ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
14 квітня 2011 р. Справа № 2а/0470/1991/11
Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Луніна О.С.
при секретаріКириловій Х.Ю.
представники сторін в судове засідання не з’явилися, про дату, час та місце судового засідання повідомлені належним чином
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу 2а/0470/1991/11 за позовом Прокурора Жовтневого району м. Дніпропетровська в інтересах держави в особі Управління Пенсійного фонду України в Жовтневому районі м. Дніпропетровська до ДП «Дніпропетровськавтотранссервіс»про стягнення заборгованості, -
в с т а н о в и в:
Позивач звернувся до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до ДП «Дніпропетровськавтотранссервіс», в якому просив стягнути з відповідача на користь позивача заборгованість у сумі 26 058 грн. 97 коп. за період листопад –грудень 2010 року.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що внаслідок порушення вимог Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»від 09.07.2003 року №1058-IV відповідач має заборгованість зі сплати страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування в сумі 26 058 грн. 97 коп. за період листопад – грудень 2010 року.
Сторони у судове засідання не з’явились, будучи належним чином повідомлені про дату, час та місце слухання справи, про що свідчать розписка та повідомлення, наявні в матеріалах справи, тому у відповідності до ст. 41 КАС України у разі неявки у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності осіб, які беруть участь у справі, фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Розглянувши матеріали справи, оцінивши доводи позовної заяви та дослідивши письмові докази, суд вважає, що адміністративний позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
ДП «Дніпропетровськавтотранссервіс»зареєстрований в Управлінні Пенсійного фонду України в Жовтневому районі м. Дніпропетровська, як платник страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування під № 04030113365 з 31.03.99 р.
Порядок сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування передбачено Законом України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»№1058-IV від 09.07.2003 року та Інструкцією «Про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України», затвердженої постановою правління Пенсійного фонду України №21-1 від 19.12.2003 року та зареєстрованої в Міністерстві юстиції 16.01.2004 року за № 64/8663, відповідно до яких на відповідача покладено обов'язки по нарахуванню, обчисленню і сплати в установлені строки та в повному обсязі внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.
Відповідно до п.11.11 Інструкції «Про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України», платники страхових внесків щомісяця складають у двох примірниках розрахунок сум страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, у якому зазначають самостійно обчислені суми страхових внесків за формою згідно з додатком 23 цієї Інструкції.
Частиною 6 статті 20 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»визначено, що страхувальники зобов’язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше, ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду. Базовим звітним періодом для страхувальників є календарний місяць.
Згідно до п.5.1, п.5.14 Розділу 5 Інструкції «Про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України», нараховані за відповідний базовий звітний період страхові внески сплачуються платниками шляхом перерахування безготівкових сум з їх банківських рахунків не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду незалежно від виплати заробітної плати (доходу), на суму яких нараховуються страхові внески.
Статтею 106 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»передбачено, що суми страхових внесків своєчасно не сплачені страхувальникам в строки, визначені статтею 20 цього Закону, вважаються простроченою заборгованістю зі сплати страхових внесків (недоїмкою). Частиною 5 вказаної статті встановлено, що за рахунок сум, що надходять від страхувальника або від державної виконавчої служби в рахунок сплати недоїмки, погашаються суми недоїмки, пені та фінансових санкцій у порядку календарної черговості їх виникнення. У разі, коли страхувальник має несплачену недоїмку, пеню та фінансові санкції і здійснює сплату поточних сум страхових внесків, ці суми зараховуються в рахунок сплати недоїмки, пені та фінансових санкцій.
Відповідачем, на підтвердження слати стягуваної суми боргу, було надано суду копії платіжного доручення № 274 від 19.01.2011 на суму 529,73 грн., платіжного доручення № 276 від 19.01.2011 на суму 8793,70 грн., платіжного доручення № 6 від 29.12.2010 на суму 15784,66 грн., платіжного доручення № 7 від 29.12.2010 на суму 950,88 грн., разом на суму 26 058,97 грн.
Позивачем, на підставі положень статті 6 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»було зараховано дану суму в залік не погашеного боргу по сплаті страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування за попередні періоди. Тобто, борг Відповідача за період листопад –грудень 2010 року у сумі 26 058,97 грн. залишається не сплаченим.
Згідно довідки-розрахунку, наданої Управління Пенсійного фонду України в Жовтневому районі м. Дніпропетровська, заборгованість відповідача зі сплати страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування складає 26 058,97 грн.
Відповідно до статті 23 Закону України Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»спори, що виникають із правовідносин за цим Законом, віршуються органами Пенсійного фонду та в судовому порядку.
Тому суд вважає за необхідне стягнути з відповідача на користь позивача заборгованість зі сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування у сумі 26 058,97 грн.
На підставі викладеного, керуючись статтями 158-163, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Прокурора Жовтневого району м. Дніпропетровська в інтересах держави в особі Управління Пенсійного фонду України в Жовтневому районі м. Дніпропетровська до ДП «Дніпропетровськавтотранссервіс» про стягнення заборгованості - задовольнити.
Стягнути з ДП «Дніпропетровськавтотранссервіс» на користь Управління Пенсійного фонду України в Жовтневому районі м. Дніпропетровська заборгованість зі сплати страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування в сумі 26 058,97 грн. (двадцять шість тисяч п`ятдесят вісім гривень 97 коп.).
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 254 КАС України. Відповідно до ст. 186 КАС України, апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Суддя
О.С. Луніна