Справа № 2-856/07
РІШЕННЯ.
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
м.Ковель 11 травня 2007 року
Ковельський міськрайонний суд Волинської області
під головуванням судді Денісова В.П.,
з участю секретаря Матвійчук Т.Е.,
позивачки ОСОБА_1,
розглянувши на попердньому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу.-
встановив:
ОСОБА_1 звернулася до суду з позовною заявою до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу, обґрунтовуючи свої позовні вимоги тим, що з відповідачем по справі перебуває у шлюбі з ІНФОРМАЦІЯ_1, від шлюбу дітей не мають. Вказує, що причиною розірвання шлюбу є те, що в них спільне життя не склалося, два місяці тому припинили подружні відносини і стали проживати окремо. Між собою не спілкуються. Спільного господарства не ведуть. Зауважила, що відповідач не цінує її як жінку і особистість, не дбає про збереження сім»ї. Спору про спільно нажите майно немає. За вказаних обставин позивачка вважає, що їх нічого спільного не об'єднує, сім'я розпалася остаточно, шлюб зберегти неможливо, в зв'язку із чим просить розірвати шлюб, укладений між нею та відповідачем зареєстрований ІНФОРМАЦІЯ_1 Облапською сільською радою, актовий запис № 1. Заходи примирення просить не застосовувати.
На попередньому судовому засіданні позивачка позов підтримала, прохає його задовольнити із наведених в позові підстав. Вказала, що з вини відповідача сумісне життя, примирення і збереження сім"ї неможливе. Прохає суд винести рішення, яким розірвати шлюб між нею та відповідачем, укладений ІНФОРМАЦІЯ_1 зареєстрований Облапською сільською радою, актовий запис №1. Клопоче про віднесення судових витрат за рахунок відповідача; щодо витрат, пов'язаних із оформленням розірвання шлюбу в органах РАЦСу - покладається на розсуд суду.
Відповідач у судовий розгляд не з'явився, подав суду письмову заяву, із якої вбачається, що останній прохає справу слухати у його відсутності, позовні вимоги визнає повністю та не заперечує проти їх задоволення.
Відповідно до ч.4 ст. 174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за
2
наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.
Заслухавши пояснення позивачки та дослідивши матеріали цивільної справи, суд приходить до висновку, що позов підставний та підлягає до задоволення.
Відповідно до ч.2 ст. 112 СК України суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, що мають істотне значення.
На попередньому судовому засіданні встановлено, що сторони протягом тривалого часу не підтримують подружніх стосунків, в сім'ї втрачена взаємоповага та розуміння; спроби до примирення позитивного наслідку не дали, таким чином, шлюб існує лише формально й зберегти сім'ю неможливо. Такі взаємовідносини суперечить інтересам сторін, а тому шлюб слід розірвати.
Визнання відповідачем пред'явленого позову не суперечить закону, не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб.
Враховуючи обставини по справі, витрати, пов'язані з оформленням розірвання шлюбу в органах РАЦСу слід покласти на відповідача, позивачку від сплати звільнити.
Відповідно до ст.88 ЦПК України стороні, на користь якої ухвалено рішення, суд присуджує з другої сторони усі понесені нею і документально підтверджені судові витрати. Отже, сума сплаченого позивачкою при подачі позову судового збору в розмірі 8грн. 50коп. та 7грн. 50коп. витрат за інформаційно - технічне забезпечення судового процесу /а.с. 1,2/, а всього 16грн. 00коп. - підлягають стягненню в її користь з відповідача.
Керуючись ст. ст. 10, 11, 209, 212, 214-215 ЦПК України, ст. ст. 110, 112 Сімейного кодексу України, -
вирішив:
Позов задовольнити повністю.
Розірвати шлюб між ОСОБА_1 та ОСОБА_2, укладений ІНФОРМАЦІЯ_1, зареєстрований Облапською сільською радою, актовий запис № 1.
При реєстрації розірвання шлюбу в органах РАЦСу стягнути з відповідача по справі ОСОБА_2 державне мито в розмірі 17 (сімнадцять) грн.; позивачку, ОСОБА_1- від сплати звільнити.
Стягнути з відповідача ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 понесені нею судові витрати по справі в розмірі 16 (шістнадцять) грн.
Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Волинської області через
Ковельський міськрайонний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом
десяти днів з дня його проголошення та поданням апеляційної скарги протягом двадцяти днів
після подання заяви про апеляційне оскарження або шляхом подачі апеляційної скарги без
попереднього подання заяви - протягом строку, встановленого для подання заяви про
апеляційне оскарження.