Справа № 1-64\2009 рік
ВИРОК
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
26.05.2009 року Тетіївський районний суд Київської області у складі: головуючого судді: Архангельського A.M. при секретарі: Волошко К.В.
з участю прокурора Меленчука О.П., адвоката ОСОБА_1 розглянувши у відкритому судовому засіданні м. Тетіїв кримінальну справу про обвинувачення:
ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця с. Черепин Тетіївського району Київської області, громадянина України, не військово зобов’язаного, освіта неповна середня, не одруженого, працюючого в ПП " Тетіїв Буд" м. Тетіїв, судимого
07.05.2008 року за ч.2 ст. 309 КК України до 2 років позбавлення волі, звільнений умовно достроково 12. 12. 2008 року, жителя с Черепин Тетіївського району Київської області, у вчиненні злочину передбаченого ст. 309 ч.2 КК України,
встановив:
Підсудний ОСОБА_2, будучи раніше засудженим 07.05.2008 року за ч. 2 ст. 309 КК України до 2 років позбавлення волі і звільненим умовно-достроково на шлях виправлення та перевиховання не став, а знову повторно вчинив новий злочин.
Так, в лютому 2008 року підсудний в м. Тетієві Київської області, переслідуючи мету незаконного придбання наркотичних засобів та зберігання їх без мети збуту повторно, незаконно придбав - знайшов пакет з маковими головками, які незаконно приніс до квартири АДРЕСА_1, які незаконно зберігав без мети збуту.
В подальшому, 30.01.2009 року підсудний ОСОБА_2 за вищевказаною адресою, незаконно подрібнив макові головки, використовуючи металеву миску, виварив їх в органічному розчиннику та виготовив з них опій ацетильований, який зберігав для власних потреб без мети збуту, що відповідно висновку судово-хімічної експертизи № 203/х від
13.02.2009 року є небезпечним наркотичним засобом, обіг якого заборонено - маковою соломкою, яка складає в сухому стані 195 грам представленої на дослідження рідини В медичних шприцах, містить особливо небезпечний наркотичний засіб -опій (ацетильований), маса наркотичного засобу в рідині в перерахунку на суху речовину становить відповідно -0. 145 грам та 0.159 грам. На робочих частинах представленої на дослідження м’ясорубки було виявлено висушену макову солому вагою 0.5 грама. Речовина рослинного походження з запахом органічних розчинників масою 2.0 грами, виявлена на шматку тканини є особливо небезпечним наркотичним засобом - маковою соломою, обіг якої заборонено. Макова солома в сухому стані важить 1 грам. Відповідно таблиці № 1, затвердженої Наказом МОЗ України № 188 від 01.08.2000 року, висушена макова соломка в кількості 10 грам та опій(ацетильований) від 0.1 грама є достатнім розміром для порушення кримінальної справи. Згідно Постанови Кабінету Міністрів України від 06.05. 2000 року № 770 (таблиця № 1, список № 1) макова солома та опій ацетильований віднесені до особливо небезпечних наркотичних засобів, обіг яких заборонено.
В судовому засіданні підсудний ОСОБА_2 вину свою в пред’явленому звинуваченні визнав, підтвердив, що з 2008 року він заніс у квартиру своїх батьків макові головки з яких 30.01.2009 року виготовляв наркотичний засіб для власного вживання. У вчиненому щиро кається, просить не позбавляти волі, вважає, що він після добровільного лікування став на шлях виправлення..
Суд, приймаючи до уваги, що підсудний ОСОБА_2 вину свою у вчиненні злочину визнав повністю, заслухавши думку учасників судового розгляду, вважає недоцільним
досліджувати докази стосовно встановлених досудовим слідством обставин справи, оскільки встановлені фактичні обставини справи ніким не оспорюються.
Таким чином аналізуючи установлені і перевірені судовим слідством докази суд вважає, що вина підсудного ОСОБА_2. у вчиненні злочину доведена і його дії суд кваліфікує за ч. 2 ст. 309 КК України, так як він повторно, незаконно придбав, зберігав, виготовляв без метою збуту наркотичний засіб - макову соломку та опій.
Вибираючи покарання підсудному ОСОБА_2 суд враховує характер і ступінь суспільної небезпечності скоєного злочину, особу винного, який вчинив злочин під час іспитового строку, враховує його характеризуючи дані і вважає, що виправлення та перевиховання підсудного можливе в умовах ізоляції його від суспільства.
Суд вважає, що по скільки підсудний ОСОБА_2 вчинив злочин під час відбуття покарання за вироком Тетіївського районного суду Київської області від 07.05.2008 року, яким він був засуджений за ч.2 ст. 309 КК України до 2 років позбавлення волі із заміною покарання за постановою Піщанського районного суду м. Вінниця від 12.12.2008 року не відбуту частину покарання 1 рік 3 місяці 9 днів позбавлення волі на 1 рік 4 місяці виправних робіт, то застосувати до нього правила ст. 71 КК України приєднавши частково не відбуту частину покарання за попереднім вироком.
Відповідно до ст. 72 КК України то при складанні покарань за сукупністю вироків, менш суворий вид покарання переводиться в більш суворий вид виходячи з такого їх співвідношення: одному дню позбавлення волі відповідає три дні виправних робіт.
По скільки підсудний ОСОБА_2 засуджується до позбавлення волі і не відбув покарання за попереднім вироком у вигляді 1 року 7 днів виправних робіт, що підтверджується довідкою № 651 від 25.05.2009 року начальника Володарського МРВ КВІ, то до призначеного покарання потрібно добавити не відбуту частину покарання за вироком Тетіївського районного суду Київської області від 07.05.2008 року у вигляді 4 місяці 2 днів позбавлення волі.
Керуючись ст. ст. 323 324 КПК України, суд
засудив:
ОСОБА_2 за ч. 2 ст. 309 КК України 2 (двох) років 2 (двох) місяців позбавлення волі.
В силу ст. 71 КК України до призначеного покарання ОСОБА_2 частково приєднати не відбуту частину покарання у вигляді 4 (чотирьох) місяців позбавлення волі за попереднім вироком Тетіївського районного суду Київської області від 07.05.2008 року, яким він був засуджений за ч.2 ст. 309 КК України до 2 років позбавлення волі і остаточне покарання за сукупністю вироків визначити 2 (два) роки 6 (шість) місяців позбавлення волі.
Міру запобіжного заходу ОСОБА_2 до вступу вироку в законну силу залишити попередню - підписку про не виїзд.
Строк відбуття покарання рахувати ОСОБА_2 рахувати з часу звернення вироку до виконання.
Речові докази - поліетиленовий пакунок чорного кольору з написом "TANCOME" в якому міститься поліетиленовий пакунок білого кольору з картонною коробкою у якій знаходяться медичні шприци. Пакунок перев’язаний ниткою зеленого кольору, яка заклеєна паперовою біркою з відтиском печатки круглої форми"для висновків № 8" НДЕКЦ, підписом, Тетіївський РВ, висновок експерта № 203 \хкс № 23-3919. Поліетиленовий пакунок жовтого в якому міститься 3 пластикових пляшки, у двох з яких міститься речовина темно-коричневого кольору. Поліетиленовий пакунок світло-червоного кольору в якому міститься волога тканина. Пакунок червоного кольору з м’ясорубкою. Пакунок світло-коричневого кольору в якому міститься рослинна речовина та рідина коричневого кольору, що зберігається в камері речових доказів Тетіївського РВ ГУ знищити в присутності судового розпорядника.
Стягнути з ОСОБА_2 150 (сто п’ятдесят) гривень 24 коп. судових витрат за проведення хімічного дослідження та 345 (триста сорок п’ять) гривен 18 копійок за проведення судово-хімічної експертизи. Утримувач платежу НД ЕКЦ при ГУ МВС в Київській області КОД ЗКПО 25574713, рахунок № 35222002000460 Банк УДК у Київській області МФО 821018, призначення платежу: для зарахування НД ЕКЦ ГУ МВС України Київській області за експертні дослідження, в тому числі ПДВ.
Вирок може бути оскаржений до Київського апеляційного суду на протязі 15 діб з моменту його оголошення.