Судове рішення #14797133

 Справа № 2-184\2009 рік

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

25.05.2008 року Тетіївський районний суд Київської області в складі: головуючого судді: Архангельського A.M. при секретарі: Волошко К.В.

з участю представника позивача ОСОБА_1 розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Тетіїв цивільну справу за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3, третьої особи Тетіївської державної нотаріальної контори про визнання рішення недійсним свідоцтва про право на спадщину,

встановив:

ОСОБА_2 3вернувся до суду з позовною заявою в якій просить визнати недійсними свідоцтва про право на спадщину за законом від 14.11.2008 року, якими відповідачка ОСОБА_3 та її неповнолітній син ОСОБА_4 стали власниками житлового будинку АДРЕСА_1 та земельної ділянки. Позовні вимоги мотивує, що після смерті сина залишилося спадкове майно, оформлення якого вони доручили невістці, відповідачці по даній справі. Він з дружиною вважав, що відповідачка половину спадкового житлового будинку оформить на себе з внуком, а іншу половину оформить на нього. Про те невістка обманним шляхом половину земельної ділянки та половину житлового будинку в нотаріальній конторі оформила на себе, а іншу половину на внука ОСОБА_4, чим порушила його право і право дружини на отримання спадщини по закону.

В судовому засіданні позивач ОСОБА_5 та його представник ОСОБА_1 позовні вимоги підтримала.

Відповідачка ОСОБА_3 проти позову заперечує, суду показала, що вона оформляючи спадщину виконала волю батьків її покійного чоловіка, позивача по справі, які в нотаріальній контори відмовилися від свої часток. Пізніше, дізнавшись батьки почали протестувати проти такого оформлення спадщини вона віддарувала позивачу належну їм частку.

Третя особа, державний нотаріус Тетіївської державної нотаріальної контори ОСОБА_6 позовних вимог не визнала і суду пояснила, що позивач та його дружина в приміщенні нотаріальної контори відмовилися від своїх часток в спадковому майні на корить ОСОБА_3 та її сина та підписали про це відповідні заяви, усвідомлюючи свої дії..

Суд, розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення сторін, їх представників, третьої особи та дослідивши письмові докази вважає, що в задоволенні позовних вимог необхідно відмовити виходячи з наступних підстав.

Так, в судовому засіданні встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер ОСОБА_7 Після його смерті залишилося спадкове майно, а саме: житловий будинок АДРЕСА_1 та земельні ділянки розміром 0.1444 га, яке він отримав по договору дарування від 23.12.2003 року. Спадкоємцями першої черги за законом майна померлого були позивач та його дружина ОСОБА_8, відповідачка ОСОБА_3 та її син ОСОБА_4 В установленому законом порядку ОСОБА_2 та ОСОБА_8 відмовилися від своєї частки в спадковому майні за законом написавши 05.09.2008 року відповідні заяви за № 890, № 891 у Тетіївську державну нотаріальну контору. Чотирнадцятого листопада 2008 року Тетіївською

державною нотаріальною конторою видано два свідоцтва про право спадщини за законом на 1\2 частину житлового будинку та земельної ділянки за ОСОБА_3 та ОСОБА_4

Установлені обставини підтверджуються: поясненнями сторін, їх представників, третьої особи, копією договору дарування від 23.12.2003 року, копією свідоцтва про смерть ОСОБА_9, копіями заяв ОСОБА_2 та ОСОБА_8 про відмову від спадщини за законом, копіями свідоцтв про право на спадщину за законом на 1\2 частину будинку за ОСОБА_3 та ОСОБА_4

Аналізуючи установлені обставини суд приходить до висновку, що при оформленні спадкового майна, що залишилося після смерті ОСОБА_9 відповідачка ОСОБА_3 не порушувала права позивача, а діяла відповідно норм цивільного законодавства.

Як встановлено судом, після смерті ОСОБА_9, відповідно до ст.. 1261 ЦК України, спадкоємцями за законом були його батьки (позич по справі), дружина та неповнолітній син.(відповідачка по справі).

Статтею 1273 ЦК України передбачене право спадкоємців на відмову від прийняття спадщини. Відповідно частини першої вище названої статті відмова від прийняття спадщини оформляється у формі заяви та подається до нотаріальної контори. Такі заяви від 05.09.2008 року до нотаріальної контори написали ОСОБА_8 та ОСОБА_2 Через місяць 14.11. 2008 року відповідно до "Інструкції про порядок вчинення нотаріальних дій нотаріусами України" державний нотаріус ОСОБА_6 оформила спадкове майно на відповідачку ОСОБА_3 та її неповнолітнього сина ОСОБА_4 За час з дня написання заяви до оформлення спадщини ні позивач, ні його дружина не відкликали заяву про відмову від прийняття спадщини, вважали, що заява написана свідомо і їм відомі наслідки написання такої заяви.

При таких обставинах суд вважає, що позивач не довів в судовому засіданні, що відповідачка шляхом обману заволоділа спадковим майном, а тому в задоволенні позовної заяви потрібно відмовити.

Керуючись ст. ст. 79, 88, 89, 157-159, ст. ст. 208-210, 212-218 ЦПК України, ст. ст. 203, 205, 209, 717-722, 1268 ЦК України, "Інструкцією про порядок вчинення нотаріальних дій нотаріусами України" суд

вирішив:

Відмовити в задоволенні позовних вимог ОСОБА_2 до ОСОБА_3, третьої особи Тетіївської державної нотаріальної контори про визнання рішення недійсним свідоцтва про право на спадщину

Рішення може бути оскаржено до Апеляційного суду Київської області протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження, яка може бути подана протягом десяти днів з дня проголошення рішення.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація