Справа № 2-6/08
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
смт. Шацьк 15 січня 2008 року
Шацький районний суд Волинської області під головуванням
судді Мачульського В.В.
за участю секретаря - Дужич Ж.С.
позивача - ОСОБА_1
представника відповідача Шацької с/ради - Матвійчук Т.В.
розглянувши в попередньому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Шацької селищної ради про визначення додаткового строку для прийняття спадщини, -
ВСТАНОВИВ:
До Шацького районного суду 09.01.2008 року з позовною заявою звернувся ОСОБА_1, який просить суд постановити рішення, котрим визначити йому додатковий строк для подачі заяви про прийняття спадщини, після померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 тітки ОСОБА_2.
Свої вимоги обґрунтував тим, що після смерті тітки ОСОБА_2 залишилось спадкове майно грошові вклади, житловий будинок та земельна ділянка, розташованих в АДРЕСА_1. За життя тітка розпорядилась належним їй майном, та підготувала заповіт, згідно якого він є одним із спадкоємців. Звернувся в нотаріальну контору з заявою для оформлення своїх спадкових справ, але отримав відмову оскільки пропустив строк встановлений для прийняття спадщини. Даний строк пропустив з поважних причин, оскільки хворіє гіпертонічною хворобою і знаходився на санітарно-курортному лікуванні. За таких обставин вважає, що з поважних причин пропустив строк для звернення із заявою до нотаріальної контори і є підстави для визначення йому додаткового строку.
В попередньому судовому засіданні позивач свої позовні вимоги підтримав з підстав в ній наведених, просить суд визначити йому додатковий строк для подачі заяви до нотаріальної контори про прийняття спадщини після померлої ОСОБА_2.
В попередньому судовому засіданні представник відповідача Шацької с/ради позов визнала, просить суд визначити позивачу додатковий строк достатній для подання заяви до нотаріальної контори про прийняття спадщини за заповітом.
Виходячи з наведеного суд вважає, що рішення у справі можливо постановити при проведенні попереднього судового засідання.
Заслухавши позивача, представника відповідача, дослідивши зібрані по справі докази в їх сукупності, з'ясувавши дійсні обставини справи, суд приходить до висновку, що позов підставний та підлягає до задоволення, з наступних підстав.
З свідоцтва про смерть серії НОМЕР_1 від ІНФОРМАЦІЯ_1 вбачається, що ОСОБА_2 померла ІНФОРМАЦІЯ_1 у віці 73 років, про що в книзі реєстрації актів про смерть зроблений відповідний актовий запис за № 85.
З нотаріально посвідченого заповіту від 19.09.2002 року вбачається, що ОСОБА_2 на випадок своєї смерті зробила заповітне розпорядження, що все майно, де б воно не було і з чого воно не складалось, та все те, що буде належати їй на день смерті за законом, заповіла в рівних долях ОСОБА_1 та ОСОБА_3.
З довідки Шацької селищної ради №2559 від 07.12.2007 року вбачається, що на момент смерті ОСОБА_2 проживала в будинку сестри ОСОБА_4. Заповіт від імені ОСОБА_2 у виконкомі Шацької селищної ради не посвідчувався, застави, арешту на майно немає. З дня смерті ОСОБА_2 з ІНФОРМАЦІЯ_1 спадщину прийняв ОСОБА_3 та ОСОБА_1, які закрили будинок і ведуть за ним догляд. Земельна ділянка площею 0,08 га приватизована.
На підставі ст.1270 ЦК України для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини.
З медичної виписки №1060 Шацької центральної районної лікарні вбачається, що ОСОБА_1 хворіє гіпертонічною хворобою ІІ стадії.
З довідок Шацької центральної районної лікарні від 25.07.2007 року, та 10.10.2007 року вбачається, що ОСОБА_1 дійсно знаходилась на стаціонарному та амбулаторному лікуванні в Шацькій ЦРЛ з 25.05.2007 року по 08.06.2007 року та з 24.09.2007 року по 10.10.2007 року з діагнозом гіпертонічний криз ІІ порядку, острохондроз відділу хребта.
Згідно ст. 1272 ЦК України за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання заяви про прийняття спадщини.
Враховуючи вище викладене, суд приходить до висновку, що ОСОБА_1 пропустив строк для подання заяви про прийняття спадщини до нотаріальної контори з поважної причини, і тому є всі підстави для визначення йому додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини в термін два місяці.
Керуючись ст.ст. 5,10,60,130,174,208,212,215, ЦПК України, ст.ст. 1220,1272 ЦК України суд,
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити.
Визначити ОСОБА_1 додатковий двохмісячний строк для подання заяви до нотаріальної контори про прийняття спадщини, після смерті ІНФОРМАЦІЯ_1 тітки ОСОБА_2.
Строк рахувати з дня набрання рішення законної сили.
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано до апеляційного суду Волинської області протягом десяти днів з дня проголошення рішення, через Шацький районний суд.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Головуючий :
суддя В.В.Мачульський.
- Номер: 2-зз/128/16/17
- Опис:
- Тип справи: на заяву у цивільних справах (2-сз, 2-р, 2-во, 2-др, 2-зз,2-і)
- Номер справи: 2-6/2008
- Суд: Вінницький районний суд Вінницької області
- Суддя: Мачульський В.В.
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено до судового розгляду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 13.11.2017
- Дата етапу: 28.12.2017