійне забезпечення".

Згідно Постанови Кабінету Міністрів України від 12.08.1993 року №637 „Про затвердження Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній", у тих випадках, коли у трудовій книжці відсутні відомості, що визначають право на пенсії на пільгових умовах або за вислугу років, установлені для окремих категорій працівників, для підтвердження спеціального трудового стажу приймаються уточнюючі довідки підприємств, установ, організацій або їх правонаступників. У довідці має бути вказано:період роботи, що зараховується до спеціального стажу; професія або посада; характер виконуваної роботи, розділ, підрозділ, пункт, найменування списків або їх номери, куди включається цей період роботи; первинні документи

 

за час виконання роботи, на підставі яких видана зазначена довідка. Додатково в довідці стосовно трактористів-машиністів підприємств сільського господарства (в т.ч. колгоспів) наводяться відомості про безпосередню зайнятість у виробництві сільськогосподарської продукції.

Постановою правління Пенсійного фонду України від 10.11.2006 року №18-1 „Про порядок підтвердження періодів роботи, що зараховуються до трудового стажу для призначення пенсії на пільгових умовах або за вислугу років" визначається механізм підтвердження періодів роботи, що зараховуються до трудового стажу для призначення пенсії на пільгових умовах або за вислугу років, установленої для окремої категорії працівників у разі ліквідації підприємства, установи та організації без визначення правонаступника.

Таким чином, зібрані у справі докази та їх належна оцінка, спираючись на чинне законодавство, вказують на відсутність підстав для задоволення позовних вимог та встановлення факту праці ОСОБА_1трактористрм-машиністом на сільськогосподарському підприємстві.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 13, 62 Закону України „Про пенсійне забезпечення громадян", Постановою Кабінету Міністрів №637 від 12.08.1993 року „Про затвердження Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній", ст.ст. 10,11,60,256,257,259 ЦПК України, суд, -

ВИРІШИВ:

В задоволенні заяви ОСОБА_1про встановлення факту праці трактористом-машиністом на сільськогосподарському підприємстві, заінтересована особа Управління Пенсійного фонду України в Ананьївському районі Одеської області, - відмовити.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України. 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація