Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #1482220523

Справа № 147/1349/24

Провадження № 3/147/571/24



ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ


15 жовтня 2024 року с-ще Тростянець


Суддя Тростянецького  районного суду Вінницької області Почкіна Оксана Миколаївна,  розглянувши матеріали   справи  про   адміністративне правопорушення, що надійшли з Відділення поліції №2 Гайсинського РУП ГУ НП у Вінницькій області, про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 , не працюючого, паспорт № НОМЕР_1 , виданий 04.03.2024, орган, що видав 0534, РНОКПП НОМЕР_2 ,

за ч.1 ст.130 КУпАП,

ВСТАНОВИЛА:

З протоколу про адміністративне правопорушення №ААД 650639 від 11.10.2024 вбачається, що 11.10.2024 о 09 год. 30 хв. в с. Демківка вул. Центральна, водій ОСОБА_1 , керуючи транспортним засобом ВАЗ 21070 д.н.з НОМЕР_3 , з наявними ознаками алкогольного сп`яніння. Медичний огляд на стан алкогольного сп`яніння проводився у встановленому законодавством порядку, у медичному закладі у лікаря нарколога, що підтверджується висновком медичного закладу від 11.10.2024.

Дії ОСОБА_1 кваліфіковано за ч. 1 ст. 130 КУпАП.

ОСОБА_1 в суд прибув, йому перед початком судового розгляду було роз`яснено права у відповідності до ст. 268 КУпАП, однак на засідання не з`явився, подав суду заяву, в якій вину у вчиненні адміністративного правопорушення та обставини вказані в протоколі про адміністративне правопорушення визнав повністю, просить суд розглядати справу без його участі.

Дослідивши матеріали адміністративної справи та оцінивши докази в їх сукупності, суддя вважає, що в діях  ОСОБА_1 наявні ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП з огляду на наступне.

Згідно диспозиції  ч. 1 ст. 130 КУпАП відповідальність за даною нормою настає у разі керування транспортними  засобами особами  в стані  алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або під  впливом лікарських  препаратів, що знижують  їх увагу  та швидкість  реакції, а також  передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп`яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само відмова особи, яка керує  транспортним засобом, від проходження  відповідно до  встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи  іншого сп`яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, 

Пунктом 2.9а Правил дорожнього руху встановлено заборону на керування транспортним засобом у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.

Відповідно до положень  КУпАП  обов`язковою умовою притягнення особи до адміністративної відповідальності є наявність події і складу адміністративного правопорушення.

Відповідно до п.27 постанови Пленуму Верховного Суду України «Про практику застосування судами України законодавства у справах про деякі злочини проти безпеки дорожнього руху та експлуатації транспорту, а також про адміністративні правопорушення на транспорті» від 23 грудня 2005 року № 14, судам слід ураховувати, що відповідальність за ст. 130 КпАП несуть особи, які керують транспортними засобами у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції. Стан сп`яніння встановлюють шляхом огляду правопорушника, який проводять згідно з Інструкцією про порядок направлення громадян для огляду на стан сп`яніння в заклади охорони здоров`я та проведення огляду з використанням технічних засобів, яка затверджена спільним наказом Міністерства внутрішніх справ, Міністерства охорони здоров`я та Міністерства юстиції України N 114/38/15-36-18 від 24 лютого 1995 р.).

Відповідно до ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

За правилами  ст. 266  КУпАП особи,  які керують транспортними засобами, річковими, морськими або маломірними суднами і  щодо  яких є підстави вважати, що вони перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, підлягають відстороненню  від керування  цими транспортними засобами, річковими, морськими або  маломірними суднами  та оглядові на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції. Огляд водія (судноводія) на стан алкогольного, наркотичного чи  іншого сп`яніння або перебування під впливом  лікарських препаратів, що знижують  увагу та  швидкість реакції,  проводиться поліцейським  з  використанням  спеціальних технічних засобів. Під час проведення огляду осіб поліцейський  застосовує технічні засоби відеозапису, а в разі неможливості застосування  таких  засобів огляд проводиться у присутності двох свідків.  Матеріали   відеозапису  обов`язково  долучаються до протоколу про адміністративне правопорушення. У  разі незгоди  водія (судноводія)  на проведення огляду на стан алкогольного,  наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо перебування під впливом лікарських  препаратів, що знижують його увагу та швидкість реакції, поліцейським з  використанням  спеціальних технічних засобів або в разі незгоди з його результатами огляд  проводиться в закладах охорони здоров`я. Перелік закладів охорони здоров`я, яким надається  право проведення  огляду особи  на стан  алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують її увагу та швидкість  реакції, затверджується управліннями охорони здоров`я місцевих державних  адміністрацій.  Проведення огляду осіб на  стан алкогольного, наркотичного чи  іншого сп`яніння  або щодо перебування під впливом лікарських  препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, в інших закладах забороняється. Огляд осіб на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, здійснюється в закладах охорони здоров`я не пізніше двох годин з моменту встановлення підстав для його здійснення. Огляд у закладі охорони здоров`я та складення висновку за результатами огляду проводиться в присутності поліцейського. Кожний випадок огляду осіб на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, у закладі охорони здоров`я реєструється в порядку, визначеному спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади в галузі охорони здоров`я.

Наявність події правопорушення доводиться шляхом надання доказів.

Згідно зі  ст. 251 КУпАП  доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Як вбачається з матеріалів справи, вина ОСОБА_1 повністю підтверджується наявними у справі доказами, а саме:

- протоколом про адміністративне правопорушення №ААД 650639 від 11.10.2024, з якого вбачається, що 11.10.2024 о 09 год. 30 хв. в с. Демківка вул. Центральна, водій ОСОБА_1 , керуючи транспортним засобом ВАЗ 21070 д.н.з НОМЕР_3 , з наявними ознаками алкогольного сп`яніння. Медичний огляд на стан алкогольного сп`яніння проводився у встановленому законодавством порядку, у медичному закладі у лікаря нарколога, що підтверджується висновком медичного закладу №40 від 11.10.2024;

-результатом тесту приладу «Drager» №ARLK-0023, тест №724 від 11.10.2024, результат тесту ОСОБА_1  0.66 %о ;

-висновком щодо результатів медичного огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції лікаря ОСОБА_2 . КНП «Тростянецька лікарня» від 11.10.2024, відповідно до якого у ОСОБА_1 встановлено алкогольне сп`яніння, результат огляду 0.66 %о;

- актом огляду на стан сп`яніння з використанням спеціальних технічних засобів, складеним інспектором СРПП ВП №2 Гайсинського РУП ГУНП у Вінницькій області лейтенантом поліції Бойко С.О., відповідно до якого встановлено результати огляду на стан сп`яніння 0,66 %о;

- направленням на огляд водія транспортного засобу з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції від 11.10.2024, у якому зазначено, що у результаті огляду ОСОБА_1 , проведеного поліцейським, виявлені ознаки сп`яніння: нечітка хода, порушення мови, запах алкоголю з порожнини рота;

- відеозаписом від 11.10.2024, яким підтверджується факт керування ОСОБА_1 транспортним засобом, а також проходження медичного огляду на стан алкогольного сп`яніння.

Оцінюючи наявні у справі докази, визнаю їх належними та допустимими для використання в процесі доказування, оскільки ці докази містять у собі фактичні дані, які логічно пов`язані з тими обставинами, які підлягають доказуванню в справі та становлять предмет доказування, зібрані у порядку, встановленому КУпАП.

Досліджені та оцінені судом докази доводять винуватість ОСОБА_1 "поза розумним сумнівом", тобто достовірно і достатньо підтверджують вчинення ним вказаного порушення.

Відтак вважаю, що ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 130 КУпАП.

Обставини, що пом`якшують відповідальність ОСОБА_1 є шире каяття.

Обставини, що обтяжують відповідальність правопорушника судом не встановлено

При обранні виду адміністративного стягнення суд враховує характер вчиненого правопорушення, його особу, ступінь вини, майновий та сімейний стан, обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність.

Враховуючи те, що адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами, вважаю, що з метою виховання правопорушника та запобігання вчинення ним нових правопорушень, необхідним та достатнім є вид адміністративного стягнення у виді штрафу.

Згідно ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.

Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.

Керуючись ст. ст. 23, 33, 124, 251, 252, 283-285 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя

ПОСТАНОВИЛА:

    ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винним у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 17000 (сімнадцять тисяч) гривень з позбавленням права керування транспортними засобами на строк 1 (один) рік.

Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , в дохід держави судовий збір в розмірі 605 (шістсот п`ять) гривень 60 копійок .

Постанова може бути оскаржена до Вінницького апеляційного суду протягом десяти днів з часу її винесення через Тростянецький районний суд Вінницької області.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Згідно з ч.1 ст. 307 КУпАП штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу. Відповідно до ст. 308 КУпАП у разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений частиною першою статті 307 цього Кодексу, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника.

У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті КУпАП та зазначеного у постанові про стягнення штрафу, тобто у розмірі 34000 грн (тридцять чотири тисячі гривень).

У випадку добровільної сплати штрафу в строк визначений ч.1 ст. 307 КУпАП платіжний документ надати Тростянецькому районному суду Вінницької області (вул. Соборна, 21, с-ще Тростянець, Гайсинський район, Вінницька область).

Строк пред`явлення постанови до виконання три місяці з дня набрання постановою законної сили.




Суддя: О.М. Почкіна


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація