ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
27 квітня 2011 р. Справа № 2а/0470/3765/11
Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі судді Горбалінського В.В. , розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративний позов Царичанська міжрайонна державна податкова інспекція до Фізичній особі-підприємцю ОСОБА_1 про припинення підприємницької діяльності , –
ВСТАНОВИВ:
Царичанська міжрайонна державна податкова інспекція Дніпропетровської області просить суд припинити підприємницьку діяльність фізичної особи - підприємця ОСОБА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1.
Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідач більше року не надає податкову звітність з будь-якого податкового платежу, що відповідно до ст. 46 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" є підставою для постановлення судового рішення про припинення підприємницької діяльності фізичної особи – підприємця.
Позивач про відкриття скороченого провадження за цим адміністративним позовом був повідомлений належним чином, що підтверджується поштовим повідомленням з відміткою про отримання поштового відправлення 07.04.2011 року, яке наявне в матеріалах справи.
Відповідач про відкриття скороченого провадження за цим адміністративним позовом повідомлявся належним чином, що підтверджується поштовим повідомленням з відміткою про отримання поштового відправлення 09.04.2011 року, яке наявне в матеріалах справи, заперечень проти позову до суду не надав.
Згідно пункту 3 частини 5 статті 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України справа повинна бути розглянута у порядку скороченого провадження не пізніше трьох днів – у разі якщо протягом семи днів з дня закінчення строку, передбаченого частиною третьою цієї статті, до суду не надійшло заперечення відповідача та за умови, що справа не розглядається судом за місцезнаходженням відповідача.
Дослідивши матеріали справи судом встановлено, що позов підлягає задоволенню із наступних підстав.
Матеріалами справи підтверджено, що фізична особа - підприємець ОСОБА_1 зареєстрований Петриківською районною державною адміністрацією Дніпропетровської області 11.01.2006 року за адресою:АДРЕСА_1 та присвоєно ідентифікаційний номер суб’єкта підприємницької діяльності в Державному реєстрі фізичних осіб-платників податків НОМЕР_1.
З 11.01.2006 року відповідач перебуває на обліку платників податків у Царичанській міжрайонній державній податковій інспекції Дніпропетровської області.
Підпункт 16.1.3 пункту 16.1 статі 16 Податкового кодексу України зобов’язує подати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов’язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов’язкових платежів).
Проведеною позивачем перевіркою встановлено, що відповідач не подає передбачені законодавством податкові декларації та документи бухгалтерської звітності в податковий орган з 13.10.2009 року, тобто більше ніж один рік.
У зв'язку з цим, позивачем подано позов до суду про припинення підприємницької діяльності відповідача.
Згідно п.67.2 ст. 67 Податкового кодексу України органи державної податкової служби в установленому законом порядку мають право звертатися до суду про винесення судового рішення щодо припинення юридичних осіб або підприємницької діяльності фізичних осіб - підприємців.
Згідно ст. 46 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців» державна реєстрація припинення підприємницької діяльності фізичної особи – підприємця проводиться у разі: прийняття фізичною особою – підприємцем рішення про припинення підприємницької; смерті фізичної особи – підприємця; постановлення судового рішення про оголошення фізичної особи померлою або визнання безвісно відсутньою; постановлення судового рішення про визнання фізичної особи, яка є підприємцем, недієздатною або про обмеження її цивільної дієздатності; постановлення судового рішення про припинення підприємницької діяльності фізичної особи – підприємця.
Підставами для постановлення судового рішення про припинення підприємницької діяльності фізичної особи – підприємця є: визнання фізичної особи – підприємця банкрутом; провадження нею підприємницької діяльності, що заборонена законом, неподання протягом року органам державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до закону.
Фізична особа позбавляється статусу підприємця з дати внесення до Єдиного державного реєстру запису про державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця.
На підставі викладеного вимоги про припинення підприємницької діяльності відповідача з підстави неподання протягом року органам державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до закону, правомірні та обґрунтовані, тому позов підлягає задоволенню.
Керуючись ст.ст. 11, 14, 70, 71, 86, 159-163, 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, ст. 11 Закону України «Про державну податкову службу України», ст. 46 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців», суд,-
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Припинити підприємницьку діяльність фізичної особи - підприємця ОСОБА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, що зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1.
Копію постанови направити сторонам, а також Державному реєстратору для виконання вимог статті 46 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців».
Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання апеляційної скарги, якщо вона була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в десятиденний строк з дня отримання копії постанови апеляційної скарги, з подачею її копій відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною.
Суддя
В.В. Горбалінський