У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
8 квітня 2011 року м. Київ
Суддя Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ Умнова О.В., розглянувши касаційну скаргу ОСОБА_2 на заочне рішення Фрунзенського районного суду м. Харкова від 14.09.2009 року, ухвалу Апеляційного суду Харківської області від 21.12.2010 року по цивільній справі за позовом ВАТ «Державний ощадний банк України» до ОСОБА_2
- про стягнення заборгованості за кредитним договором шляхом звернення стягнення на предмет іпотеки, -
в с т а н о в и в :
Заочним рішенням Фрунзенського районного суду м. Харкова від 14.09.2009 року вищевказаний позов задоволений у повному обсязі.
Ухвалою Фрунзенського районного суду м. Харкова від 21.10.2010 року заява відповідача про перегляд заочного рішення залишена без задоволення.
Ухвалою Апеляційного суду Харківської області від 21.12.2010 року апеляційна скарга ОСОБА_2 відхилена, заочне рішення суду першої інстанції залишено без змін.
Відповідач, не погоджуючись з даними рішеннями судів першої та апеляційної інстанцій подав касаційну скаргу, в якій, посилаючись на порушення судами норм матеріального та процесуального прарва, просить скасувати оскаржувані рішення та закрити провадження у справі. При цьому, заявником подано клопотання про поновлення строку на касаційне оскарження.
Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст. 325 ЦПК України касаційна скарга може бути подана протягом двадцяти днів з дня набрання законної сили рішенням (ухвалою) апеляційного суду. У разі пропущення зазначеного строку з причин, визнаних поважними, суддя касаційної інстанції за заявою особи, яка подала скаргу, може поновити цей строк.
Оскільки зі змісту касаційної скарги та матеріалів, доданих до неї вбачається, що строк на касаційне оскарження пропущено з поважних причин, то він підлягає поновленню.
Разом з тим, дослідивши подані заявником матеріали вважаю, що у відкритті касаційного провадження слід відмовити, виходячи з наступного.
Відповідно до п. 5 ч. 3 ст. 328 ЦПК України суддя відмовляє у відкритті касаційного провадження, якщо касаційна скарга є необґрунтованою і викладені у ній доводи не викликають необхідності перевірки матеріалів справи.
З матеріалів касаційної скарги та змісту оскаржуваних рішень судів першої та апеляційної інстанцій вбачається, що скарга є необґрунтованою, оскільки викладені в ній доводи не дають підстав для висновків щодо незаконності та неправильності даних судових рішень. Викладені заявником обставини не викликають необхідності перевірки матеріалів справи.
Обставин щодо неправильного застосування норм матеріального та порушення норм процесуального права при розгляді даної справи судами першої та апеляційної інстанцій не вбачається.
Керуючись ч.ч.1,2 ст. 325, п. 5 ч. 3 ст. 328 ЦПК України, -
у х в а л и в :
Поновити ОСОБА_2 строк на касаційне оскарження рішення Фрунзенського районного суду м. Харкова від 14.09.2009 року, ухвали Апеляційного суду Харківської області від 21.12.2010 року.
Відмовити ОСОБА_2 у відкритті касаційного провадження за касаційною скаргою на заочне рішення Фрунзенського районного суду м. Харкова від 14.09.2009 року, ухвалу Апеляційного суду Харківської області від 21.12.2010 року по цивільній справі за позовом ВАТ «Державний ощадний банк України» до ОСОБА_2 про стягнення заборгованості за кредитним договором шляхом звернення стягнення на предмет іпотеки.
Додані до касаційної скарги матеріали повернути заявнику.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Вищого спеціалізованого
суду України з розгляду
цивільних і кримінальних справ Умнова О.В.